Політична реклама

Банки підвищують депозитні ставки

1160 0
Банкіри підвищують ставки, щоб не просто зупинити відтік ліквідності, а й повернути його назад.

Банки намагаються зупинити відтік вкладів за допомогою своєї ключової " ​зброї" - підвищення депозитних ставок, пише Економічна правда.

5 березня середня прибутковість річних гривневих вкладів, згідно з українським індексом депозитів фізичних осіб (UIRD), вперше більше ніж за рік перевищила рівень 19%, досягнувши 19,02%.

Останній раз ціна роздрібних ресурсів перевищувала цю позначку 4 лютого 2013 - тоді середня ціна депозитів становила 19,06%. З початку року річний UIRD зріс на 1,36 процентних пункту. Більш помітно підвищився тримісячний UIRD - на 1,62 п.п., до 17,61%.

Пік виведення вкладниками грошей з банків стався під час збройних зіткнень у Києві.

За даними голови Нацбанку Степана Кубіва, за 18-20 лютого українці зняли з банківських депозитів 30 млрд гривень - 7% всього роздрібного портфеля.

Минулого тижня відтік коштів сповільнився, але продовжувався. Щоб знову привернути увагу вкладників і повернути кошти на рахунки, банкіри почали масово підвищувати ставки, а в окремих випадках - пропонувати компенсацію втрачених відсотків за той термін, коли депозити були зняті достроково, за умови їх швидкого повторного розміщення.

Згідно з даними компанії "Простобанк Консалтинг", більше всіх за річні внески готові платити "Платинум Банк", ВіЕйБі Банк, "Фінансова ініціатива" - по 25% кожен.

Найближчим часом банкіри очікують припинення відтоку грошей, незважаючи на ризики ескалації військового конфлікту.

Український кредитно-банківський союз звернувся в Нацбанк з пропозицією передбачити верхню межу вартості залучення грошей на внутрішньому ринку, яку не можна буде перевищувати.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!