Ковід-блог: вірус і вакцинація у Львові та в Україні

Постійно оновлюється найважливіша інформація, потрібна вам – стисла, точна і своєчасна.

У цей час інформаційного перевантаження ми щодня збираємо найважливіші деталі щодо коронавірусу та карантину.

Оновлення, додані за останні 24 години, будуть виділені червоним, а найважливіші факти - жирним шрифтом, щоб вам було зручно одразу бачити найновіші дані.

 

1. Статистика захворюваності та вакцинації

Оновлено 23 лютого, 10.00.

Показники ковіду на Львівщині за минулу добу (22 лютого):

Нових випадків Одужань  Смертей
557 2 049 15

Станом на 21 лютого, в стаціонарах Львова перебуває 287 пацієнтів: 268 з них має Covid-19, 35 – у реанімації, 27 людей підключено до апаратів ШВЛ. 14 лютого у ковід-стаціонарах перебувало 469 пацієнтів, 42 у реанімації, 39 під ШВЛ, 7 лютого - 647 людей, 50 у реанімації та 46 під ШВЛ.

В Україну доставляють визнані у світі препарати для лікування коронавірусу - "Паксловід" від Pfizer, “Ремдесивір” та “Молнупіравір”. Їх використовуватимуть передусім для пацієнтів із груп ризику (надмірна вага, вік понад 60 років, цукровий діабет, хвороби серця тощо) в перші дні захворювання, щоб запобігти перетікання легкої форми у важку.

У разі підтвердженого захворювання, самоізоляцію варто припиняти на 10 день після першого тестування, якщо протягом трьох днів відсутні симптоми захворювання, або отримавши негативний ПЛР-тест, який тепер можна здати повторно на 5 день. Так само і контактні особи із підтвердженим тестом на ковід, але без симптомів, відтепер вважаються заразними 5 днів, після чого можуть припиняти самоізоляцію. Оформити лікарняний можна дистанційно, зателефонувавши до свого сімейного лікаря.

Вакцинація на Львівщині (22 лютого):

Від початку кампанії За останню добу З них 1-ою дозою 2-ма дозами Додатковою Бустерною
2 073 766 4 249 1 039 734 997 728 194 36 110

Загалом на Львівщині 65% містян отримали дві дози щеплення проти ковіду.

Всього в Україні від початку кампанії вакциновано – 15 712 650 осіб, з них завершили вакцинацію (отримали дві дози) – 15 175 097 осіб. Окрім того, отримали додаткову та бустерну дозу, відповідно 27 458 та 701 836 людей.

Стаціонарні пункти щеплень в медзакладах працюють у будні, центри масової вакцинації - щодня. Графік їхньої роботи і локації можна переглянути на сайті Helsi.me, де можна забронювати годину, а також за телефоном контакт-центру МОЗ: 0 800 60 20 19. На бустерну дозу можна записатися через сімейного лікаря або напряму через пункт щеплення, в якому робили перші дві дози.

З 26 листопада для безпритульних працює пункт щеплень на вул. Кирилівська 3а, з 11.00 по 18.00.

МОЗ дозволило змішані схеми використання вакцин з інтервалом у 28 днів між першою і другою дозами. Ці поєднання препаратів працюватимуть також і для бустерної дози:

  • 1-ша доза CoronaVac/Sinovac + 2-га AstraZeneca, Pfizer чи Moderna;

  • 1-ша доза AstraZeneca + 2-га Pfizer чи Moderna;

  • 1-ша доза Pfizer, Moderna + 2-га AstraZeneca. 

Грудне вигодовування не є протипоказанням до вакцинації і не має перериватися після її проведення. Проте жінкам, які вигодовують дітей грудним молоком не можна вакцинуватися вакциною CoronaVac, адже це вказано у протипоказаннях цього препарату. Тому якщо жінка зробило першу дозу вакциною Coronavac, а після цього завагітніла - то наступну дозу варто робити за новою змішаною схемою від МОЗ, тобто вакциною AstraZeneca, Pfizer або Moderna.

5 січня МОЗ дозволило вводити бустерну дозу всім охочим віком від 18 років через 6-9 місяців після повної вакцинації. При цьому перевагу надаватимуть Pfizer або Moderna незалежно від попередніх вакцин (після Coronavac першочергово передбачають щеплення вакциною Pfizer). Сертифікат про щеплення “бустерною” дозою та Міжнародне свідоцтво про вакцинацію можна буде отримати вже наприкінці січня. Терміном дії ковід-сертифікатів, як після повної вакцинації, так і після бустерної дози, в Україні встановили 9 місяців (270 днів).

13 грудня МОЗ видало наказ про додаткову дозу вакцини, яким рекомендує вводити її через 28-90 днів після другої дози людям із груп ризику: з ВІЛ-інфекцією, онкологією, після трансплантації органів, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію, та із низкою інших імунодефіцитних станів. У випадку такої “додаткової” дози, що має проводитись тією ж вакциною, що й перші дві, термін дії сертифіката не зміниться, а новий не видаватимутьЛюди, що перехворіли ковідом, можуть робити бустерну дозу через 28 днів після одужання.

Також Міністерство охорони здоров'я дозволило ковід-вакцинацію дітей від 12 років вакциною Pfizer/BioNTech, а в квітні розгляне можливість вакцинації дітей від 5 років. Для них батьки відтепер можуть згенерувати ковід-сертифікат в “Дії”, а діти з 14 років можуть зробити це самостійно. Деталі. Крім того МОЗ скасувало обов’язкову вимогу, що неповнолітні повинні мати всі рутинні щеплення перед тим, як вакцинуватися від ковіду, тож тепер батьки просто можуть записувати їх у чергу і приводити на щеплення. Раніше затвердили цифровий сертифікат про протипоказання до вакцинації, результат тесту чи перенесення коронавірусної хвороби, а також введення “бустерної” дози. Згенерувати останній  можна через 15 днів після того, як лікар внесе дані в систему, а дійсним сертифікат буде 90 днів. Якщо виникла проблема при генерації ковід-сертифікату в Дії, варто діяти за інструкцією, і за наступним алгоритмом в разі помилки генерування сертифіката після “бустерної” дози.

У разі погіршення стану впродовж 30 днів після вакцинації, необхідно повідомити про це Державний експертний центр МОЗ України на сайті. Зокрема, повідомлення надається до 24 годин із моменту виявлення несприятливих подій після імунізації (НППІ).

Ковід-тисяча:  кошти будуть доступні протягом 9 місяців після надходження. За ці кошти можна придбати абонемент у спортзал чи фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей, концертний зал або купити квитки для мандрівок усередині країни – на внутрішні авіа- та залізничні рейси, а також придбати товари і послуги в сфері освіти, книжки і передплатити газети чи журнали. Пенсіонери (60+ років) можуть купити ліки за ковід-тисячу у відділеннях аптек та на їхніх сайтах та здійснити комунальні платежі (наразі Альфа-банк та Приватбанк приймають оплату ковід-тисячею). Згодом можливість купити ліки поширять ще й на людей з інвалідністю.

Важливо, що ці кошти не можна буде витратити на дієтичні добавки, косметичні засоби чи медичні прилади, а лише на дозволені в Україні лікарські засоби.

З 7 лютого ковід-тисячу почнуть виплачувати також підліткам від 14 років, а витратити її можна буде на шкільне приладдя, канцелярські та спортивні товари. Також мають намір ввести окрему доплату 500 грн за бустерну дозу.

2. Актуальні обмеження

Адаптивний карантин в Україні продовжили до 31 березня 2021 року. Попри те, що державна комісія ТЕБ і НС відтермінувала ведення червоної зони на Львівщині, обласна комісія посилила карантин в області, а рішення щодо міста ще повинна прийняти міська комісія.

Таким чином, обмеження у Львові не будуть діяти, якщо всі працівники та відвідувачі матимуть один із документів: жовтий (чинний 30 днів) чи зелений Covid-сертифікат, міжнародне свідоцтво про вакцинацію, негативний ПЛР-тест, документ про одужання. Тобто для роботи та відвідування закладів на жовтому рівні достатньо отримати хоча б одне щеплення та мати хоча б «жовтий» внутрішній Covid-сертифікат або тимчасово довідку 063-О, видану лікарем, який проводив щеплення. У Львівській області ж посилили карантин, тому допуск до закладів без тесту можлива лише за наявності “зеленого” сертифікату про вакцинацію або довідки про одужання, а відвідування розважальних закладів і масових заходів - за наявності повної вакцинацій і також негативного ПЛР- або експрес-тесту.

З 6 грудня працівники закладів повинні зчитувати QR-коди на цифрових сертифікатах відвідувачів через “Дію”, а МОЗ вже розпочав роботу над встановленням таких QR-кодів на всіх паперових документах про вакцинацію. З 20 січня діє наказ МінЮсту про розширений перелік професій, для яких вакцинація від ковіду буде обов’язковою під загрозою відсторонення від роботи. До нього ввійдуть всі працівники органів місцевого самоврядування, закладів охорони здоров’я державної й комунальної форми власності, а також всіх комунальних підприємств, установ та організацій. Проте згодом вимогу щеплення медиків і урядовців відтермінували до 31 січня.

Наразі обмеження для невакцинованих залишаються наступні:

В закладах обов'язковими в них залишаються температурний скринінг, дистанція та маски.

Освіта і дитячі садочки

Учні 5-11 класів у Львові та на Львівщині навчаються дистанційно до 14 лютого, далі рішення про продовження такого формату прийматимуть директори шкіл. Так само Львівські заклади позашкільної освіти працюють в онлайн, а формат навчання 1-4 класів вирішує кожен керівник школи окремо, проте відомо, що вже 86% учнів початкових класів станом на 4 лютого вже навчаються онлайн. Поряд з тим, ще 23 грудня депутати Львівської міськради підтримали петицію, що дозволяє навчальним закладам із 100% вакцинованим персоналом працювати вживу навіть у червоній зоні.

Транспорт

Громадський транспорт у Львові може працювати із заповненістю 50%, з дотриманням маскового режиму та за наявності сертифікатів вакцинації у водіїв. Пільговики можуть користуватися транспортом безкоштовно лише з 11.00 до 16.00 (це обмеження не поширюється на учасників бойових дій в АТО/ООС). Дотримання карантинних правил у транспорті перевірятимуть робочі групи.

Для користування міжобласним транспортом, а з 22 листопада - також приміським внутрішньооблісним транспортом у Львівській області (крім маршрутів, що курсують у межах Львівської ОТГ: автобусів №114, 138, 184а, 61 тощо), потрібно мати один із вказаних документів:

  • Оформлений на порталі “Дія” або в однойменному додатку “зелений” міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат про повну вакцинацію;
  • Іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, затверджених ВООЗ; 
  • Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке буде чинним рік від дати останнього щеплення. Його можна оформити у лікаря, що проводив щеплення медзакладі або в сімейного лікаря;
  • Негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз
  • Документ, який підтверджує одужання від ковіду. 

Ці правила стосуються регулярних та нерегулярних перевезень. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення. Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів несе перевізник. Правила не стосуються осіб до 18 років.   

На залізничному транспорті, наявність згаданих документів перевіряють перед входом у вагони. Водночас, із 21 жовтня у медпункті Головного вокзалу Львова (зліва від будівлі) можна зробити щеплення вакцинами Coronavac або Pfizer, а на першому поверсі - експрес-тест (ціна 350 грн). 

Території загального користування

Заборонене перебування без одягнених засобів індивідуального захисту на території закладів охорони здоров’я та освіти, у підземних переходах, на зупинках громадського транспорту та на інших територіях загального користування у разі неможливості дотримання соціальної дистанції не менше 1 м.

Розважальні заклади

Приймання відвідувачів в закладах розважальної діяльності можливе за наявності повної вакцинацій і також негативного ПЛР- або експрес-тесту.

Заклади культури та події

Згідно з рішенням ТЕБ і НС від 19 листопада, з 22 листопада заклади культури можуть працювати за умови повної вакцинації або ПЛР- чи антиген-тесту (не більше 72 години) у відвідувачів та персоналу, а таож заповненості залів на 50%. 

Заборонено проводити всі масові (розважальні, спортивні, соціальні, рекламні, інші) заходи, крім тих, що стосуються оцінювання якості освіти (пробного ЗНО, вступних випробувань тощо); офіційних спортивних заходів; матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів за умови дотримання протиепідемічних заходів. Відвідування масових заходів можливе лише за наявності повної вакцинацій і також негативного ПЛР- або експрес-тесту.

Торгівля і громадське харчування

Заклади громадського харчування (бари, кафе, ресторани тощо) можуть працювати за умови хоча б частково вакцинованого персоналу, а у відвідувачів - наявності вакцинації/проведення тесту, наявності довідки про протипоказання до вакцинації чи перенесення хвороби. З 23.00 до 6.00 ранку ці заклади можуть працювати лише на винос або з доставкою, що стосується і вакцинованих відвідувачів.

Без вакцинації/тесту/довідки про перенесення ковіду чи протипоказання до вакцинації заборонено відвідувати ринки (крім продовольчих), торгові центри (крім розташованих там пунктів вакцинації та закладів, перерахованих в наступному абзаці). Те саме стосується закладів торговельного і побутового обслуговування населення, крім тих які:

  • Продають товари на торговельних площах, не менше 60% якої призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, садивним матеріалом, добривами і засобами захисту рослин, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті зазначених суб’єктів господарювання;
  • Виконують адресну доставку замовлень;
  • Надають фінансові послуги – робота фінансових установ, інкасація та перевезення валютних цінностей, робота операторів поштового зв’язку;
  • Надають медичні та ветеринарні послуги, робота автозаправних комплексів (без зон харчування), технічне обслуговування та ремонт транспортних засобів, ремонт комп’ютерів, побутових виробів, предметів особистого вжитку, прання та хімічного чищення текстильних і хутряних виробів, перукарень, салонів краси за попереднім записом;
  • Збирають і заготовлюють відходи;
  • Надають телекомунікаційні послуги (приймання відвідувачів за попереднім записом).

Умовою є перебування 1 людини на 10 кв. м, або не більше 50% заповненості площі приміщення. Відвідувачі також можуть пред‘явити довідку про протипоказання до вакцинації чи перенесення хвороби.

Спортзали, перукарні та салони краси

Без вакцинації/тесту/довідки про перенесення ковіду чи протипоказання до вакцинації заборонено відвідувати спортивні зали, фітнес-центри, басейни, перукарні та салони краси.

Робота можлива за умови перебування 1 людини на 10 кв. м, або не більше 50% заповненості площі приміщення. Перукарні і салони краси в цьому випадку працюють за умови попереднього запису.

Готелі та хостели 

Робота закладів розміщення є можливою за умови вакцинації/проведення тесту, наявності довідки про протипоказання до вакцинації чи перенесення хвороби. Екскурсії в такому випадку проводяться з групами не більше ніж 5 людей.

Медзаклади

Заборонена планова госпіталізація державними та комунальними медичними закладами, крім:

  • медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;

  • медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;

  • медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях лікарень пацієнтам з онкологічними та пульмонологічними захворюваннями;

  • паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах;

  • планової медичної допомоги закладами охорони здоров’я національного рівня, що надають третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу за умови дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;

  • проведення інших невідкладних термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення існує значний ризик для життя або здоров’я людей.

Партнерські пологи не заборонені, проте мають відбуватися відповідно до наступних умов.

Церкви

Богослужіння будуть відбуватися відповідно до окремого протоколу погодженого Радою церков, де рекомендовано брати участь у домашніх умовах – через онлайн трансляцію. Якщо будуть охочі піти до храму, бо радять молитися на території біля нього. Обмеження під час богослужінь – 1 людина на 10 кв. м або не більше 50% наповненості площі. Контрольований вхід та вихід та обов’язкове дотримання маскового режиму

 

ЦНАПи

Центри надання адміністративних послуг прийматимуть відвідувачів лише за попереднім записом.  

Без попереднього запису можна замовити «швидкі» послуги у ЦНАП, такі як:

  • надання витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб
  • підприємців та громадських формувань;
  • надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
  • видача довідки про реєстрацію місця проживання/зняте місце реєстрації (додаток 13 або 16) у випадку,  якщо дані оновлено в Реєстрі територіальної громади;
  • надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку з відомостями про речові права на земельну ділянку, їх обтяження, одержаними в порядку інформаційної взаємодії з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Звичайні звернення громадян і юридичних осіб рекомендують мешканцям надсилати поштою або електронно – через форму «Електронне звернення» на сайті ЛМР за посиланням.

Також, у ЦНАП м. Львова нагадують про низку послуг, які можна замовити без візиту у ЦНАП. Ознайомитись з переліком послуг та замовити дистанційно можна тут.

Отримати фахову консультацію перед замовленням послуг можна за допомогою інформаційних сервісів: служба підтримки ЦНАП – (032) 2975795.

Що потрібно знати про штам Дельта: 

Згідно із звітом CDC за 27 липня, новий варіант коронавірусу є вдвічі заразнішим за всі попередні. На науковому ресурсі Yale Medicine повідомляли, що найчастішими симптомами нового штаму ковіду зараз є головний біль, біль у горлі, нежить та гарячка. Водночас, сильний кашель та втрата нюху вже не належать до першочергових симптомів.

Лікування і запобігання: Велика Британія першою в світі схвалила таблетки «Монлупіравір», які визнані безпечними та ефективними для людей із хронічними захворюваннями. Інші таблетки від ковіду для людей похилого віку розробила Pfizer і оголосила їхню ефективність 89% у запобіганні тяжких станів, якщо почати приймати їх одразу після виявлення хвороби. Також ВООЗ схвалила індійську вакцину Covaxin, яка ефективна на 78% та зберігається у звичайних умовах.

3. Подорожі за кордон та повернення в Україну

Виїзд з України. ЄС змінив правила подорожей з 1 лютого, встановивши індивідуальний підхід замість списку країн. Це означає, що країни-члени будуть дозволяти в’їзд на свою територію на підставі сертифікату про вакцинацію, ПЛР-тесту або довідки про одужання. Додаткові обмеження можуть накладати на подорожніх із країн з темно-червоним (найвищим) рівнем поширення ковіду. До часу введення нових правил перед подорожжю перевірте останні зміни та заповність спеціальну анкету для обраної країни, посилання на яку можна знайти на мапі МЗС.  

Італія заборонила в’їзд для більшості пасажирів як мініму до 15 березня. Угорщина - чи не єдина країна, яка станом на 13 січня не ставить вимог вакцинації або тестування для в’їзду (за винятком авіаційного транспорту). Чорногорія вимагає для в’їзду лише один з документів (вакцинація, тестування, перенесення хвороби), а Португалія, Греція, Франція, та Фінляндія дозволяють в’їзд вакцинованим українцям без тесту (останні дві забороняють в’їзд невакцинованих українців без важливої потреби). Окремі країни, як от Іспанія, Австрія, Польща і Румунія, наразі вимагають і щеплення, і ПЛР-тест, а для невакцинованих осіб передбачають самоізоляцію. В Швейцарію можна також в’їхати з вакцинацією і тестом, але перед тим необхідно зареєструватись, а опісля також здати повторний тест між 4 і 7 днем перебування в країні. Чехія ввела обов’язковий ПЛР-тест для іноземців, в тому числі повністю вакцинованих, проте його можуть не робити ті, хто має третю “бустерну дозу”, щеплені двома дозами діти 12-18 років, а також всі діти до 12 років. Німеччина повернула Україну до списку країн із “високим ризиком”. Українці перед в’їздом туди повинні зареєструватися на сайті і отримати підтвердження, яке потрібно буде показати по прибуттю. Після цього невакциновані повинні направитись на 10-денний карантин, а вакциновані можуть уникнути карантину, якщо завантажать PDF-сертифікат про вакцинацію за посиланням, що міститиметься у підтвердженні після реєстрації (від введення останньої дози має минути не менше 14 днів). Той самий алгоритм стосується і осіб, що мають сертифікат про перенесення хвороби. Водночас, пасажири, які прибувають до Кіпру, повинні мати ПЛР- (72 години) або експрес-тест (24 години), а також підтвердження реєстрації; по прибуттю потрібно пройти лабораторний контроль за 15-19 євро, а через 72 години здати ще один безкоштовний експрес-тест у пересувних лабораторіях (не стосується людей, що отримали бустерну дозу). З 21 лютого вакциновані для подорожі до Кіпру звільняються від обов’язкового проходження тестів. В’їзд до Албанії, Хорватії та Туреччини можливий за наявністю сертифікату про вакцинацію, або експрес- чи ПЛР-тесту, або довідки про одужання (для Хорватії також необхідно надати підтвердження туристичної мети поїздки (бронь, оплата апартаментів та ін.)).

21 грудня ЄС встановив термін дії ковід сертифікату протягом 9 місяців від другої дози первинної вакцинації. Ця зміна увійде в дію з 1 лютого. Згідно з правилами ЄС, між 6 і 9 місяцями після первинної повної вакцинації потрібно буде зробити бустерну (третю) дозу, що ззначатиметься на новому сертифікаті.  

До того ж, Євросоюз визнає українські Covid-сертифікати в Дії, які можна завантажити в оновленій версії додатку, і відтепер це можуть зробити громадяни з паспортом-книжечкою (без ID-паспорта і/або біометричного паспорта для виїзду за кордон). Крім того, українські цифрові сертифікати визнали Чорногорія, Туніс, Таїланд, Ліван, Тайвань та Уругвай.

У свою чергу, Україна визнала електронні сертифікати інших країн, що приєднались до ініціативи Digital Covid Certificate. ЄС наразі визнає вакцини від Pfizer, AstraZeneca, Moderna i Johnson&Johnson. 

CoronaVac визнають тільки окремі країни ЄС, такі як Австрія (допускається для перетину кордону, проте вакцинованих цим препаратом заборонений доступ до готелів чи закладів харчування), Іспанія, Греція, Фінляндія, Швеція, Нідерланди. Українці, щеплені цим препаратом, також можуть подорожувати до Великої Британії, Молдови, Норвегії, Швейцарії, Іспанії, Греції, Туреччини, Єгипту, Чорногорії, Албанії, Північної Македонії, Кіпру. Також до екзотичних країн: Мальдіви, Сейшельські острови, португальська Мадейра, Таїланд. 

У МОЗ також пояснили, що коли вакциновані препаратом CoronaVac зроблять бустерену дозу іншою вакциною (Pfizer), то зможуть згенерувати новий сертифікат, де зазначатиметься тільки остання вакцина і цей дасть їм змогу подорожувати до країн, де вона визнана.

В'їзд в Україну. 
 

Від 3 грудня Україна запроваджує обов’язкову 14-денну самоізоляцію для тих, хто понад 7 днів перебував у Південно-Африканській Республіці, Республіці Ботсвана, Зімбабве, Намібії, Королівстві Лесото, Королівстві Есватіні, Республіці Мозамбік, Республіці Малаві. Причиною є поширення на цих територіях нового штаму «Омікрон».

Важливо, що самоізоляція стосується громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на території України, є подружжям або дітьми громадян України, які повертаються в Україну з території вищезазначених країн. Наявність вакцинації, негативного тесту чи сертифікату про одужання не є підставою для того, щоби не проходити самоізоляцію чи достроково її припинити.

Іноземцям та особам без громадянства, які постійно або тимчасово не проживають в Україні та протягом останніх 14 днів перебували на території вказаних держав більш, ніж сім днів, в’їзд забороняється взагалі. Винятками є іноземці та особи без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на території України, є подружжям або дітьми громадян України, працівниками іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, представництв міжнародних організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей, а також інших категорій іноземців та осіб без громадянства за погодженням з Міністерством закордонних справ.

Згідно з останніми змінами Кабміну, відтепер при перетині державного кордону України невакцинованим людям потрібно буде встановити застосунок «Вдома», проте лише на 72 години - до моменту, поки вона зробить ПЛР-тест чи тест на антиген. Необхідності проходити контроль на основі даних геолокації та розпізнавання обличчя протягом двох тижнів більше не буде.  

Для реєстрації у застосунку «Вдома» потрібно буде вказати такі дані:

  • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності);
  • серія та/або номер паспорта;
  • місце самоізоляції;
  • номер телефону. 

Після цього упродовж 72 годин людина має зробити ПЛР чи антиген-тест. У застосунок має підтягнутися негативний результат. Тест обов’язково має бути зроблений у лабораторії, що верифікована МОЗ. Після цього застосунок можна видалити. У випадку позитивного результату потрібно зателефонувати своєму сімейному лікарю. 

Якщо ж людина з будь-яких причин не зробила тест після перетину кордону, через 72 години застосунок деактивується, а інформація автоматично передається до правоохоронних органів. Вони вибірково перевірятимуть перебуванням у місці самоізоляції. 

Якщо ж людина не захоче встановлювати застосунок, то громадянам України доведеться пройти 14-денну обсервацію, а іноземцям відмовлятимуть у в’їзді на територію України.

4. Історії та думки львів’ян на тему вакцинації

 

Якщо у Вас є запитання, на які Ви потребуєте відповіді або ж думки та історії, якими би хотіли поділитись щодо теми пандемії COVID-19 та карантину – надсилайте їх нам на e-mail: [email protected] з темою листа «Коронавірус у Львові». 

Цей медіа-продукт був створений TvoeMisto.tv за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Зміст продукту належить виключно TvoeMisto.tv і не обов'язково відображає погляди USAID чи уряду США. Відтворення та використання будь-якої частини цього продукту в будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання або використання будь-яким іншим способом без письмової згоди редакції та відповідного посилання на першоджерело, забороняється.

 

2953

 

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!