Ковід-блог: вірус і вакцинація у Львові та в Україні

Постійно оновлюємо найважливішу інформацію – стисло, своєчасно і перевірено. У цей час інформаційного перевантаження ми щодня збираємо найважливіші деталі щодо карантину та вакцинації.

Оновлення, додані за останні 24 години, будуть виділені червоним, а найважливіші факти – жирним шрифтом, щоб вам було зручно одразу бачити найновіші дані.

З повагою, медіа-хаб «Твоє місто»

1. Актуальні обмеження

Оновлено 20 вересня, 11:30.
Львівщина перебуває у помаранчевій зоні карантину, тому в області з 18 жовтня діють наступні карантинні заходи:

Освіта і дитячі садочки

Усі школярі йдуть на двотижневі канікули до 1 листопада. Також це стосується позашкільних закладів, таких як музичні школи, народні доми, гуртки та секції. Дитячі садки продовжать роботу навіть при посиленому карантині, проте із додатковими вимогами і перевірками.

Транспорт

З 21 жовтня для користування міжобласним транспортом у регіонах із жовтим та червоним рівнем епіднебезпеки потрібно буде мати один із вказаних документів:

 • оформлений на порталі “Дія” або в однойменному додатку “жовтий” чи “зелений” міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат (про одну або дві дози вакцинації);
 • іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, затверджених ВООЗ;
 • документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-О, яку можна отримати одразу після процедури у лікаря, який проводив щеплення;
 • Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке буде чинним рік від дати останнього щеплення. Його можна оформити у лікаря, що проводив щеплення медзакладі або в сімейного лікаря;
 • негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз. 

Ці правила стосуються регулярних та нерегулярних перевезень. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення. Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів несе перевізник. Водночас, вказані норми не застосовуватимуть до міських та внутрішньообласних перевезень.

 

Розважальні заклади 

Робота нічних клубів наразі заборонена.

Заклади культури 

Заборонено проводити масові заходи окрім тих, де організатори та учасники мають сертифікат вакцинації або негативний ПЛР-тест, зроблений за 72 год до заходу. 

Театри, кінотеатри, музеї та галереї, філармонія, органний зал працюють лише для відвідувачів, які мають сертифікат вакцинації або негативний ПЛР-тест. Кількість відвідувачів має бути не більше 50% від загальної кількості місць. Бібліотеки працюють лише на видачу книг.

Торгівля і громадське харчування

Промислові, продовольчі ринки і магазини, торгові центри, перукарні та салони краси: можуть працювати лише вакциновані працівники або з негативним ПЛР-тестом, а також з дотриманням маскового режиму та не більше 50% заповнення торгових площ. 

Ресторани і кафе можуть працювати лише до 23:00, за умови вакцинації або ПЛР-тестів у всіх працівників, при заповненості залів не більше 50%, до 4 людей за столиком.

Спортзали 

Можуть відвідувати лише вакциновані або з негативним ПЛР-тестом. Усі працівники повинні бути вакциновані. Заповненість не більше 50%.

Готелі та хостели 

Працюють лише за умови наявності у всіх працівників сертифікату про вакцинацію або негативного ПЛР-тесту.

ЦНАПи

Центри надання адміністративних послуг прийматимуть відвідувачів лише за попереднім записом. Також можна замовити і отримати послуги (фахові та попередні відеоконсультації) на сайті ЦНАП онлайн.

Отримати готовий результат звернення можна, коли наявність документів на видачі у підрозділі ЦНАП буде підтверджена, або звернувшись за графіком роботи ЦНАП без запису. 

Без попереднього запису можна замовити «швидкі» послуги у ЦНАП, такі як:

 • надання витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб
 • підприємців та громадських формувань;
 • надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
 • видача довідки про реєстрацію місця проживання/зняте місце реєстрації (додаток 13 або 16) у випадку,  якщо дані оновлено в Реєстрі територіальної громади;
 • надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку з відомостями про речові права на земельну ділянку, їх обтяження, одержаними в порядку інформаційної взаємодії з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Звичайні звернення громадян і юридичних осіб рекомендують мешканцям надсилати поштою або електронно – через форму «Електронне звернення» на сайті ЛМР за посиланням.

Також, у ЦНАП м. Львова нагадують про низку послуг, які можна замовити без візиту у ЦНАП. Ознайомитись з переліком послуг та замовити дистанційно можна тут.

Отримати фахову консультацію перед замовленням послуг можна за допомогою інформаційних сервісів: служба підтримки ЦНАП – (032) 2975795.

Обмеження в допуску працівників до роботи

Відповідно, без сертифікату вакцинації або негативного ПЛР-тесту (давністю не більше ніж 72 години) до виконання обов’язків на роботі не допускатимуть:

 • Організаторів та учасників масових, культурних заходів

 • Працівників та відвідувачів театрів, кінотеатрів, музеїв, галерей, філармонії, органної зали

 • Працівників промислових, продовольчих ринків і магазинів, торгових центрів, перукарень та салонів краси

 • Працівників ресторанів і кафе

 • Працівників та відвідувачів спортивних залів

 • Працівників готелів та хостелів. 

Якщо за 2 тижні ситуація із захворюванням не стабілізується, то з 1 листопада усі заклади зможуть відвідувати лише вакциновані або з наявним ПЛР-тестом.

Що потрібно знати про штам Дельта: 

Згідно із звітом CDC за 27 липня, новий варіант коронавірусу є вдвічі заразнішим за всі попередні. На науковому ресурсі Yale Medicine повідомляли, що найчастішими симптомами нового штаму ковіду зараз є головний біль, біль у горлі, нежить та гарячка. Водночас, сильний кашель та втрата нюху вже не належать до першочергових симптомів.

2. Статистика

Показники ковіду на Львівщині за минулу добу (19 жовтня):

Нових випадків Одужань  Смертей
943 574 29


В ковідних відділеннях Львова станом на 19 жовтня перебуває 801 особа, 57 – у реанімації, 28 людей підключено до апаратів ШВЛ.

Вакцинація на Львівщині:

Від початку кампанії За останню добу З них 1-ою дозою 2-ма дозами
914 257 16 673 521 590 392 667


Всього в Україні від початку кампанії вакциновано – 8 065 762 особи, з них завершили вакцинацію (отримали дві дози) – 6 573 564 особи.

Стаціонарні пункти щеплень в медзакладах працюють у будні, центри масової вакцинації – щодня. Графік їхньої роботи і локації можна переглянути на сайті Helsi.me, де можна забронювати годину. Запис на щеплення можна здійснити також за телефоном контакт-центру МОЗ: 0 800 60 20 19.

*На пунктах щеплень можливе утворення двох паралельних черг: для осіб, що не реєструвались (зазвичай значно довша) і по запису (що також може перетворитись на «живу», незалежно від послідовності записів). У черзі перед вакцинацією потрібно заповнити спеціальну форму (рядок «Дата останнього щеплення» заповнюють лише ті, хто вже вакцинувався першою дозою, вказавши дату введення першої, або якщо щеплення проти інших хворіб було проведено незадовго до ковід-вакцинації). Після щеплення необхідно пройти спостереження протягом 20-30 хвилин.

Крім того, триває вакцинація організованих колективів та їхніх родичів. Подати заявку щодо колективної вакцинації можна через контакт-центр МОЗ, а після прибуття мобільної бригади роботодавець має забезпечити приміщення для вакцинації (повинно бути достатньо просторим для роботи 3 медпрацівників), кімнату для спостережень після вакцинації протягом півгодини після процедури (місткість 5-10 осіб), а також захисні маски для працівників (в кількості 1 шт. на працівника кожних 2 години). 

У разі погіршення стану впродовж 30 днів після вакцинації, необхідно повідомити про це Державний експертний центр МОЗ України на сайті. Зокрема, повідомлення надається до 24 годин із моменту виявлення несприятливих подій після імунізації (НППІ).

3. Подорожі за кордон та повернення в Україну

Виїзд з України. Україна перебуває в «зеленому» списку ЄС, тому в’їзд до більшості країн-членів дозволений за умови повної вакцинації або наявності ПЛР-тесту. До того ж, союз визнає українські Covid-сертифікати в Дії, які можна завантажити в оновленій версії додатку. ЄС наразі визнає вакцини від Pfizer, AstraZeneca, Moderna i Johnson&Johnson. 

Заборона в’їзду в інші країни ЄС не стосується окремих категорій населення, а саме тих, хто їде на навчання, перетинає ЄС транзитом, моряків, висококваліфікованих робітників, членів родин громадян ЄС, тих хто має посвідку на проживання в ЄС, сезонних робітників, дипломатів та інших. 

Дозвіл на подорожі до конкретних країн союзу, а також вимоги щодо заповнення спеціальних анкет для в’їзду в них можна перевірити на мапі МЗС.

В’їзд в Україну. 

Від 5 серпня іноземці по прибуттю в Україну потрібно мати страховий поліс на випадок захворювання на Covid-19 та один з таких документів:

 • негативний результат тестування на Covid-19 методом ПЛР (не більше, як за 72 години до перетину кордону),
 • негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше, як за 72 години до перетину кордону),
 • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від Covid-19 (або хоча б однією дозою – зміни Кабміну за 18 серпня) вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.

За відсутності повного курсу вакцинації, негативного результату ПЛР-тесту або експрес-тесту на антиген, зробленого протягом 72 годин з моменту перетину кордону іноземець (крім осіб до 18 років та інших категорій іноземців, визначених постановою) встановлює додаток «Вдома» та бере на себе зобов’язання розпочати самоізоляцію через 72 години.

Перетин державного кордону є безперешкодним для громадян України за умови наявності одного з 2 документів:

 • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від Covid-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях,
 • довідка 063-О про перше щеплення з курсу вакцинації від Covid-19.

Якщо такі документи відсутні, громадяни України (крім осіб до 18 років та інших категорій, визначених постановою) виконують ті ж умови, що зазначені вище для іноземців.

Невакцинованим громадянам, які прибувають з Росії чи Індії та перебували на території цих держав більше ніж 7 днів протягом останніх двох тижнів, потрібно перебувати на обов’язковій 14-денній самоізоляції без права її дострокового завершення.

Діти до 12 років не потребують довідок про тестування. Діти з 12 до 18 років повинні мати довідку про тестування, але звільнені від самоізоляції зі встановленням додатка «Вдома».

4. Історії та думки львів’ян на тему вакцинації

 

5. Надсилайте нам Ваші запитання та думки

Якщо у Вас є запитання, на які Ви потребуєте відповіді або ж думки та історії, якими би хотіли поділитись щодо теми пандемії COVID-19 та карантину – надсилайте їх нам на e-mail: info@tvoemisto.tv з темою листа «Коронавірус у Львові». 

Цей медіа-продукт був створений TvoeMisto.tv за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Зміст продукту належить виключно TvoeMisto.tv і не обов'язково відображає погляди USAID чи уряду США. Відтворення та використання будь-якої частини цього продукту в будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання або використання будь-яким іншим способом без письмової згоди редакції та відповідного посилання на першоджерело, забороняється.

 

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!