200-річний ясен, що впав у центрі Львова, стане інтерактивним експонатом природничого музею

21432 1
За стовбуровими кільцями дерев можна дізнатися якою була зима чи літо.
фото: Олександра Сладкова/Фейсбук

фото: Олександра Сладкова/Фейсбук

19 вересня у Львові на вул. Винниченка впав старий ясен, що йому, за попередніми даними, було понад 200 років. Тепер зріз дерева заберуть у Львівський природничий музей, де він стане частиною експозиції та «розповідатиме» відвідувачам історії про місто. Про це у коментарі Tvoemisto.tv розповіла завідувачка відділу прикладної музеології державного природничого музею у Львові Наталія Дзюбенко.

Читайте також: Чому впав понад 200-літній ясен на Митній або Що Львову робити із деревами

«Скоріше за все, це буде окремий виставковий елемент. Він буде пов’язаний із природничими і просто міськими історіями. За попередніми оцінками, ясеню понад 200 років, він старший за наш музей. А за стовбуровими кільцями дерев можна багато чого сказати: якою була зима, яким було літо. І ми хотіли би на прикладі цього зрізу розповідати історію про місто, історії, пов’язані зі Львовом, що можна проілюструвати на зрізі», – каже Наталія Дзюбенко.

Зараз, за її словами, музей чекає, поки ЛКП «Зелений Львів» підготує такий зріз стовбура. Потім потрібно буде подумати про його транспортування та консервування, аби він не засох та не розтріскався. Щоб підготувати зріз до експозиції, музей звернеться до Лісотехнічного університету, що має у цьому досвід.

Читайте також: Нестримний рух, шалена спека або Навіщо Львову дерева

«Підготовка експонату вартісна і тривала в часі. Вона займе більше, аніж кілька місяців, тому що потрібно написати історію, це все оформити і змонтувати. А ми коштів не маємо, тож їх ще потрібно буде нафандрайзити», – додає Наталія Дзюбаненко.

Ідею почнуть реалізовувати щойно побачать зріз і зрозуміють точний вік дерева та про що воно може «розповісти».

Олександра Бодняк


Читайте також:
30 Вересня, 2019 21:14
А Викачка чергових грошей з бюджету.
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!