
Через ожеледицю, яка вкрила вулиці та тротуари Львова, до міських травмпунктів сьогодні звернулося вдвічі більше людей, аніж за попередній день. Зокрема, у травмпункт 8-ї міської лікарні за 29 грудня вже звернулося 32 людей. За учора травмованих було 15. Про це у коментарі Tvoemistо.tv повідомили у пресслужбі медзакладу.
Загалом за останній тиждень до лікарні з різними травмами звернулося понад 200 людей. Чи не найбільше постраждалих було цієї неділі, 26 грудня. Допомогу потребували 43 травмовані людини.
Читайте також: У Львові зростає кількість травм через ожеледицю. Як вберегтися
У Львівську міську лікарню швидкої медичної допомоги у грудні із різними травмами через слизькі дороги і тротуари вже звернулося 499 людей. За словами травматолога Василя Тонконоженка, цього року немає великого ажіотажу зі зверненням травмованих на вулицях у порівнянні з попередніми роками.
Загалом щодня в травмпункт лікарні поступає 60-70 травмованих, з яких половина, тобто 30-35 людей, внаслідок падіння на вулиці через слизькі дороги і тротуари. Серед найчастіших травм, як пояснили у лікарнях, є переломи верхніх та нижніх кінцівок, передпліччя, пошкодження зв'язок гомілковоступного та колінного суглобу, а також множинні забої різних ділянок тіла.
Адреси травматологічних пунктів Львова:
- Травматологічний пункт №1 (вул. Виговського, 32). Телефон: 0322 36 87 18, 0322 62 71 20
- Травматологічний пункт №2 (вул. Навроцького, 23). Телефон: 0322 70 63 30, 0322 36 74 20
- Травматологічний пункт №3 (вул. Миколайчука, 9). Телефон: 0322 52 75 94, 0322 58 70 02.
У міськраді Львова в свою чергу кажуть, що вже звернулися до керівників ОСББ, управляючих компаній, власників приватних будинків з проханням забезпечити посипання територій протиожеледними матеріалами. Йдеться про сіль, піскосуміш, реагенти. Цієї ночі, за словами заступниці міського голови з житлово-комунального господарства Ірини Маруняк, працювала 21 одиниця техніки – піскорозкидувачі, тракторці, також працювали двірники, які посипали хідники сіллю і піскосумішшю.
Читайте також: Як Львів втрачає гроші через снігопади, або Чому все потрібно робити вчасно
Рекомендації, як уберегтися від травм:
- носіть взуття з протектором для кращого зчеплення з поверхнею землі, фахівці також радять взуття з підошвою з мікропористої чи іншої м’якої основи та без великих каблуків.
- літнім людям варто при ходьбі використовувати палиці або хоча б одну палицю для кращої стійкості.
- прогулянки для вагітних жінок в ожеледицю без супроводу є небезпечні, також не варто без потреби виходити на вулицю, якщо ви захворіли або відчуваєте слабкість
- придбайте «льодоступи» та надягайте їх на підошви та каблуки вашого взуття або зробіть подібний захист власноруч: наклейте двосторонню липку стрічку на суху підошву і каблук (хрест-навхрест або східцем) і перед виходом натріть її піском.
- при ходьбі по слизькій поверхні руки повинні бути вільні для балансування, краще не тримати їх в кишенях, а також не нести сумки в руках. Оптимальний варіант в такому випадку – рюкзак.
- обходьте металеві кришки люків, адже вони, як правило, покриті льодом (крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що також дуже небезпечно)
- тримайтеся якомога далі від будинків – ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже небезпечними є бурульки,
- будьте особливо уважні, коли переходите дорогу під час снігопаду та в ожеледицю (пам'ятайте, що за умов ожеледиці значно збільшується гальмівний шлях автотранспорту)
- не поспішати і, не робити великих кроків, оскільки так зменшується стійкість і збільшується ймовірність послизнутись.
Якщо ви впали й через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль в суглобах, помітили пухлини на м’яких тканинах – терміново зверніться до лікаря в травмпункт.
Нагадаємо, що у Львові зростає кількість травм через ожеледицю. У травмпункти першого територіального медичного об'єднання Львова уже звернулися близько півтори сотні львів’ян.
Ольга Шведа