Чому надмірна вага шкодить здоров’ю. Роз’яснення від МОЗ

3565 0
Люди з зайвою вагою мають вищі ризики захворіти на дуже небезпечні хвороби. Особливо – на серцево-судинні захворювання.
фото ілюстративне

фото ілюстративне

Очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун пояснила, чому надмірна вага може стати причиною важких недуг, а також розповідає про найбільш ефективні інструменти для підтримання здорової ваги, йдеться на її сторінці в Facebook.

Після аналізу даних близько 300 тисяч людей без серцевих захворювань протягом 4-х років науковці підтвердили, що люди з зайвою вагою мають вищі шанси захворіти на важкі хвороби, в тому числі й на серцево-судинні захворювання. Вимірюючи індекс маси тіла, дослідники виявили співвідношення між збільшенням ваги та появою хвороб серця. При чому, чим більше люди мали зайвої ваги, тим вищі шанси захворіти вони мали.

Читайте також: Руйнівники міфів. Уляна Супрун про манту, перекис водню та ВСД

«В комбінації з серцево-судинними захворюваннями зайва вага впливає також на тривалість життя. Наприклад, в цьому дослідженні було виявлено, що тривалість життя чоловіків середнього віку, які мали надмірну вагу, була на 6 років менша у порівнянні з тими, хто постійно підтримував нормальну для себе вагу», – пише Уляна Супрун.

Існують й інші проблеми зі здоров‘ям, пов‘язані із зайвою вагою. Наприклад, людина може стати більш сприйнятливою до апное (задишки) уві сні, отримати біль у суглобах та артрит, захворіти на діабет.

Жирова тканина може оточувати життєво важливі органи – такі як підшлункова залоза, печінка та кишківник, і заважати їхній нормальній роботі. Цей тип жиру вважається найбільш небезпечним і зветься абдомінальним. Він накопичується на рівні талії, в черевній порожнині. Що більша частка такого жиру в організмі, то вищі ризики появи серцево-судинних захворювань.

Читайте також: Чому самотність шкідлива для здоров'я. Пояснює МОЗ

«Всі ми індивідуальні та кожен має свою оптимальну для здоров‘я цифру на вагах. Здорова вага - це збереження нормального індексу маси тіла у співвідношення ваги та росту. Є спеціальні онлайн-калькулятори, які рахують індекс маси тіла, наприклад цей. Окрім цього важливо вимірювати талію і об‘єм стегон – талія повинна бути значно меншою», – зазначає очільниця МОЗ

Здорове харчування, фізична активність і поведінка – найбільш ефективні інструменти для підтримання здорової ваги. Хоча ви це й чудово знаєте, але нагадаю прості поради, які допоможуть тримати вагу в нормі, чудово почуватися і жити довше:

Будьте активні

Спорт – пігулка від багатьох хвороб і профілактика надмірної ваги. Проте навіть якщо ви маєте зайві кіло, але при цьому постійно активні фізично – ризики появи серйозних хвороб зменшуються в рази. Якщо у вас немає часу на регулярні тренування, намагайтесь проводити активно кожну вільну хвилину.

Читайте також: Уляна Супрун спростувала міфи про популярну дієту

Харчуйтесь повноцінно

Голодування та детокс дієти не працюють та навіть можуть бути шкідливими для здоров‘я. Тому важливо харчуватись регулярно та повноцінно та в жодному разі не пропускати сніданки чи замінювати повноцінний прийом їжі кавою.

Достатньо спіть

Порушення сну підвищує ризики мати надмірну вагу. Це пов’язано з появою метаболічних та ендокринних змін в організмі, що сприяють збільшенню ваги. Тому намагайтесь дотримуватись режиму та спати не менш як 7-8 годин.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!