Війна і тил. Не «допомагайте» репостами, бо їжа викидається

5343 0
Вчора на вокзалі та на дорозі до кордону повикидалося море їжі. Зараз продукти є, але хто знає, скільки ще буде тривати війна?
Фото: Box-catering.ua

Фото: Box-catering.ua

Ресторанний маркетолог Всеволод Поліщук закликав львів'ян не перепощувати у Фейсбуці дописів про потребу у їжі та крові, оскільки у Львові вже два дні поспіль пропозиція перекриває попит. Через це чимало приготованої їжі просто довелося викинути.

Львів! Ресторатори, господині, які намагаються нагодувати біженців. І особливо люди, які «допомагають» репостами оголошень про потреби у їжі то там, то сям. Учора і сьогодні вашими зусиллями на вокзалі та на дорозі до кордону повикидалося море їжі.

Уже другий день по готовій їжі у Львові пропозиція перекриває попит. Потреби черги на кордоні закривають мешканці прилеглих містечок і сіл. А там, де бракує їжі, це стається тому, що одні прохання губляться в тисячах репостів інших. При цьому ми всі викидаємо масу їжі, а вона в нас не береться з неба. Зараз продукти є, але хто знає, скільки ще буде тривати війна? А ще дуже часто виявляється, що ті, в кого ледве не запхали їжу на вокзалі, потім спокійно ідуть пити каву, і цілком могли б собі придбати їжу.

Отже, що робити?

1. Перед тим, як готувати, перевірити, чи справді є потреба, скільки порцій та чого. Не реагуйте на повідомлення без контактних телефонів чи тегів конкретних людей, яким можна написати.

2. Якщо хочете везти на вокзал, краще привезіть продукти Андрій Німець, його команда годує там людей.

3. Якщо хочете допомогти Теробороні, привезіть продукти Володимир Бояр.

4. Якщо ви готові готувати 50 і більше порцій їжі щодня, подзвоніть на спеціальну лінію ОДА, координаторка для співпраці з ресторанами Dariya Kulynych +38 0932032955 (Телеграм)

5. Готуйте, якщо до вас особисто звернулася людина, котра є на місці потреби, точно в ній переконалася, і певна, що ніхто інший не робить те саме десь в іншому кінці міста.

6. Сушіть овочі та фрукти, печіть печиво, крутіть закрутки. Усе, що може зберігатися хоча б тиждень. Передавайте в відповідні центри чи напряму на фронт. Якщо не знаєте, кому передати, просто прибережіть.

Те саме стосується репостів. Бачите допис, що хтось потребує їжі чи що в когось є дві фури з зеленню чи ще щось таке, і там є номери – зателефонуйте і перевірте! Ви, цілком імовірно, сидите в екрані смартфона, а той, кому ви перекидаєте інфо в чат чи тегаєте під дописом, імовірно, за кермом, везе баняки чи на кухні нарізає моркву. Деякі з дописів гуляють соцмережами дві доби після того, як ту зелень успішно з'їли.

Те саме стосується повідомлень про збори крові, які регулярно розганяються в той момент, коли центри збору вже не можуть їх прийняти. Ви натиснули кнопочку, не перетелефонувавши, а хтось витратив впусту годину часу і бензин, і поцілував клямку. Телефон Центру крові у Львові 0322 756 405. Запишіть собі, будь ласка.

І головне. Тил прикритий. Ще від учора запити по ковдрах, їжі, поселенню закриваються у Львові через відповідні чати за 10 хвилин. Зараз головне – фронт. Ліки для вояків, броніки і каски, наколінники і налокітники, тактичні рукавиці і взуття, тепловізори. Це ключове на цей момент. Зосередьтеся на цьому. Або просто працюйте і підтримуйте економіку. Не «допомагайте» репостами.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках, та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!