Чи варто робити у Львові рейтинг початкових шкіл. Думки педагогів

13989 0
В управлінні освіти кажуть, що потреби в рейтингуванні початкових шкіл немає.
Фото: Надія Швадчак/Нова українська школа

Фото: Надія Швадчак/Нова українська школа

Рейтинг початкових шкіл у Львові скласти не можливо. Про це у коментарі Tvoemisto.tv розповіла керівниця управління освіти ЛМР Зоряна Довганик. Вона пояснила це тим, що дітей у молодшій школі не оцінюють.

Читайте також: Що потрібно знати батькам про індивідуальне навчання дитини

Окрім цього, немає потреби в рейтингуванні початкових шкіл. За її словами, по-перше, згідно з законодавством, діти мають відвідувати школу, за якою закріплені. Це часто найближча школа до місця проживання дитини. По-друге, усі вчителі початкових класів проходять підготовку і періодичну підвищують свою кваліфікацію. Управління не має функції контролю, тож може перевірити вчителя тільки якщо на нього скаржаться батьки. Зоряна Довганик каже, що за минулий рік жодної скарги на вчителів початкової школи у Львові не було.

«ДПА, що вони пишуть в четвертому класі, – це внутрішня атестація, тобто її проводять педагоги самої школи. Можливо, якщо запровадять ЗНО для 4 класу, тоді можна буде говорити про рейтинги», – додає вона.

Утім, як зазначила у студії Tvoemisto.tv під час ток-шоу «Наші реформи» вчителька початкової школи «Джерельце» Уляна Филипів, рейтинги – це дуже хитка та непоказова річ.

«Після закінчення початкової школи, приміром, є проблема при вступі до 5 класу. Чому? А тому, що існує прогалина: випускнику четвертого класу треба знати більше, ніж було в програмі. Практично він має складати програму 5 класу. Тут на допомогу приходять репетитори. Вони беруть дитину на кілька місяців, відпрацьовують завдання, дитина їх відтворює і часто забуває. Тому рейтинги не можна вважати показниками реальних знань», – каже вона.

Читайте також: Як обрати початкову школу або чого насправді хочуть батьки та діти

Також, за словами директора львівської середньої загальноосвітньої школи східних мов та бойових мистецтв «Будокан» Олександра Козловського, зробити рейтинг, за яким можна би було визначити, яка школа є найкращою, дійсно неможливо. Краще дати розвиватися різним школам з різними навчальними програмами та педагогічними колективами, а також залучати нових вчителів. Якщо ж ганятися за рейтингами, то можна втратити найцінніше, за чим діти приходять до школи.

Ольга Коваль

Цей медіа-продукт створено TvoeMisto.tv за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст продукту належить виключно TvoeMisto.tv і не завжди відображає погляди USAID або Уряду США. Відтворення та використання будь-якої частини цього продукту в будь-якому форматі, в тому числі графічному та електронному, копіювання або використання у будь-який інший спосіб без відповідного посилання на оригінальне джерело та письмової згоди редакції TvoeMisto.tv заборонено.

This media product was produced by TvoeMisto.tv with the support of the United States Agency for International Development (USAID). The product content is solely TvoeMisto.tv and does not necessarily reflect the views of USAID or the US Government. Reproduction and use of any part of this product in any format, including graphic, electronic, copying or use in any other way without the corresponding reference to the original source and written approval from TvoeMisto.tv, shall be prohibited.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!