
Фото: Твоє місто
Подвійний диплом і освіта за кордоном. Що унікального пропонує одна зі шкіл Львова
Найкраща освітня пропозиція Львова
ІВ програму в львівському PIPL Lyceum запровадили в липні 2024 року. Наразі це єдиний навчальний заклад на заході України, який пропонує навчання за програмою міжнародного бакалаврату – International Baccalaureate Diploma Programme (IBDP). Програма надає міжнародно визнаний диплом, що, натомість, відкриває двері до вступу у більш ніж три тисячі університетів по всьому світу.
Зі слів координаторки IB Diploma Programme у PIPL Lyceum Анни Дмитрів, ІВ програму створили як доуніверситетську підготовку для того, щоб учням, які закінчують школи в своїх країнах, дати можливість і перспективу вступу з отриманим дипломом в університет будь-якої іншої країни.
«Це своєрідний місток між шкільною освітою в Україні та університетом у будь-якій країні світу. ІВ диплом дає вибір, перспективу, можливість легше вступити у виші більш ніж 130 країн світу», – розповідає Анна Дмитрів.
Загалом у світі програма існує ще з 1968 року. Її започаткували в Швейцарії, щоб зменшити розрив у знаннях між атестатом після закінчення школи та вступом у виш і дати можливість студентам з будь-якої країни світу отримати міжнародний атестат, який визнають багато країн. Наприклад, навіть в Україні практично нікуди не можна вступити лише з атестатом про закінчення школи, а потрібно складати Національний мультипредметний тест (НМТ).
Програма IB охоплює різні галузі науки, допомагає дітям всебічно розвиватися та кинути собі виклик – наскільки вони здатні навчатися в університеті. «Це плавний перехід від школи до університету, своєрідна аспірантура для школярів», – додає керівниця ІВ програми.
Структура ІВ та особливості навчання у Львові
Програма IB Diploma Programme дворічна, складна, зберігає стандарти академічної доброчесності та заторкує перші курси університетської програми.
Учні вивчають шість предметів із шести різних галузей: англійська мова і література, німецька мова, математика, фізика, біологія, бізнес-менеджмент, театр (цього року додасться українська мова і література, ще одна математика, економіка та візуальне мистецтво). Крім того, передбачений додатковий блок Core, який є унікальним, не зустрічається в інших міжнародних програмах, сприяє розвитку мислення, аналітичних здібностей, м'яких компетенцій, емоційного інтелекту і дає можливість дітям спробувати себе в ролі дослідників та сформувати портфоліо позаакадемічних досягнень. Діти також вивчаються унікальний предмет «Теорія знань», де багато мислять, аналізують, досліджують, рефлексують.
Програма ІВ орієнтована на підлітків віком від 16 до 19 років, тому навчатися за міжнародним стандартом можуть учні 10–11 класів і навіть ті, які закінчили школу, але яким іще не виповнилося 19-ть. Оскільки в українських старшокласників 11-річна система освіти, а закордонні виші часто вимагають 12-річної середньої освіти або щоб абітурієнтові виповнилося 18 років на момент вступу, пропонована програма може стати певним виходом із ситуації – коли учень отримує і 12 років шкільної освіти, і не мусить чекати ще рік до вступу.
Однак тим, які вчаться у 10 чи 11 класі, паралельно з ІВ програмою у PIPL Lyceum доведеться осягати навчання в школі (на екстернатній формі). У підсумку діти отримають подвійний диплом (український атестат і міжнародний сертифікат). Тих, що не планують виїжджати за кордон, окремо в репетиторському центрі готують до НМТ.
Саме навчання за ІВ програмою проводять лише в очній формі, починається воно о 8:40 (якщо це нульовий урок) або о 9:30 і триває до 15:40. На програмі працює вісім учителів, які пройшли навчання й отримали сертифікацію від IB Organization, а також стажувалися в міжнародній ІВ школі. У планах взяти в команду ще кількох англомовних викладачів із психології, соціології, політології, географії, комп’ютерних наук.
Важливо, що у навчальній програмі присутні документування, переосмислення і рефлексія, тобто з’ясування, що це дитину вчить у процесі. За два роки діти отримують портфоліо про позаакадемічну успішність у трьох різних сферах. А це те, що вкрай люблять і чого прагнуть досягати світові університети. Зі слів Анни Дмитрів, важливе університетське ком’юніті і те, чим іще, окрім навчання, цікавиться дитина: спортом, творчістю, волонтерством.
«ІВ від інших програм відрізняється практично всім. Насамперед комплексністю. Навіть у програмі підготовки для вступу в заклад вищої освіти Великої Британії A-Level (Advanced Level) кількість предметів наполовину менша. Різниця також у самих завданнях, підходах до викладання і загалом навчанні», – пояснює співрозмовниця.
Програма, зі слів Анни Дмитрів, готує до життя і дає можливість вчитися на основах запиту від дитини: «У нас вчителі не пояснюють на пальцях, не дають формулу, а діти тільки підставляють цифри. Програма вчить думати, аналізувати, осмислювати».
Як вступити на ІВ Diploma Programme до ліцею ПІПЛ
Набір-2025 і вступна кампанія уже тривають, тож можуть зголошуватися учні не лише зі Львова, але й з інших міст, навіть іноземці. Класів як таких не буде, дітей міксуватимуть залежно від того, які предмети вони оберуть і на якому рівні їх вивчатимуть.
Для вступу потрібно подати заявку на сайті, одержати консультацію координатора, зареєструватися і пройти вступні тестування (з математики, англійської мови та природничих наук), підготувати мотиваційний лист і пройти співбесіду з психологом та з керівником програми у Львові, отримати рекомендацію до зарахування і подати пакет документів. Для результативного навчання знання англійської мови студента повинно бути на рівні В1 /В2.
Як уже мовилось, отриманий у PIPL Lyceum міжнародний IB Diploma дозволяє вступити на перший курс бакалаврату в понад 3000 найкращих університетів більш ніж 130 країн світу, серед яких: Японія, Канада, Австралія, Мексика, Італія, Німеччина, Австрія, Польща, Норвегія, Нідерланди, Велика Британія, Португалія, Грузія, Туреччина та інші.
Щоби вибір навчального закладу був правильним, до роботи в ліцеї залучають кар’єрного консультанта. Для цього профорієнтолог не лише спілкується з дітьми і проводить з ними тестування для кращого розуміння намірів щодо вступу, а й організовує онлайн-зустрічі з університетами світу. Однією з останніх була зустріч із Люксембурзькою школою економіки, де мовилося про переваги навчання у бізнес-школі, стипендії для дітей тощо. На черзі EU Business School Barcelona/Geneva та інші.
«Дехто з дітей уже знає, на кого хотів би вчитися, але ще не визначився з країною чи університетом або ж навпаки – вже обрав країну, але до кінця не визначився, який фах обрати. Тож ми стараємося допомогти знайти свій найкращий навчальний заклад. Для огляду підбираємо виші самі або ж до нас звертаються світові університети, зацікавлені у наших ІВ учнях, розуміючи, наскільки вони сильні й цілеспрямовані. Усім цікаво мати справу з розумними дітьми», – коментує Анна Дмитрів.
ІВ програма дорога – 10 тисяч доларів за рік навчання. Сума покриває увесь навчальний компонент: англомовні підручники найкращих видавництв: Cambridge, Pearson, Hodder, доступ до електронних ресурсів, забезпечення індивідуальними ноутбуками для роботи в школі, графічні калькулятори тощо. Якщо навчатися за міжнародною програмою дитині буде вкрай важко, договір про навчання можна розірвати, а кошти за невикористані місяці повернути.
Цього року PIPL Lyceum відкриває грантову програму – одне безкоштовне місце для того, хто набере максимальну кількість балів із трьох конкурсних предметів. Це дозволить талановитим учням здобути якісну освіту незалежно від їхнього фінансового становища і два роки навчатися безоплатно за рахунок школи.
Докладнішу консультацію щодо навчання на ІВ Diploma Programme можна одержати, зателефонувавши на номер (067) 408 16 55 або залишивши заявку на сайті ліцею.
Ольга Шведа
Фото: Твоє місто
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав
___________________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.
На правах реклами
- Безкоштовно в приватній клініці? Як це працює у Львові
- Львівська політехніка може стати великим європейським освітнім хабом. Що для цього потрібно
- У школах такого не вчать. Історії львівських учнів, які готові підкоряти світові виші
- Як розвивається Буковель та що у попиті серед туристів
- Містечко біля Львова, яке було європейським курортом. Як розвиваються Пустомити
- Не бути байдужими. Як Kormotech допомагає тваринам і людям у час війни
- Колишній ЖК «Львівська мрія» на Під Голоском таки добудують. Інтерв’ю з новим забудовником
- Як у Львові безкоштовно лікувати дітей, або Про послуги педіатра в приватній клініці
- Як Левандівка стає привабливим районом та перспективи її розвитку
- «Водіння – моє покликання. В іншій сфері я себе не бачу»
- Школа у Львові готує вступників у світові виші. У чому ідея успіху
- Район Незламних. Як він змінюється і чому тут вигідно купувати житло
- Без лапки, але з великим серцем. Як українці дбають про тварин з інвалідністю
- «Лапки в безпеці». Тварин ВПО безкоштовно вакцинуватимуть проти сказу
- «Ми дотримались зобовʼязань». Топ-менеджери Avalon про цей непростий рік
- Дитячий гінеколог. У якому віці та з яких причин планувати огляд
- МРТ та КТ у Львові. Як підготуватись та кому не можна робити
- «За пів години від дзвінка вже був на прийомі». Які знижки NOVO надає бійцям на МРТ і КТ
- Відкрили пінг-понг-бар у Львові. Історія реемігрантів, які 14 років прожили у США
- Вони не зламалися. Як до Львова релокують бізнес зі Слов’янська та Миколаєва
- Куди поїхати на вихідні зі Львова: до благословенної Папою Кальварії
- 14 років успіху: клуб «Split» відкрив у Львові професійне караоке