Без дітей та з особистими ручками. Як проходитимуть місцеві вибори в Україні в умовах карантину

2051 0
Виборцям слід дотримуватись протиепідемічних заходів, обробити руки дезінфікуючими засобами перед входом до приміщення, перебувати у респіраторі або захисній масці.
Фото: Uainfo.org

Фото: Uainfo.org

Уряд затвердив Порядок протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів на період дії карантину через поширення на території України коронавірусу. Відповідне рішення прийняли сьогодні, 14 вересня, на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів.

Для виборців

Так, усі особи, які заходять до приміщень для голосування та приміщень виборчих комісій, мірятимуть температуру. На вході до приміщення виборчої комісії, приміщення для голосування повинні бути антисептики для рук. Також мають обладнати місця для централізованого збору та утилізації засобів індивідуального захисту.

Виборцям слід дотримуватись протиепідемічних заходів, обробити руки дезінфікуючими засобами перед входом до приміщення, перебувати у респіраторі або захисній масці. При цьому члени виборчої комісії можуть звернутися до виборців з проханням тимчасово зняти маску для підтвердження особи.

Читайте також: Кандидати на голову Львівської ОТГ. Перелік

Дітей рекомендують не брати до виборчих дільниць. І користуватися особистою ручкою.

Виборці, які перебувають на самоізоляції

Вони проголосувати за місцем перебування. Для цього потрібно не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем виборів подати заяву з доданою довідкою медустанови про стан здоров’я (перебування на самоізоляції). У день голосування таким виборцям необхідно самостійно, не передаючи в руки членам виборчої комісії, показати документ, який підтверджує особу та громадянство України. Члени комісії, які забезпечують голосування за місцем перебування мають бути в масках, рукавичках, захисному щитку. І після кожного відвідування проводити утилізацію засобів захисту.

Для членів виборчої комісії

Члени виборчої комісії повинні дотримуватись фізичного дистанціювання. Тобто сидіти на відстані не менше 1 метра один від одного, або застосовувати фізичні бар’єри, наприклад, прозорі екрани.

Засоби захисту повинні мати усі члени виборчої комісії, офіційні спостерігачі, поліцейські, працівники органів, закладів, установ, на території яких розміщені приміщення для голосування та приміщення виборчих комісій.

У разі виявлення випадку коронавірусу в одного із членів виборчої комісії, всі інші члени виборчої комісії можуть продовжувати виконувати свої функції при відсутності симптомів респіраторних захворювань.

Читайте також: Кого можуть вибрати головою Львівської ОТГ? З'явилися свіжі рейтинги

У разі наявності контакту з хворим без застосуванням засобів індивідуального захисту, такі члени виборчої комісії направляються на самоізоляцію в порядку, встановленому законодавством.

До роботи на спеціальних виборчих дільницях, утворених у стаціонарних закладах охорони здоров’я та в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, членам виборчої комісії, офіційним спостерігачам, поліцейським рекомендують не пізніше, ніж за 72 години до дня виборів, пройти тестування на коронавірус методом ПЛР.

Після завершення підрахунку голосів, передачі протоколів та бюлетенів для голосування у приміщенні виборчої комісії проводитимуть заключну дезінфекцію.

Про перебування на дільницях

У приміщеннях нанесуть розмітку, що вказує на дотримання дистанції не менше 1 метра. Потоки виборців, на вхід та на вихід, повинні бути розділені. Крім того, у приміщенні рекомендують одночасне перебування виборців – не більше трьох осіб на один стіл для видачі бюлетенів.

Стільці, столи, меблі, які використовує виборча комісія, повинні бути виготовлені з матеріалів, які можна продезінфікувати. Використовувати тканини на столах не дозволяють.

Читайте також: Україна після 25 жовтня. Як житимуть громади за новими правилами

Протирання дверних ручок, поручнів, сидіння тощо дезінфікуючими засобами потрібно проводити не рідше одного разу на 2 години, а вологе прибирання приміщення – не рідше одного разу на 4 години. Обробляти окремі частини виборчих скриньок також можна, але не допустити потрапляння речовини та засобів дезінфекції  усередину виборчої скриньки.

Крім того, документ доповнює перелік осіб, яким дозволений в’їзд на територію України на час дії карантину: офіційними спостерігачами від іноземних держав та міжнародних організацій, які вестимуть спостереження за ходом виборчого процесу відповідних виборів.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!