Все про вакцинацію у Львові та в Україні

Постійно оновлюється найважливіша інформація, потрібна вам – стисла, точна і своєчасна.

У цей час інформаційного перевантаження ми щодня збираємо найважливіші деталі щодо коронавірусу та карантину.

Оновлення, додані за останні 24 години, будуть виділені червоним, а найважливіші факти – жирним шрифтом, щоб вам було зручно одразу бачити найновіші дані.

1. Усе про Covid-вакцинацію у Львові

Оновлено 18 червня, 11:00.
 

81 713 осіб щеплено за добу 17 червня 2021 року в Україні. Від початку кампанії першу дозу отримали 1 652 053 особи, дві дози - 337 345 осіб. Зокрема, на Львівщині першою дозою вакциновано 107 340 осіб, двома дозами - 14 973. Побічні ефекти станом на 26 травня виявлені у 1436 осіб, що становить менше 1% від загальної кількості щеплень (0.22 % після вакцини Covishield, 0.049% після вакцини Coronavac, 0.034% після вакцини Pfizer, 0.083 % після вакцини AstraZeneca).

Загалом, до початку липня в Україні має бути 3,7 мільйона доз вакцин (включно з уже наявними в Україні 1,5 мільйонами доз Coronavac), а загальна кількість законтрактованих доз становить 8 мільйонів по COVAX і 34 мільйони за іншими домовленостями. 

Вакцинацію львів’ян, записаних через додаток “Дія”, проводять по вихідних на Арені-Львів (10.00-18.00), у Форумі (10.00-15.00) та в Центрі ім. Довженка на Сихові (10.00-15.00). В області центри вакцинації відкрились також у Стрию, Дрогобичі, Трускавці та Червонограді. За вихідні 12-13 червня у Львові щепили загалом 2968 осіб, в області - 1331 особу. Запис на щеплення можна здійснити через меню “Послуги” в додатку або на порталі “Дія”, а також за телефоном контакт-центру МОЗ: 0 800 60 20 19.

Пункти щеплення у Львові розташовані в наступних закладах:

Відділення сімейної медицини № 1 центру первинної медичної допомоги Комунального некомерційного підприємства "5-а міська клінічна поліклініка м.Львова", Відділення загальної практики-сімейної медицини №3 і №4, Відділення СМ №1, Поліклінічне відділення, Відділення сімейної медицини №1, Центр первинної медико-санітарної допомоги, КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "3-Я МІСЬКА ПОЛІКЛІНІКА М.ЛЬВОВА", КНП "1-а міська поліклініка м.Львова", Сімейне відділення №1 Комунального некомерційного підприємства «2-а міська поліклініка м.Львова», Відділення сімейної медицини №2, Амбулаторія сімейної медицини №4, Відділення сімейної медицини №2, КНП "4-а міська поліклініка м.Львова". 

Довідка. 

Вакциною Pfizer щеплюють: працівників сфери освіти (за додаткової потреби у вакцині); осіб з першого та другого етапу, зокрема медиків, які не щепились раніше; військовослужбовців Збройних сил України, співробітників структур державної безпеки; представників іноземних дипломатичних установ в Україні.  

Препаратом Coronavac вакцинують військовослужбовців Збройних Сил України, працівників патрульної поліції, Національної гвардії, Державної міграційної служби, військовослужбовців Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації; працівників органів прокуратури, працівників паливно-енергетичного комплексу, членів офіційних делегацій на участь у Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських іграх, працівників санаторно-курортних закладів, громадян України, які перебувають на тимчасово окупованих територіях (пріоритетно віком від 65 років, вакцинацію будуть проводити на пунктах щеплення Донецької, Луганської, Херсонської областей, розташованих на підконтрольній Уряду України території). 

У разі погіршення стану впродовж 30 днів після вакцинації, необхідно повідомити про це Державний експертний центр МОЗ України через автоматизовану інформаційну систему з фармаконагляду (АІСФ). Зокрема, повідомлення надається до 24 годин із моменту виявлення несприятливих подій після імунізації (НППІ). 

Людям, що мають антитіла до коронавірусу, вакцинацію радять відкласти на 6 місяців від хвороби, вагітним - до кінця терміну вагітності, навіть якщо до її початку вже буде введена перша доза. Немає застережень щодо вакцинування для жінок, що вигодовують дітей грудним молоком (окрім вакцини Coronavac, інструкція якої забороняє введення препарату вагітним та жінкам, які вигодовують дітей). Щеплення від інших інфекційних хвороб радять проводити через 28 днів (за потреби – через 2 тижні) після другої дози вакцини від ковіду, або за 14 днів до введення першої дози. Протипоказанням до вакцинації може бути алергічна чутливість до певних елементів вакцини, яку встановлюють перед проведенням процедури. 

AstraZeneca і Pfizer виявились ефективними проти британського штаму на 66% і 93%, а проти індійського на 60% і 88% відповідно, а загальна ефективність становить близько 76% для AstraZeneca i 95% - для Pfizer. Крім того, Pfizer зберігає високий ступінь захисту через 6 місяців після другої дози, а також препарат виявився на 100% ефективним серед підлітків 12-15 років згідно з дослідженням, проведеним серед 2260 осіб. Вакцина Coronavac визнана ефективною на 55% у запобіганні зараженню Covid-19 і на 100% - запобіганні госпіталізацій, а 1 червня її схвалила ВООЗ. У свою чергу, ЄС вже місяць вивчає Coronavac, проте ще не дав дозволу для її екстреного використання. Українці після вакцинації кожною із вакцин (від Pfizer, AstraZeneca чи Sinovac) можуть отримати міжнародне свідоцтво про щеплення одразу після отримання другої дози або пізніше, звернувшись до сімейного лікаря. Таке свідоцтво діє рік із можливістю продовження, проте воно не є еквівалентом “імунним паспортам” чи “ковідним сертифікатам”, які наразі розробляються в Україні та країнах Заходу.

Найчастішими побічними ефектами після введення будь-якої вакцини проти Covid-19 є почервоніння, набряк і біль у місці щеплення, а також загальні симптоми, такі як головний біль, гарячка, втома та біль у м’язах, які частіше з’являються після другої дози вакцини, хоч виявляються легшими, ніж при першому щепленні.  

В Ізраїлі заявили про можливий зв’язок між введенням другої дози Pfizer і випадками міокардиту (запалення серцевого м’яза), які зафіксували у 275 осіб серед 5 мільйонів вакцинованих з грудня по травень, найчастіше у хлопців віком 16-19 років. У свою чергу, Європейське медичне агентство та Pfizer не вважають ці явища ризиком і стверджують, що їх кількість не перевищує їхню загальну частоту в світі. У випадку вакцини AstraZeneca, випадки утворення тромбів трапляються в 1 з 55 тисяч випадків після введення першої дози та одному із 600 тисяч випадків після двох доз. В міру вивчення цього явища, кількість спричинених ним фатальних випадків знизилась із 80 до 20% серед тих, у кого виявили тромби після вакцинації.

2. Усе про актуальні карантинні обмеження

 

Статистика захворюваності: за минулу добу на Львівщині зафіксували 38 нових хворих, 64 одужань, і 1 смертей.

На Львівщині станом 8 червня зайнято 545 із 4728 ліжок, відведених для ковідних пацієнтів. Серед них ліжка із підведеним киснем заповнені на 12.51%. Із ковідного відділення Львівської обласної лікарні виписали останнього пацієнта 14 червня, а з 20 медзакладів області, відведених для лікування коронавірусу, планують найближчим часом залишити для цієї потреби лише половину, а іншу перенести в резерв.

Кабмін постановою від 2 червня послабив карантин в Україні і продовжив його до 31 серпня, дозволивши діяльність закладів розміщення та нічних клубів, цілодобову роботу закладів харчування, а також зняв обмеження на заповненість приміщень та дистанції між відвідувачами при проведенні масових заходів. Наразі залишається забороненим:

  • перебувати в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот;

  • перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу;

  • самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації;

  • проводити масові (культурні, спортивні, розважальні тощо) заходи ці обмеження не застосовуються якщо в усіх відвідувачів є негативний тест на коронавірус, який зробили не пізніше як за 72 години до події, або підтвердження повного курсу вакцинації.

  • приймати відвідувачів у кінотеатрах, інших закладах культури з наповненістю кінозалів або залів понад дві третини місць за умови розміщення одного порожнього ряду після двох заповнених, або 50 % місць з дотриманням шахового порядку розміщення, зокрема для груп із двох осіб у кожному окремому кінозалі або залі;

  • здійснювати регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні у кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння;

  • розміщувати відвідувачів у закладах громадського харчування на відстані меншій, ніж 1,5 метри за сусідніми столиками та більш як чотири особи за одним столом (без урахування дітей віком до 18 років). Відвідувачі мусять заходити до закладу і пересуватися по ньому у масках, крім часу сидіння за столом для вживання їжі та/або напоїв;

  • відвідування закладів освіти учнями, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком Covid-19 перебуває більш як 50% учнів та персоналу закладу;

  • проводити в закладах освіти масові заходи за участю учнів з більше ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів);

  • діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів у залі (одна особа на 10 кв. метрів загальної площі приміщення, для басейнів – більше ніж 4 особи на одній доріжці для індивідуальних занять або 6 осіб для спортивно-тренувальних груп).

3. Подорожі за кордон та повернення в Україну

 

Виїзд з України. ЄС 20 травня послабив обмеження на в’їзд іноземних туристів на свою територію, дозволивши його тим, хто завершив вакцинацію однією із чотирьох затверджених вакцин: від Pfizer, AstraZeneca, Moderna i Johnson&Johnson. Окремі країни - Іспанія та Греція - тепер впускають на свою територію і подорожніх, щеплених китайською вакциною Coronavac, яка наразі затверджена ВООЗ і перебуває на розгляді Євросоюзу. Тому українці, вакциновані цим препаратом, також можуть подорожувати до цих країн, уникаючи карантину. Також в разі, якщо епідемситуація в Україні не погіршиться, свої кордони для наших громадян відкриє Німеччина, куди можна буде в’їжджати без ПЛР-тесту, доказів наявності антитіл чи довідок про вакцинацію.

Заборона не стосується окремих категорій населення, а саме тих, хто їде на навчання, перетинає ЄС транзитом, моряків, висококваліфікованих робітників, членів родин громадян ЄС, тих хто має посвідку на проживання в ЄС, сезонних робітників, дипломатів та інших.

Актуальні правила в’їзду в деякі популярні країни: 

Єгипет - в’їзд дозволений за умови надання негативного результату ПЛР-тесту (із зазначенням методу RT-PCR), зробленого не раніше, ніж за 72 години до прибуття. Це правило не стосується стосується осіб віком до 6 років. У разі прибуття до аеропортів Хургада, Шарм-ель-Шейх, Марса-Алам і Таба без відповідного сертифікату, пройти тест можна на місці за 30 доларів.

Туреччина - для в’їзду в країну потрібно мати при собі страховий поліс на випадок захворювання на Covid-19, який можна придбати в туроператора, при купівлі авіаквитків або безпосередньо в аеропорту по прибуттю. Також з 15 березня 2021 року для в’їзду в Туреччину обов’язковим є заповнення електронної форми (https://register.health.gov.tr/#) за 72 години до прибуття, після чого її потрібно роздрукувати або зберегти на смартфон. Щоб потрапити до Туреччини з 1 червня, необхідно мати один з чотирьох документів: документ про вакцинацію (не давніший за 14 днів до в’їзду); документ, який засвідчує, що особа перехворіла на Covid-19 протягом останніх шести місяців; негативний ПЛР-тест на коронавірус (не давніший за 72 години до приїзду) або експрес-тест на антиген, зроблений не пізніше, ніж за 48 годин до приїзду.

Болгарія - в’їзд дозволено за наявності сертифікату про вакцинацію, документу, який підтверджує факт перенесення ковіду за останніх півроку, але не пізніше, ніж за 14 днів до в’їзду, негативного результату ПЛР-тесту давністю не більше, ніж 72 години або швидкого тесту на антиген давністю не більше ніж 48 годин до в’їзду. Вимога не застосовується до дітей віком до 5 років. 

Хорватія - в’їзд можливий за наявності документального підтвердження броні або власності на житло на території країни, а також при наданні сертифікату про повний курс вакцинації, завершений не пізніше ніж за 14 днів до прибуття в країну, або документу, який підтверджує факт перенесення ковіду за останніх півроку, але не пізніше, ніж за 14 днів до в’їзду, або ж негативного результату ПЛР-тесту давністю не більше, ніж 72 години чи швидкого тесту на антиген давністю не більше ніж 48 годин до в’їзду.

Без тесту і самоізоляції українці можуть відвідати деякі балканські країни, зокрема Чорногорію, Албанію та Північну Македонію.

В'їзд в Україну. 

Повний список червоної зони* станом на 19 березня:

Чехія, Естонія, Чорногорія, Угорщина, Сейшльські острови, Сербія, Йорданія, Мальта, Ліван, Сан-Марино, Кіпр, Швеція, Польща, Словаччина, Бахрейн, Італія, Словенія, Ізраїль, Північна Македонія, Молдова, Франція, Монако, Болгарія, Андорра, Бразилія, Кувейт, Уругвай, Нідерланди, Латвія, Люксембург, Австрія, Албанія, Сент-Люсія, КНДР, Кірибаті, Маршаллові острови, Мікронезія, Науру, Ніуе, Палау, Самоа, Тонга, Туркменістан, Тувалу. 

Із 2 травня Україна тимчасово закриває в’їзд з Індії через спалах ковіду, а громадяни України та ті, хто постійно проживає на нашій території, повинні пройти самоізоляцію по прибуттю.

Згідно з останнім рішенням Кабміну, українці та іноземці з правом на постійне проживання в Україні більше не повинні надавати результат негативного ПЛР-тесту та ізолюватись по прибуттю до країни. Громадяни інших країн мусять при в’їзді в Україну мати з собою результат ПЛР-тесту, проведеного за 72 години до прибуття, експрес-тесту на антиген чи документу, який підтверджує проходження повного курсу вакцинації препаратом, затвердженим ВООЗ (Pfizer, AstraZeneca/Covishield, Coronavac, Moderna, Johnson&Johnson, Sinopharm) (не поширюється на іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають на території України, працівників представництв офіційних міжнародних місій і організацій, акредитованих в Україні). Також іноземці для в’їзду в Україну, а також для перетину КВПП на окуповані території ОРДЛО, повинні мати страховий поліс на випадок захворювання на Covid-19. Ця норма не поширюється на тих, хто постійно проживає на території України, осіб без громадянства, біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, дипломатів і членів їхніх сімей, а також військовослужбовців держав-членів НАТО та держав-учасниць програми НАТО “Партнерство заради миру”. При поверненні громадян України із ОРДЛО на підконтрольну уряду територію, згідно з постановою, вони можуть уникнути обов’язкової двотижневої самоізоляції, пройшовши ПЛР-тест або безкоштовний експрес-тест на антиген, що проводиться на КПВВ.

*При поверненні з країн червоної зони потрібна двотижнева самоізоляція, проходження або надання негативного результату ПЛР-тесту (якщо він зроблений не раніше ніж за 2 доби до прибуття).

Іноземці, що прибули з таких країн, також підлягають згаданим обмеженням, окрім дітей до 12 років, осіб, що прибувають з метою навчання в українських вишах, дипломатів із сім’ями, водіїв, що здійснюють регулярні вантажні перевезення, інструкторів НАТО, запрошених діячів культури, осіб, що перевозять гемопоетичні стовбурові клітини для трансплантації, ті хто подорожує транзитом.

4. Історії та думки львів’ян на тему вакцинації

 

5. Надсилайте нам Ваші запитання та думки

Якщо у Вас є запитання, на які Ви потребуєте відповіді або ж думки та історії, якими би хотіли поділитись щодо теми пандемії COVID-19 та карантину – надсилайте їх нам на e-mail: info@tvoemisto.tv з темою листа «Коронавірус у Львові». 

Цей медіа-продукт був створений TvoeMisto.tv за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Зміст продукту належить виключно TvoeMisto.tv і не обов'язково відображає погляди USAID чи уряду США. Відтворення та використання будь-якої частини цього продукту в будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання або використання будь-яким іншим способом без письмової згоди редакції та відповідного посилання на першоджерело, забороняється.

 

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!