Де у Львові безкоштовно зробити МРТ та що для цього потрібно. Роз’яснення

28392 0
Підставою для надання послуги є скерування лікаря первинної ланки або лікуючого лікаря.
Фото: Нейромед

Фото: Нейромед

Із міських медзакладів у Львові безкоштовно зробити магнітно-резонансну томографію можна лише у лікарні святого Луки (колишня назва – 8 міська лікарня). Окрім цього, таку ж послугу надають безоплатно у Львівському обласному клінічному діагностичному центрі, що на вул. Пекарській. 

Наразі у лікарні св. Луки обмежили кількість обстежень апаратом МРТ через другий і пізніше третій етапи експертної аплікації (налаштування) апарата. Так, послугу безкоштовно можуть отримати лише госпіталізовані. У березні цього року планують відновити повноцінний запис для всіх пацієнтів, що мають скерування.

Читайте також: Кому не рекомендують робити КТ і МРТ та як підготуватися

«Зважаючи на суму договору, укладеного між Першим ТМО та Національною службою здоров’я України за пакетом «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах», кількість медпослуг, що установа може надавати в амбулаторних умовах, є вкрай обмеженою, тому нема можливості надавати нелімітовану кількість таких послуг.  Для витрат на операційну діяльність, зокрема своєчасну виплату зарплат працівникам, задіяним під час амбулаторної допомоги, заклад надає послуги не лише за Програмою медичних гарантій, а й на платній основі», – пояснює у коментарі Tvoemisto.tv заступниця медичного директора з лікувальної роботи Першого ТМО Львова Наталія Мотринець.  

Додамо, що підставою для надання послуги є скерування лікаря первинної ланки або лікуючого лікаря. Після цього пацієнт, який отримав скерування на дообстеження за допомогою МРТ, має звернутися до того закладу, який ці послуги надає. В одному та іншому медзакладах Львова доведеться чекати на прийом, оскільки є черги з охочих зробити МРТ.

Читайте також: Чому львівським лікарням потрібні не лише апарати ШВЛ, а й КТ

У Національній службі здоров’я України пояснюють, якщо в місті, де пацієнт планує проходити дообстеження, нема комунального закладу, де працює МРТ і нема куди звернутись, то він має отримати скерування на госпіталізацію, щоб отримати потрібну медичну послугу. Якщо в комунальному закладі є апарат МРТ, придбаний за державні кошти, то заклад повинен надати цю послугу за скеруванням лікаря. Якщо пацієнт не має скерування і на нього не поширюються випадки щодо самозвернення, послуга такому пацієнтові може надаватися як платна.

Нагадаємо, що минулого року лікарня святого Луки отримала від уряду Польщі сучасний магнітно-резонансний томограф експертного класу. Це – перший комунальний МРТ. Він використовує технологію BioMatrix – систему датчиків та обробки штучного інтелекту, що дозволяє автоматично визначати стан пацієнта, що обстежується. Із допомогою BioMatrix протоколи сканування підбирають, зважаючи на індивідуальні особливості анатомії та фізіології кожного пацієнта.

Ольга Коваль

____________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

ТЕГИ: МРТ, КТ, кт і мрт

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!