Букові ліси на Львівщині стали світовим надбанням ЮНЕСКО

5226 0
Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО вніс до списку світового надбання п'ять українських заповідних об’єктів, серед них – заповідник «Розточчя» у Львівській області.
Фото: naturalist.if.ua

Фото: naturalist.if.ua

Національні  природні парки «Синевир», «Зачарований край» і «Подільські Товтри» та природні заповідники «Ґорґани» і «Розточчя» включено до  переліку об’єктів світового надбання ЮНЕСКО, повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України.

Як вказано у повідомленні, під час недавньої сесії комітету у Кракові (Польща) ухвалили рішення включити до складу українсько-словацько-німецького об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини» 63 ділянки давніх букових лісів з 10-ти європейських країн.

Читайте також: На Львівщині народилися п’ять зубренят

Нагадаємо, що букові праліси Карпат у складі найбільш цінних природних ділянок Карпатського біосферного заповідника, Ужанського національного природного парку та словацького національного парку «Полонини» було визнано ЮНЕСКО у 2007 році та розширено за рахунок німецьких бучин у 2011 році.

Цього  року  до  об’єктів світового надбання  разом із  буковими осередками з Албанії, Австрії, Бельгії, Болгарії, Хорватії, Італії, Румунії, Словенії, Іспанії доповнено українськими ділянками, які охороняються в національних природних парках «Синевир», «Зачарований край» і «Подільські Товтри» та природних заповідниках «Ґорґани» і «Розточчя».

«Розточчя» – природний заповідник у Яворівському районі Львівської області, створений у 1984 році. Площа заповідника – 2 084,5 га, ліси займають 92% його території. Серед лісів переважають широколистяні (букові, дубові, грабово-дубові) та хвойно-широколистяні. У заповіднику зростають високопродуктивні сосново-букові ліси, що поширюються на територію України з Центральної Європи тільки на Розточчі і східніше на її рівнинній частині не зустрічаються.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!