
Фото ДБР
Російський фарфор і раритетні ікони. Що знайшли в будинку «імператора» Козака у Львові
Державне бюро розслідувань знову провело обшуки на об’єктах нерухомості, пов’язаних з Тарасом Козаком, нардепом від ОПЗЖ, утікачем, якого звинувачують у держзраді. Слідчі дії відбувалися за шістьома адресами, одна з них – на Київщині, решта – у Львові та поблизу, зокрема у Брюховичах та у маєтку в селищі у Миколаївському районі.
Фарфор, золото, ікони та картини
Правоохоронці обшукали будинок на вулиці Вітовського. Він розташований на пагорбі у парку біля Цитаделі та неподалік від Парку Культури. Його власник – рідний дядько Тараса Козака, утім є припущення, що у будинку мешкав Тарас Козак.
Читайте також: Зеленський повідомив про затримання Медведчука
Там знайшли антикваріат, коштовності, предмети розкоші, зокрема, керамічний пивний кухоль із написом king лімітованої серії, копію кухля з 1870 року, а також картини та ікони, раритетне столове срібло, порцеляну. Порцеляна, до речі, із «Імператорського порцелянового заводу», що у Петербурзі.
Фото пивного кухля KING та його коробки із лімітованої серії
Територіальна управління ДБР у Львові ініціюватиме накладення арешту на ці предмети та їхню передачу до Національного агентства з управління активами. Також представники управління побували у квартирі на вул. Новаківського, 8/3, що неподалік віл Собору Юра у Львові, яка також належить Козакам.
Окрім цього, правоохоронці обшукали будинок у селі Гонятичі, що у Миколаївському районі, саме там нібито проводили зустрічі брати Козаки та Медведчуки. А ще провели обшук у приміщеннях колишнього профілакторію «Сосновий бір», що належить ТОВ «Зелений бір». Він розташований у Брюховичах, належить Богдану Козаку, брату нардепа. Торік він намагався продати це майно за понад 5 млн доларів.
Наприкінці квітня ДБР побувало у будинку Тараса Козака в Сокільниках біля Львова. Тоді правоохоронці провели обшуки у ще близько 30 об’єктах Козаків на Львівщині. В одній з квартир, що належить дружині Тараса Козака, слідчі вилучили понад 108 тис. доларів США, 8,5 тис. євро, 18,6 тис. російських рублів, документи на об’єкти нерухомості та банківські картки.
За ініціативи Територіального управління Державного бюро розслідувань у Львові суд наклав арешт на корпоративні права, рахунки, на яких понад 40 млн грн, та на суб’єкти господарювання, що належать родичам депутатів від «Опозиційної платформи – За життя» Віктора Медведчука та Тараса Козака.
Після арешту кума путіна і українського олігарха Віктора Медведчука різко посилився інтерес до його найближчих соратників. Торік Україна ввела персональні санкції до близького партнера Медведчуків Тараса Козака. Через вигідну дружбу в середині 90-х йому вдалося вирости з робітника радгоспу «Львівський» до впливового бізнесмена і медіамагната. Із того часу, як він потрапив під санкції, основного удару зазнали здебільшого його медіа. Інший бізнес залишився, зокрема компанії, якими керує родина Козаків. Мати, батько і брат підсанкційного нардепа без проблем працюють у Львові та інших містах України.
Хто такий Козак
Тарас Козак народився у квітні 1972 року в селі Сокільниках, що біля Львова. У 1993-му потрапив у львівську податкову. Спершу працював ревізором-інспектором, згодом заочно закінчив юридичний факультет Львівського університету, і з податкової за десять років стрімкої кар’єри вийшов заступником керівника. У 2003-му став керівником Західної регіональної митниці.
На початку 2000-х років Львівщина була зоною впливу Медведчуків. Випускник Київського «інфізу» Сергій Медведчук у 1997 році став керівником податкової інспекції Львова, а вже за рік – головою Державної податкової адміністрації у Львівській області. Там він мав такий вплив, що його називали тіньовим губернатором області.
Читайте також: Львівський районний суд заочно арештував редакторку інформагентства «Россия сегодня»
Тарас Козак за часів головування Сергія Медведчука у Львівській обласній ДПА був його першим заступником. Згодом під його контроль перейшла Львівська митниця. Паралельно обіймав посаду заступника голови Держмитниці. З цієї посади пішов після Помаранчевої революції у 2005 році, але в 2007-ому, за часів Віктора Януковича, його туди повернули.
У 2010 році Тарас Козак став депутатом Львівської облради, а в 2014-му – народним депутатом від «Опозиційного блоку». В 2019 році сидів у парламенті, представляючи ОПЗЖ. У 2016 році брав участь у схемі продажу антрациту з окупованого Донбасу під виглядом вугілля з ПАР. Був одним з ініціаторів проєкту закону про внесення змін до статті 1 Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей».
Однак загалом його депутатська діяльність була доволі непримітною до 2018 року. Тоді він почав скуповувати українські телеканали: NewsOne, «112 Україна» та ZIK. Так він створив медіахолдинг «Новини», який став головним рупором російської пропаганди. У 2019 році Тарас Козак потрапив у скандал через російський бізнес своєї цивільної дружини. Розслідувачі програми «Схеми» від Радіо Свобода з’ясували, що Наталія Лавренюк має спільний нафтовий бізнес у Росії з подружжям Оксани Марченко та Віктора Медведчука. Утім Тарас Козак у своїх деклараціях взагалі не згадував про доходи цивільної дружини, про її існування.
За даними аналітичної системи YouControl, Тарас Козак досі є кінцевим бенефіціаром у шести українських компаніях і засновником у ще одинадцяти. Деякі з них зареєстровані у Львові, більшість – у Києві. І всі ці сімнадцять компаній, що тепер перебувають під санкціями РНБО, працювали у медійній сфері, забезпечували мовлення заблокованих у лютому 2021 року каналів «112 Україна», ZIK та Newsone, а тому їх не можна вважати справжнім бізнесом. Ще одне ТОВ «Добробут-інвест» з ділянкою в Криму досі записане на кіпрську компанію Hakail Limited, яку Козак визнав своєю в одній з декларацій. Щодо інших офшорних компаній, які він називав своїми або які знайшли журналісти-розслідувачі, жодного бізнесу в Україні не зареєстровано.
Детальніше про те, що належить Козаку та його родичі і чи можуть це конфіскувати на користь держави, читайте в матеріалі Tvoemisto.tv «Несправжній Козак. Що буде з майном соратника Медведчука у Львові».
Нагадаємо, що у травні 2021 року генеральна прокурорка Ірина Венедіктова підписала підозру у державній зраді голові політради партії Опозиційної платформи «За життя» Віктору Медведчуку та нардепу ОПЗЖ Тарасу Козаку. Попередньо 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака. Також на 5 років запровадили санкції проти його каналів 112 Україна, NewsOne, ZIK, які пов’язують із нардепом від ОПЗЖ Віктором Медведчуком.
Фото: ДБР
Війна і наступ Росії
- Друга зима в окопах. Чи можлива ротація бійців, які давно воюють
- Новий етап війни, Або що відбувається на фронті
- Удар «шахедів» по Львову. Що летіло на Львівщину та куди влучили
- Віталій Портников: «Вагнер» у білорусі не для того, щоби бавитися в пасочки
- «Я пів року не бачив сонця і неба». «Азовець» Святослав Сірий про війну і полон
- «Я пішла шукати кицю – так і зберегла своє життя»
- «Я міг залишатися дома, але я тут», – викладач УКУ, який пішов на фронт
- «Хто я в цій війні». Волонтерка військового госпіталю Наталія Арестова
- «Хто я в цій війні». Медична кураторка патронатної служби «Азов» Дзвінка Сіра
- Як минув рік повномашстабної війни для Львова: спогади, цифри, фото
- «За рік бійці втомилися, але в них є місія». Інтерв’ю з військовим психологом
- «Я тут заради сім’ї та країни». Історія бійця з книжкою Тімоті Снайдера
- «Бійців з окупованих територій навколішках не проводжають». Історія польської волонтерки
- Віталій Портников: «Українці завжди робили свій вибір»
- Без світла, але без вас. Як львів'яни рятуються у випадках знеструмлення
- «Війна оголила правду про нас», – волонтерка Устя Стефанчук
- Як бізнес у Львові готується до блекауту та кому потрібні генератори
- Танкіст, який звільняв Ізюм: «Ми знаємо наші танчики до кожного гвинтика»
- Що означають масові ракетні обстріли та до чого готуватись. Прогноз експерта
- «Чоловік багато зробив, аби Маріуполь був українським», – дружина «азовця»
- Віталій Портников: «Формула перемоги у цій війні очевидна»
- «Ядерний удар, обмін полонених та мобілізація – це політична гра путіна», – експерт
- «Мамо, хто, як не я?». Історія азовця «Калини» з Львівщини, якого звільнили з полону
- «Моя роль – благословити сина і чекати на нього», – мама героя
- Влада з волонтерами не конкуренти. Яким є рішення для порозуміння
- Мама азовця: «Син просив, щоб ми молилися за них щодня»
- На чий бік стане світ? Аналіз промов Зеленського та путіна з початку великої війни
- «День Незалежності для росії – як кістка в горлі, треба бути готовим до всього», – експерт
- Двоє навіть поплили через річку. Як на кордоні ловлять ухилянтів та що на них чекає
- «Ми намацали больові точки противника». Військовий експерт про зміну стратегії на війні
- Переродження. Історія львівського панк-рокера, який вчиться бути військовим лікарем
- Наш прапор – мирний, але з кров’ю стає червоно-чорним. Історія Іванки Крип’якевич-Димид про сина-героя
- «Уявіть, що війна буде тривати десять років». Микола Савельєв про передову і тероборону
- Воїн світла. Спогади про героя Тараса Жеребецького
- «Я божеволію». Як рідні шукають зниклих безвісти військових і куди їм звертатися
- «Кожен чимось жертвував, щоб вивезти поранених за кордон». Історія фельдшерки
- «Потрібно бути готовими». Військовий експерт про наступ білорусі і ескалацію на сході
- Яку зброю Україні передають союзники та що потрібно ще для перемоги
- «Треба йти до кінця» – львів’янка Оля Біщук, яка воює у складі тероборони на cході України
- «Він був таким крутим чуваком». Сестри Артемія Димида про Героя і війну
- «Той, хто вмів літати». Спогади про Героя Артемія Димида
- Як у Львові оцифровують підбиту російську техніку. Репортаж із 3D-студії
- Острівець освіти. Як українські вчителі відкрили у Румунії школу для біженців
- 100 днів опору. Історії захисників, які наближають нашу перемогу
- «Коли є питання життя і смерті, то є бажання продовжити рід». Як війна впливає на стосунки
- «Все дуже складно». Олексій Францкевич про можливе вторгнення Білорусі
- Шок пройшов. Як нам спільно відбудовувати Україну
- «Україна знову має годувати світ». Що може змінитися для нашої держави у червні
- «Цінності важливіші за інтереси». Валерій Пекар про те, як Україна змінює світ
- Броня перемоги. Хто виготовляє бронежилети для військових і як їх перевіряють
- «Британці пишаються Україною». Найстаріший волонтер світу у Львові підтримав українців
- Які ракети запускає росія на Львівщину і чому не всі вдається збити
- «Це нова піхота, за якою – життя». Як зберегти тероборону і що треба у ній змінити
- Я не знав, чи у мене залишилися очі. Історія львівського розвідника
- Це вже не війна, а полювання. Мама пораненого азовця зі Львова про бій за «місто Марії»
- Є дві речі, на які ти маєш вплив під обстрілами. Історія «джавелінщика»
- «Зарубати слона кинджалом». Чому бійців з тероборони відправили у «гарячі точки»
- «Ми опинилися в 1944-му році». Віталій Портніков про уроки Другої світової війни
- «Наше головне завдання – вижити». Директорка «Території терору» про історію опору
- «Хочу дихати своїм повітрям і допомагати вдома». Історія біженки, яка повернулася додому
- (Не) їдуть без екіпіровки. Чи забезпечує держава військового всім необхідним
- Що зміниться для України, якщо путін офіційно оголосить війну. Прогноз експерта
- 1 травня: чи варто його святкувати, а чи скасувати як елемент радянщини
- Слава Україні! Історія прикордонника, який підірвав себе заради побратимів
- «У Бога закінчилося терпіння». Психолог про «затяжну» війну і як вона змінить українців
- «Ці рани надто глибокі». Як у село біля Маріуполя прийшли окупанти
- «Щоби забрати поранених вночі, ми їдемо навпомацки». Як воює парамедик із «Госпітальєрів»
- Взяти Одесу вони точно не зможуть. Політолог про ймовірне вторгнення з Придністров’я
- Гроші, робота, освіта. На що можуть розраховувати біженці з України за кордоном
- «Найгірше було при москалях». Як українці святкували Великдень під час воєн
- Будуть масивніші бомбардування. Експерт про 9 травня, цілі росії і новий виток війни
- «У концтаборі ми знали, що союз розпадеться. З росією буде те саме», – Мирослав Маринович
- Чому у XXI столітті люди здатні на таке насильство? Військовий капелан про путіна, росіян та Європу
- «Захищав людей у маршрутці й на вулиці». Спогади про оператора і воїна Юрія Олійника
- Чи вигідна Україні мирова з росією. Реакція експертів
- «Ми не можемо продати нашу свободу за тимчасову уявну безпеку», – Святослав Вакарчук
- Леви охороняють Львів, або Як місто рятує свої пам’ятки
- 12 днів у підвалі. Історія маріупольця, якому вдалося евакуюватися до Львова
- «Кожен позов, кожне невиконане росією рішення, є ще одним доказом для всіх», – правник
- Гуманітарка має стати на рейки. Як і хто координує допомогу на Львівщині
- «Фото та відео руйнувань дуже важливі для міжнародного суду над Росією», – юрист
- «Наші діти подорослішали на роки». Репортаж з колишнього дитбудинку у Львові
- Це мільйон доларів на день. Андрій Садовий про переселенців та життя у час війни
- Чи можна буде засудити Росію в Гаазі. Політолог-міжнародник про російсько-українську війну
- Українці показали світу, що свобода варта того, щоб за неї помирати, – Юрій Поляківський
- «Надягнув бронежилет на священничий одяг». Історія отця, який молиться з киянами
- «Київ узяти неможливо». Історія депутата, який патрулює нашу столицю
- «Я не геройка, просто хочу жити заради України». Історія киянки, яка не їде з міста
- Як у Львові працює гуманітарний штаб для допомоги біженцям. Репортаж
- У пунктах збору тероборони і військкоматах аншлаги, – Роман Матис
- «Ми прокинулися в іншому часі, у часі війни». Як у Львові відреагували на російський напад