Давню солеварню на Львівщині хочуть зробити «популярною на всю Україну». Як долучитися до її розвитку

5664 0
У Дрогобичі шукають ініціативних людей, які хочуть долучитися до розвитку солеварні.
Будівля єдиної діючої шахти Дрогобицької солеварні/ Твоє місто

Будівля єдиної діючої шахти Дрогобицької солеварні/ Твоє місто

У четвер, 20 березня, на Львівщині в Дрогобичі відбувся захід «Солеварня 2.0»,  під час якого говорили про солеварню, її історію, розвиток та плани. Зокрема, керівництво підприємства повідомило, що шукає ініціативних людей, які хочуть долучитися до розвитку солеварні, передає «Твоє місто»

«Я пропоную цікавий прибутковий проект (ред.: за 2024 рік прибуток заводу складає понад 620 тис. грн) – Дрогобицьку солеварню. Це однозначно буде історією успіху. Це проект, який може бути відомий на всю Україну. Солеварня об'єднує багатьох людей, вона про історію, культуру, тут особлива сакральна територія між двох церков, територія ЮНЕСКО», – сказав директор солеварні Олег Петренко. 

За його словами, солеварню хочуть почати суттєво розвивати і для цього шукають людей, які зацікавлені в проекті. Усіх охочих долучитися до розвитку підприємства запрошують заповнити Google-формуУ солеварні шукають, зокрема, фінансову, інформаційну та експертну підтримку, залучення до проєктів, волонтерську діяльність. 

Читайте також: Процес приватизації Дрогобицької солеварні наразі призупинили

Додамо, що за останні місяці на підприємстві відкрили кав'ярню та частково облаштували благоустрій.

Кав'ярня на території солеварні

Облаштування та відновлення території солеварні

У майбутньому на території солеварні хочуть зробити музей, відпочинкову та оздоровчу зони, а також проводити різноманітні заходи.

Нагадаємо, Дрогобицька солеварня працює з 1390 року і є найстарішою в Україні. Сіль, яку тут добувають методом випарювання, унікальна. Підприємство перебуває у власності Фонду держмайна і його декілька разів виставляли на приватизацію. Водночас керівництво солеварні хоче розвивати її та розраховує на майбутнє державно-приватне партнерство, а Дрогобицька міська рада хоче отримати завод у комунальну власність. 

«Твоє місто» раніше приділяло увагу цій темі і писало про Дрогобицьку солеварню, зокрема, про те, що відбувається на українському ринку солі, яка частка на ньому солеварні, як тут добувають сіль, що передбачає проєкт ревіталізації заводу та що може змінитися після передавання його в комунальну власність. Читайте матеріал за посиланням.

Юлія Кметик

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!