Наше суспільство дуже «дитяче» або Про конфлікт пасажира із захисницею у львівській маршрутці

1699 0
У Львові в маршрутці пасажир вступив у конфлікт з учасницею бойових дій, заявивши, що її посвідчення може бути не справжнім і його треба перевірити. За словами захисниці Олени Лубенської, в цей момент всі інші пасажири змовчали, що дало їй зрозуміти, що «суспільство навколо просто підтримує цю людину». Керівник Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій, ветеран російсько-української війни Андрій Жолоб вважає, що такі ситуації стаються, бо люди не знають, як поводитись із захисниками, і потрібно багато часу, щоб їх цьому навчити.
Фото умовне: Facebook/Andriana Susak

Фото умовне: Facebook/Andriana Susak

Кілька днів тому на своїй сторінці в Instagram захисниця Олена Лубенська розповіла, що вона сіла у маршрутку на площі Митній у Львові та мала доїхати до Винників. Жінка зазначила, що завжди платить за проїзд, проте на цей раз у неї не виявилося готівки. Тоді вона показала водієві УБД, а в той момент один з пасажирів сказав «яке у тебе УБД? Хто ти така, де ти його взяла і де купила?» За словами Лубенської, чоловік заявив, що буде перевіряти її УБД та зателефонує в СБУ. Військова зазначила, що маршрутка була повністю заповнена людьми, проте ніхто не відреагував на ситуацію. Ветеран Андрій Жолоб говорить, що вчити суспільство поводитись із ветеранами доведеться ще довго.

Люди, які не воюють, здебільшого чоловіки, дуже соромляться тих, хто пішов воювати. Вони не знають, як себе поводити в їхній присутності. Також люди дуже стереотипно уявляють собі учасника бойових дій: це має бути чоловік, якщо говорити саркастично та «по-чорному», бажано з інвалідністю, вираженими криками.

Наше суспільство дуже «дитяче», йому треба багато чого доводити, багато в чому переконувати. Таким ситуаціям неможливо запобігти. Це навчання через набивання болю. 

 

З тими, хто ображає ветеранів, учасників бойових дій, треба проводити періодичні специфічні виховні години, пояснювати. Ми працюємо давно з такими речами. Зокрема, вчимо людей, що в 9 годині ранку треба зупинятися, щоб вшанувати загиблих. Це теж тривалий процес. Не потрібно хотіти негайно щось змінити. Вчити суспільство доведеться довго. 

Читайте також: «Мене вразило, що пасажири змовчали». Андрій Жолоб про фронт і тил

А люди, які є свідками таких ситуацій і мовчать в моменті, це ті, хто боїться взяти відповідальність. Це знову ж таки підтверджує той факт, що в нас «дитяче» суспільство. Засоромлене, налякане. Це наслідок радянського виховання, коли казали «не висовуватись», «не лізти вперед, бо забере НКВД, КГБ» і так далі. Це спадщина заляканості, від якої ми ніяк не можемо позбутися.

Проте, якби в маршрутці були інші ветерани, вони б не дозволили так розмовляти з цією захисницею. Військо вчить брати на себе відповідальність та ставати дорослим. 

Ветерани, учасники бойових дій та всі захисники не повинні відчувати провину за те, що вони захищають країну, мають посвідчення, пільги. Що частіше ветерани користуються пільгами, то більше можливостей це створює для їхніх побратимів та майбутніх ветеранів.

Люди постійно мають чути, що поруч з ними учасники бойових дій, вони мають розуміти, що в захисників є бонуси, пільги, на відміну від інших. 

Захисники роблять максимум для своєї країни, цим потрібно пишатися. Я, як керівник Центру надання послуг учасникам бойових дій, дуже підтримую тих, хто починає щось нове, береться за роботу. Нема чого соромитись, потрібно правильно використовувати свої вміння. Вони заслужили, щоб гордитися своїм ветеранством. 

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках, та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.

_________________________________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!