Корисно, але незаконно, або Кілька слів про улюблений салат із червонокнижної рослини

16563 0
У деяких країнах із черемші варять супи, печуть пироги, квасять її на зиму. У нас же її в основному використовують у салатах.
Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

На ятках із зеленню у Львові вже почала з’являтись улюблена багатьма черемша. Салатки із цієї рослини підживлюють нас першими природними вітамінами навесні. Та чи знаєте ви, що черемша належить до рідкісних червонокнижних рослин? Заступниця завідувача відділу природної трав’яної флори Ботанічного саду Львівського університету Марія Надрага – про те, чому вживати можна лише черемшу, вирощену у домашніх умовах.

Черемша або, як її ще називають, ведмежа цибуля, занесена у Червону книгу України як рідкісна рослина. Охоронний статус вона має також у Білорусі, Литві, Латвії. Рослини, занесені до Червоної книги, апріорі не можна зривати в природних умовах.

Звісно, важко встановити, звідки походить черемша, що її продають на наших ринках. Та, очевидно, простіше назбирати її в природі – це дешевше і не потребує жодних зусиль для вирощування. Тож, переважно, рослини, занесені до Червоної книги, ті ж першоцвіти і черемшу, люди збирають десь в природних умовах. Та навіть для торгівлі вирощеною на власному городі черемшею є правові нюанси.

Читайте також: Що їсти у піст, щоб не зіпсувати здоров'я. Поради нутриціолога

Якщо ж вирощувати цю рослину на городі для своїх потреб, то отримаєте користь: черемша містить вітамін С, В1, В2, фітонциди, що вбивають хвороботворні бактерії – колись черемшу активно використовували як засіб для боротьби з холерою і чумою.

Зараз у науковій медицині використовують її цибулини, які містять ефірні олії, що допомагають у лікуванні гнійних ран, трофічних виразок, пролежнів.

Ведмежа цибуля також стимулює виділення шлункового соку, жовчі, знищує хвороботворні бактерії у кишківнику і має ще багато різних позитивних властивостей.

У деяких країнах із черемші варять супи, печуть пироги, квасять її на зиму. У нас же її в основному використовують у салатах – у такому випадку до них обов’язково потрібно додавати жири, щоб не подразнювати слизову шлунку і стравохід.

Читайте також: Чи потрібно їсти суп щодня. Який з них корисний, а який може нашкодити

Перед тим, як зробити собі вітамінний салат, подумайте, чи не завдаєте ви шкоди природі і чи не порушуєте природоохоронне законодавство.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках, та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.

Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!