Як пережити наступні місяці в інформаційному полі

1779 0
Хороша новина в тому, що нічого нового ми не побачимо. Усі ці меседжі ми чули і не раз. Погана новина – весна буде вкрай складною. Емоційно складною.
Фото: Український тиждень

Фото: Український тиждень

Довкола багато розмов про «наступ», проте у кожного цей «наступ» свій. Хтось чекає «наступу на Київ» і думає, чи виїздити. Для інших «наступ» – це контрнаступ ЗСУ і звільнений Крим улітку. Комунікаційниця, письменниця та авторка програм з інфогігієни Оксана Мороз пояснює, як впоратися із новою масою інфооперацій, які готує ворог, та не підігравати маніпуляторам.

Спікери Міністерства оборони та Генштабу уже давно констатують, що «наступ росії» йде на Сході, але за межами обговорення цих «фізичних наступів» залишається той, про який варто зараз думати цивільним. Це «наступ» у інформаційному полі. Ворог вже давно зрозумів, що перемогти нас на фронті важко-неможливо, проте здаватися він не буде і все що йому лишається – це інформаційний фронт, на якому він вміє успішно воювати. Тому в хід йдуть консерви на Заході. Так, їх там багато. Чого тільки вартий 85-літній пулітцерівський лауреат, який на основі анонімного джерела написав про те, що США підірвали «Північний потік».

Читайте також: Українців попереджають про новий вид інформаційної загрози

На Заході системно формується інфополе «а скільки ще Україні допомагати? Може вистачить і гайда на перемовини». У нас паралельно йде маса інфооперацій – все, щоб підняти емоційний градус в суспільстві до максимума. Так, щоб люди дезорієнтувалися і налякалися. Налякалися – великим втратам, мобілізації, наступу, секретній зброї путіна тощо. Дезорієнтувалися – Захід нас здав чи ні? Зброю дали чи тільки пообіцяли? Війна закінчиться до літа чи ні? 

Хороша новина в тому, що нічого нового ми не побачимо. Усі ці меседжі ми чули і не раз. Погана новина – весна буде вкрай складною. Емоційно складною. Ми виснажені і новий вал (а це буде саме вал) інфооперацій – це буде виклик, що можна порівняти з лютим-березнем 2022. 

Що з цим робити?

По-перше, розбиратися в суті, а не реагувати на емоційні заголовки. Так, це довго, складно, ви втомлені. Але це єдиний вихід, що зрозуміти.

По-друге, розділяти головне і другорядне. Нам вкидають і будуть вкидати 100500 тем для срачів – щоб виснажити, заплутати тощо. І тут важливо розділяти, у які срачі вникати, бо дійсно саме зараз важливо вказати на помилку влади чи відстояти позицію, важливу для перемоги, а які пропускати і не підігрувати маніпуляторам, на кшталт всім відомого пана.

Читайте також: «Вони бояться смерті сильніше, ніж ми». Психоаналітик Роман Кечур про путіна і росіян

Третє, традиційне – відпишіться нарешті від усього анонімного, російського та з «інсайдами». Так, це і про хороших росіян, і про гіркіна, і про труху і ко. Саме тут буде найбільше нагнітання та маніпуляцій – свідомого і ні.

Так, немає простих рецептів, як пережити наступні місяці в інфополі. Буде важко. Але я вірю, що впораємося і збережемо – себе та країну.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках, та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!