
Фото ілюстративне: Volyn24
У деяких населених пунктах Шептицького району запровадили карантинні обмеження через пташиний грип, про це повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький.
За його словами, обмеження введено через загиблих лебедів в заплавах Західного Бугу між селами Волсвин, Бендюга та містом Шептицький. Дві птиці були відібрані на дослідження біоматеріалу. У однієї з них виявили РНК-вмісний вірус грипу.
«Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Шептицькій РДА вирішила ввести карантин на прибережній території заплавів річки Західний Буг. Загрозливу зону визначили в радіусі 3 кілометрів, в яку входять такі населені пункти: с. Бендюги, с. Волсвин. Обмеження триватимуть близько трьох тижнів», – розповів Максим Козицький.
Голова ОВА зазначив, що протягом цього періоду фахівці здійснюватимуть нагляд за птицею як на фермах, так і в особистих господарствах у зоні спостереження радіусом не менше 10 кілометрів.
Будуть проводити подвірні обходи для виявлення загиблої птиці та проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо профілактики пташиного грипу.
Що потрібно знати:
- Пташиний грип – це вірусне захворювання, яке може вражати птахів, людей та деяких тварин; Переносниками найчастіше є перелітні птахи;
-
Контакт із хворими або загиблими птахами може бути небезпечним.
Як убезпечити себе:
- Уникайте контакту з дикою або домашньою птицею без необхідності;
- Якщо все ж торкнулися птиці – ретельно вимийте руки з милом, прийміть душ;
- У разі виявлення мертвої птиці не торкайтеся її, не намагайтеся самостійно захоронити чи перемістити;
- Повідомляйте про випадки захворювання або загибелі птиці у ветеринарну службу чи місцеву адміністрацію.
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.