
Photo by Andy Feliciotti on Unsplash
Гідність, інклюзивність та рівність. Яким буде America House Lviv і коли його відкриють
Чому America House відкривається у Львові?
Вже кілька років America House успішно працює у Києві. За цей час він став помітним культурно-освітнім центром, де відбуваються різні події: від художніх виставок до організацій стартапів, як то Camp Innovation.
Нещодавно команда організації IREX, і, відповідно, Американського Дому вирішили масштабуватися. Кілька місяців тому America House також відкрився в Одесі. Це стало першим пілотним регіональним проєктом організації. Очікуємо, що у травні America House зможе офіційно відкритися у Львові, бо це «метрополія» західного регіону.
America House Kyiv. Фото зі сайту americahousekyiv.org
Я цьому дуже радий, бо це буде новітній ресурсний центр для львівської молоді. Ми плануємо зробити це середовище цікавим як для представників активного, зубастого культурного середовища, так і для працівників технічної сфери та для студентів. Від айтішників та інженерів до культурних менеджерів і активістів – всі зможуть знайти своє місце в America House Lviv.
Хто фінансує цей проєкт?
Ми запускаємо організацію за підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX. Вона фінансується урядом США – це повністю американський проєкт. Військова чи політична підтримка США є вкрай важливою для України, тим паче на цьому етапі нашої історії. Проте дуже важливою є й сфера культури та освіти. При цьому, це не є «пропагандистський» проєкт, ніхто не змушує терміново полюбити Америку, ми по-партнерськи просто даємо львівській молоді ще більше можливостей.
Як би ви окреслили цінності America House?
Ми будемо будувати нашу роботу на гідності, інклюзивності та рівності – це наші фундаментальні цінності. Для нашої команди також буде важливо сприяти повній творчій самореалізації молодих людей.
Ми проводили невелике опитування серед львівської молоді про те, з чим у них асоціюється США. І ми з’ясували, що, власне, демократія і свобода – це їхня перша асоціація. Це й є нашими цінностями. Також можна говорити про гідність та інклюзивність.
Я сприймаю інклюзивність не тільки як доступність для людей з інвалідністю чи для маломобільних людей. Якщо розглядати філософське значення інклюзивності – то це таке суспільство, у якому дуже різні люди, незважаючи на свої відмінності, мають рівні можливості для самореалізації.
America House Kyiv. Фото зі сайту americahousekyiv.org
Чи ви уже сформували команду?
Зараз команда тільки формується. Нещодавно у команді з’явилася програмна менеджерка – дуже відома культурна діячка, президентка фестивалю короткометражних фільмів WizArt Ольга Райтер. Сподіваюся, що команда виросте до п’яти людей. Зараз ми перебуваємо у пошуку комунікаційного координатора, програмного асистента та технічного супровідника.
Потрібно наголосити, що команда – це лише частина Американського дому. Всі наші організації в Україні, Європі та світі дуже активно розвивають волонтерську мережу, яка дає можливість молодим людям реалізовуватися.
У всіх попередніх проєктах ми розвивали Сковородинівський принцип сродного волонтерства. У Григорія Сковороди був принцип сродної праці – «люби, що робиш, роби, що любиш», а тут таке саме волонтерство.
Ми не використовуємо молоду людину просто як ресурс, додаткові руки чи ноутбук, а дозволяємо їй помилятися, досягати успіху і так реалізовуватися.
Яка ваша основна цільова аудиторія?
Молодь – це ядро нашої цільової аудиторії, проте це не тільки студенти. Це молоді люди від 18 до приблизно 35 років. Очевидно, що це буде напряму впливати на наше програмування та на те, як ми будемо шукати мову спілкування.
18-річне покоління Тіктокерів спілкується зовсім іншою мовою, ніж моє покоління, якому 35. Проте сподіваюся, що ми зможемо привести до Американського Дому найкращу молодь нашого міста.
Як ви бачите ті проєкти, у яких буде реалізовувати себе молодь?
Загалом це буде простір-трансформер. У якийсь час коворкінг може змінитися на лекторій. В якийсь час це може бути кіноцентр. Також цей простір буде інклюзивним, тобто люди з різними нозологіями інвалідності будуть мати доступ до усіх можливостей.
Важливо наголосити, що слоганом America House є «простір повний можливостей». Відповідно, у нас буде працювати коворкінг з якісною технікою, працюватиме мейкер-спейс, де, скажімо, можна буде створити щось на 3D-принтері, працюватиме медіазона, що мене наразі найбільше надихає.
Це буде студія з великим зеленим екраном, де буде можливість безкоштовно записувати свої відеоблоги, або створювати інший відеоконтент. Також буде радіостудія, у якій можна буде записувати подкасти. У мене був досвід роботи на Radio Skovoroda, де ми записували подкасти, і я також думав продовжувати їх у новоствореному America House Lviv.
Я певен, що знайдеться багато молоді, яка захоче спробувати себе у цьому. Також я сподіваюся, що нам вдасться повторити досвід Києва та Одеси та проводити виставки: художні, фотовиставки, різні експериментальні проєкти.
America House Odesa. Фото з інстаграму americahouse_odesa
У нас є своєрідне лекало, за яким працюють Американські Доми. У Львові будуть такі самі можливості, як і у київському чи одеському просторах. Я би це порівняв з дітьми із багатодітної родини – коли всі виростають і стають різними людьми, але мають щось спільне та всі збираються за святковим столом їсти індичку на День подяки.
America House уже активно долучається до всеукраїнських активностей. На Конгресі Культури 2021, що у Львові організовував Інститут стратегії культур, America House Lviv мав спеціальний проект “Вартові Галактики”. Ми туди запрошували, на нашу думку, найцікавіших гостей конгресу. Тож ми вже маємо 12 опублікованих розмов в форматі подкасту і у форматі відеоінтерв’ю.
Також цього року ми будемо долучатися до Jazz Bez. Це найдавніший джазовий фестиваль у Львові та в Україні. Цьогоріч American House Lviv має за радість запросити американську джазову співачку Ingrid Arthur, яка буде співати у Львові та Тернополі. Свого часу вона першою виконала відомий хіт It’s raining men.
America House Odesa. Фото з інстаграму організації Крістіна Квін. Тимчасова повірена у справах США, з візитом у America House Odesa
Чому це важливо для України та Львова?
У Львові America House внесе різноманіття у коло міжнародних організацій, які вже працюють в місті. У нас діє Alliance Française, Goethe-Institut, також є активності від Британської ради. Це хороші сусіди і ми готові зайняти своє чільне місце.
Україна багато років демонструє своє прагнення повернутися до європейської родини. Між європейськими і американськими цінностями багато спільного. Багато філософів називають їх універсальними. В Україні є багато гравців та спільнот, які прагнуть їх нівелювати та підважити. Тому такі освітні та культурні центри я би назвав підсиленням тих прагнень, якими живуть молоді українці та українки.
Роман Тищенко-Ламанський
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Вибір Твого міста
- Бандерівська замість московської. Як Україна та інші країни перейменовують ковбасу, сир і пиво
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До Свірзького замку та ренесансного костелу
- Автомобілі подорожчають до осені майже на третину. Експерт про повернення мит
- Трамвай поїде швидше. Як може змінитися вулиця Вітовського у Львові
- «Маємо заявок на тисячу осіб щодня». Чому чоловікам стало важче перетнути кордон
- Що має виконати Україна, щоб увійти до Євросоюзу
- Зміна постачальника газу. Чому ми стаємо клієнтами «Нафтогазу»
- Понад 300 тисяч жертв. Як Львів страждав від радянської та німецької окупації
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До старовинного села над річкою
- «Треба довести, що ми боремося з корупцією». Що дасть Україні кандидатство в ЄС
- Кава з душею і кардамоном. Історія херсонця, який у львівському парку варить каву
- «Можемо мати цілу генерацію невпевнених у собі дітей». Чим небезпечний російський YouTube
- Чи справді в Україні виник дефіцит техніки і яка ситуація на ринку
- «Здолає дорогу той, хто йде». Як переселенці на Львівщині знаходять роботу
- Що відбулося із УПЦ МП? Інтерв’ю з митрополитом Філаретом
- Російський бізнес у Львові та області. У кого можуть вилучити майно
- «Львів'яни – чудові», або Як переселенці з Маріуполя відкрили у Львові ресторан
- Потрібен сильний лідер. Як бізнесу долати виклики війни
- Добродії на пів мільйона, або Що відбувається у справі Матиса і Шпитка
- Шкодуємо, що не виїхали раніше. Історії дітей, яких рятують у Львові
- «Компроміс вичерпався». Історик про те, чому Україна вже не може святкувати 9 травня
- «Психопати сотнями не ходять. Йдеться про страшну ненависть». Дослідниця терору про злочини росіян
- «Бог залишив мене живою, тому мушу жити». Історія медсестри, яка підірвалася на снаряді
- Проблему з пальним можна вирішити, – експерт
- Несправжній Козак. Що буде із майном соратника Медведчука у Львові
- Великдень у Львові та селах відзначали по-різному. Старі фото та традиції
- Космічна магія Великодня. На згадку про писанкарку Ганну Косів
- «Такої кількості ще не було». Як волонтерська кухня передає паски на передову
- Купити авто в Європі. Як через новий закон виник ажіотаж на кордоні і ринку
- Історія повторюється. У чому феномен пісні «Ой, у лузі червона калина»
- Швидкі рішення, піт і сльози. Експерти про те, як відбудовувати Україну
- «Хто буде Карфагеном – Москва чи Київ?» Ярослав Грицак про війну за існування
- Важливо, щоб Папа не зустрівся з Кірілом, або Як Україні перемогти росію у Ватикані
- Львівщина може забезпечити сіллю пів України, але будуть проблеми з олією
- «Треба передусім назвати путіна злочинцем», – отець-доктор Михайло Димид про Папу, війну і жертви
- «Навіщо фінансувати культуру, коли війна?» У Львові оживає театральне життя
- «Господи, як я їх ненавиджу! Отак і скажіть». Священник про звірства росіян
- Маємо почати говорити про втрати. Психолог про втому та другий місяць війни
- «Недооцінювати загрозу білоруського удару не варто», – Остап Кривдик
- «Не хочу говорити однією мовою з окупантами». Історії переселенців, які перейшли на українську
- «Мова – це зброя, але не головна». Історик Ярослав Грицак про те, як росія нищила українську
- «Стане великим багатосферним хабом». Як Львів трансформується у час війни
- Як в Україні проходить загальна мобілізація та кого не призиватимуть
- «Якби я змогла забути російську, була б щаслива». Історія харків’янки, яка почала спілкуватися українською
- Залежить від заправки. Яка ситуація із пальним на Львівщині
- Дихати, тренуватися, гуляти і спати. Як переживати стресові ситуації
- Битва за Оперу. Що відбувається із конкурсом на директора головної сцени Львова
- «Це краще, ніж ховатися у підвалі». Львів’янки про те, чому вирішили проходити військовий вишкіл
- «Росія – ворог, який точно програє». Юрій Підлісний про загрозу і наступ
- «Українці скуповують не сірники і гречку, а зброю». Володимир В’ятрович про протистояння з Росією
- «Путін – божевільний, а Росія лежить у паралічі», – експрофесорка МДУ Олена Волкова
- Львівські готелі. Кому належать і чи є там російський бізнес
- Як убезпечити свій акаунт і що потрібно знати про ворожі хакерські атаки
- «Вимкнені телефони, є жива черга». Як працює Генконсульство Росії у Львові
- «Мій вітер повідчиняв усі вікна її життя». Історія кохання політв’язня Зеновія Красівського і правозахисниці Олени Антонів
- «Це загальноєвропейська справа». Іноземці, які лишаються у Львові, попри можливе вторгнення Росії
- «Замість страху та паніки моя відповідальність полягає в тому, щоб бути в Україні», – американець про те, чому він не евакуюється у США
- Усе почалось з пані Наді. Як бабусі з пансіонату «створили» власний бренд шкарпеток
- «Кожен має відчути нерв театру, тоді він успішний». Василь Вовкун про прорив у Львівській опері
- У Львові хочуть зберегти віллу «Сонячну» і відкрити тут музичну галерею
- Проректор, пластун та маркетолог. Історії тих, хто вже записався у Львівську тероборону
- Куди полетіти зі Львова. Еґер – вода, вино і соляна гора
- Львів і його райони. Звідки походять назви та де з’явились перші будинки
- Перехворіють усі. Завідувачка Covid-відділення вважає, що коронавірус може перейти в сезонну хворобу
- За два тижні львів'яни зможуть записуватися на військово-медичні навчання
- Як Винниківське озеро стало «басейном»
- «А хіба інші нації теж їдять сало?» Кілька думок про розвиток української кухні
- Раджу сісти і написати свій план. Психологиня про те, як не впадати у відчай через війну
- «Майдан не може вирішити все – ми мусимо вирішувати», – Мирослав Маринович
- «Був зруйнований, наче Троя». Як на Львівщині три родини викупили занедбаний палац і відновлюють його
- Куди полетіти зі Львова. Всі столиці Литви
- У пошуках свого коріння. Як віднайти предків
- «Остап знову збере усіх на Різдво». Як львівський художник гуртував у себе сотні колядників
- Різдво для Давидка. Історія маленького героя, якому вперше в Україні імплантували стимулятор діафрагми
- Він дуже поспішав жити. In memoriam Остап Лозинський
- Три історії львівських підприємств, яким допомогла COVID-19 Бізнес-клініка
- Чи зникне взимку сніг. Розмова із кліматологом
- Як українці святкують Різдво в Кракові. Фоторепортаж
- «Змінилося би все». Чи зможуть українці святкувати Різдво 25 грудня
- Історія Церкви святого Миколая у Львові, або Як змінювався храм часів XIII століття
- Кожна п’ята дитина відчуває страх, що на неї наїде машина. Як підвищити безпеку біля шкіл
- Їх застануть ще наші правнуки. Чому одноразові підгузки – це погано і як перейти на багаторазові
- «Я тішився, як дитина в Діснейленді, коли відкрив Львів», – власник арткафе Te Amo Lviv
- Перезмінка о 5-ій ранку. Як батьки Юрчика зі СМА борються за життя сина
- «Став серцевиною». Історія першого Гарнізонного храму України
- «Нам треба збільшити рівень очікування до змін у державі», або Чого бракує економіці сьогодні
- Нас називають «поспішайки». Як у Львові доглядають передчасно народжених дітей
- Діти самі роблять тести. Як у різних країнах світу дбають про школярів
- «Росія зчитувала наші дані». Львівський розробник про український аналог додатку для військових
- Писала серед карпатських гір. Листи молодої письменниці до своєї сім'ї
- Водіям тут не місце, або Що передбачає новий План мобільності Львова
- Wizz Air запускає нові рейси зі Львова та готується випередити МАУ. Інтерв’ю з президентом
- «Ресторанів з локальною кухнею буде все менше». Чому у Львові закрилася відома «Ґвара»
- Куди полетіти зі Львова: вікенд у Ґданську – місті, що стало феніксом
- Житло на заводі. Як у Львові на місці фабрик виросли «семицвіти»
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До центру реабілітації диких птахів
- «Я не можу підвести маму». Історія дівчинки, яка об’єднала Львів
- Скільки цьогоріч платитимуть львів’яни за опалення. Пояснення експертів
- Не алкоголь. Якими є основні причини автотрощ на Львівщині та хто їх створює
- «Не-святий-святий». Історія мученика Омеляна Ковча