Чому слід відмовитися від масок з клапанами видиху чи вентиляційними отворами. Роз’яснення Супрун

11100 0
Лише носіння маски недостатньо для захисту від вірусу. Вона працює у комплексі з іншими заходами безпеки.
Фото: Христина Процак

Фото: Христина Процак

Центри з контролю та профілактики захворювань у США (СDС) оновили рекомендації щодо носіння масок. Так, не рекомендують використовувати маски з клапанами видиху чи вентиляційними отворами для щоденного носіння. Про це пише на своїй сторінці у Фейсбуку ексочільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун.

Аргументують це тим, що через клапан чи отвір все одно може виходити повітря, яке людина видихає під час розмови або ж чхання, кашлю, і таким чином людина, яка інфікована, може поширювати вірус далі.

Перше, що варто зрозуміти: маски перешкоджають розповсюдженню крапель з носа та рота людини під час спілкування, дихання, кашлю чи чхання. Тому їх рекомендують обов’язково одягати у випадках, коли дотримання фізичної дистанції у два метри неможливе – у громадському транспорті, магазинах та будь-яких інших місцях скупчення людей.

Читайте також: Що насправді відбувається із ПЛР-тестами у Львові. Розмова із керівником обласного лабораторного центру

Друге: маска – це здебільшого про захист людей навколо і важлива у контексті поширення вірусу саме для стримання його розповсюдження. Приміром, людина може бути інфікована вірусом, але мати безсимптомний перебіг чи ще не мати клінічних проявів хвороби. Тож маска є бар’єром, який зупиняє краплі з носа чи рота, які потенційно можуть інфікувати людей поруч.

Третє: лише носіння маски недостатньо для захисту від вірусу. Вона працює у комплексі з іншими заходами безпеки – дотримання фізичної дистанції, ретельне миття рук, користування антисептиком коли миття рук неможливе, дотримання гігієни кашлю і чхання та відмови від звички торкатися обличчя брудними руками.

Четверте: неправильне носіння маски знижує її ефективність. 

Читайте також: «Серпень – це запізно». Які проблеми виникли у лікуванні раку на карантині

Це означає, що не варто носити тижнями одну й ту ж маску, одягаючи її брудними руками, потрібно її правильно знімати та одягати, прати багаторазову тканинну маску щодня, пам’ятати, що маска має закривати ніс і рот, а не висіти на підборідді.

П’яте: респіратор з рівнем захисту N95 з клапаном видиху забезпечує той самий рівень захисту для людини, яка його носить, як і той, у якого немає клапана. Наявність клапана полегшує вдих і видих.  Тому такі респіратори чи маски (з клапаном чи отвором) призначені для людей, які носять їх протягом тривалого періоду часу, не знімаючи. Передусім, для медичних працівників.

Уляна Супрун радить носити звичайну хірургічну чи тканинну маску, яка щільно прилягає до обличчя, закриває ніс і рот та уникати масок з клапанами чи отворами для видиху.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!