Акцент дня: Насилля дітей в інтернаті на Львівщині. Вихованців рекомендують перевести до іншого закладу. Фахівці Державної служби України у справах дітей завершили перевірку Великолюбінського навчально-реабілітаційного центру на Львівщині.
Читайте також: Називає себе «богородицею» та «цілителькою». Колишня власниця кафе в Києві дурить родичів військових. Потерпіли десятки людей.
Ситуація на фронті: За даними Генштабу, за добу на цей час зафіксовано 119 бойових зіткнень. Найбільше їх зафіксовано на Курахівському та Покровському напрямках, відповідно 31 і 25 спроб.
Російські загарбники завдали по території України один ракетний удар, застосувавши три ракети, 58 авіаударів (скинули 104 КАБ), також задіяли 694 дрони-камікадзе. Разом з тим, ворог здійснив 3324 обстріли по позиціях наших військ та населених пунктах.
Читайте також: Рада заборонила мобілізацію українців до 25 років. Проголосували 311 депутатів.
Та: Поштарів зобов’язали вручати повістки ТЦК особисто адресату. Деталі. У разі відсутності одержувача за вказаною на листі адресою працівник пошти інформує його за наявним номером телефону або вкладає в абонентську поштову скриньку повідомлення.
А також: Бронювання працівників поставили на паузу. Що відомо.
Тема дня: Як Львів готується до нових викликів. Інтерв’ю з першим заступником мера. Львів, як і всі українські міста, стикається з численними викликами: потрібно готуватися до складної зими, зробити місто більш доступним, сприяти інтеграції ветеранів та не забувати про вже розпочаті проєкти. Який стан справ у місті зараз – в інтерв’ю із першим заступником міського голови Андрієм Москаленком.
Ключові події:
1. Ми повинні визнати відповідальність за Волинь. В липні цього року міністр оборони Польщі згадав події на Волині 1943 року й натякнув, що Польща може блокувати вступ України до ЄС, доки історичні питання не будуть розв’язані. 7 жовтня міністр висловився за необхідність зробити «загальновизнаною і зрозумілою» в Європі та світі правду про Волинську трагедію. Професор та історик Ярослав Грицак вважає, що Україні треба визнати відповідальність за Волинь, але водночас і поляки мають прийняти відповідальність за політику, яка довела до Волині.
Читайте також: Зеленський назвав перший пункт Плану перемоги. росія має визнати, що у Європі існують кордони, незалежні держави і кожна має право обирати власне майбутнє;
2. «Якщо буде паркінг, то все розвалиться». Як можуть перебудувати територію колишнього заводу у Львові. Реалізація проєкту розрахована на тривалий період – до 20 років, і буде поділена на кілька черг, залежно від появи інвесторів.
Читайте також: Лазня та пральня у Львові стали об’єктами незаконної перереєстрації.
Та: На ділянці у Львові, через яку виник конфлікт, місто хоче створити простір пам’яті. Йдеться про територію між автобусним заводом та духовною семінарією – в районі вулиці Хуторівка, через дорогу від гуртового ринку «Шувар».
А також: У Львові добудовують корпус-довгобуд гімназії. Які роботи виконали. Проєкт зупинили у 2022 році, оскільки продовження потребувало значних коштів;
3. До Львова вже приїхали два трамваї із Берна. Перед тим, як вийти на маршрути вони повинні пройти випробування та отримати українську сертифікацію.
Читайте також: На одному із маршрутів у Львові розпочали курсувати нові автобуси.
Та: Поїзд зі Львова до Чернівців тимчасово не курсуватиме. З 14 по 28 жовтня, а також в окремі дні листопада;
4. Авторкою радіодиктанту національної єдності стане Оксана Забужко. Він пройде у п’ятницю, 25 жовтня.
Читайте також: У Нацраді сподіваються, що в Україні повністю заблокують Telegram. Створюють окрему мережу для аналізу контенту діяльності медіа у месенжері.
Та: Перші львівські газети оцифрували у польському інституті. Є одними з найдавніших в Україні;
5. У парку на Львівщині планують реконструкцію за понад 66 млн грн. У Стрию оголосили тендер на реставрацію парку ім. Тараса Шевченка.
Читайте також: У Львівській психлікарні проведуть фестиваль. Захід спрямований на підвищення уваги до психічного здоров’я.
Та: У нацпарку на Львівщині відбудеться грибний фестиваль. У «Сколівських бескидах» пройде «Свято тихого полювання».
Слава Україні. Гарного Вам дня!