Вулиця Зустрічна/Google maps
Акцент дня: Остапу Стахіву з п’ятої спроби таки обрали запобіжний захід. Стахіва підозрюють у шахрайстві та поширенні інформації про розташування підрозділів Збройних сил України.
Читайте також: Андрій Садовий розповів, скільки коштує його «look». Міський голова Львова носить взуття луцького бренду.
Ситуація на фронті: За даними Генштабу, українські захисники продовжують рішуче давати відсіч спробам противника просунутися в глибину нашої території. За добу відбулося 118 бойових зіткнень, з них 29 на Покровському та 20 на Торецькому напрямках.
Російські загарбники завдали по території України 51 авіаудар, скинувши 92 КАБи. Крім цього, росіяни задіяли для ураження 508 дронів-камікадзе та здійснили понад 3355 обстрілів по позиціях наших військ і населених пунктах.
Читайте також: В Україні запровадять новий формат повісток. Це нововведення впровадять найближчим часом, і наразі вже тестується його функціонал.
На цю ж тему: Бронювання від мобілізації. Що змінилося та хто може отримати бронь.
Та: 17-річні призовники, які не стануть на військовий облік, можуть отримати штраф.
Тема дня: Як росіяни захопили Вугледар і що буде далі. Шахтарське місто Вугледар створили 60 років тому посеред голого степу в Донецькій області. Його оборона тривала з листопада 2022 року. Росія здійснювала численні атаки, щоб захопити місто, але досі це не вдавалося. Після поразки взимку 2023 року російські війська змінили тактику, згодом почали обходити Вугледар з флангів. 2 жовтня оперативно-стратегічне угруповання військ «Хортиця» повідомило, що Сили оборони України вийшли міста: «зазнавши великих втрат унаслідок тривалих боїв, противник не полишив спроб захопити Вугледар». Іван Тимочко пояснює, як це може вплинути на хід війни, яку тактику зараз застосовують росіяни, які наслідки мають українські удари по складах в Росії та які результати від літаків F-16.
Ключові події:
1. Стало відомо, скільки коштів вклали у захист Київської ГЕС. «Укренерго» уклало 21 угоду на суму 372 млн грн.
Читайте також: Третя платіжка за газ. За що мають платити мешканці Львівщини і чому раніше її не було. Вона з’явилась через адаптацію українського законодавства до вимог Євросоюзу;
2. Як і де у Львові «виростають» нові будівлі на місці колишніх заводів. Цього року у місті розглядали й погоджували будівництво житла, офісів та громадського простору в районі вул. Б. Хмельницького, вул. Зеленої, на вул. Брюховицькій та на вул. Городоцькій. «Твоє місто» розповідає про кожен з проєктів.
Читайте також: В історичній частині Львова планують збудувати нове житло. Проєкт передбачає знесення наявної споруди.
А також: У Львові біля Стрийського парку ведуть незаконне будівництво. Йдеться про будівництво нібито підпірної стінки на вул. Парковій, 9.
Та: Оренда квартир у Львові. Наскільки зросли ціни. Ціни зростають через інфляцію, підвищення курсу долара та сезонні зміни;
3. Побори з перевізників. Заступник голови КМДА пройшов поліграф. «Зацікавлені особи використали перевізника-ветерана, який є потерпілим у цій справі».
Читайте також: Майже 20 тисяч штрафів виписали у Львові за час роботи е-квитка. За останній тиждень контролери виявили 540 пасажирів, які вирішили не платити за проїзд.
Та: Чи можуть попутники їхати безкоштовно у транспорті Львова при валідації пільговою ЛеоКарт. Право на безкоштовний проїзд має лише власник картки.
А також: Кому доведеться платити за паркування у вихідні у Львові.
Окрім того: «Укрзалізниця» закрила старий сайт. Де тепер купувати квитки. Компанія, як і раніше, продає квитки в мобільному застосунку, кількість користувачів якого вже досягла трьох мільйонів;
4. До 2051 року українців може бути менше ще на понад 10 млн. «Надзвичайно низький рівень народжуваності призводить до деформації вікової структури населення. Старіння населення в країні прогресуватиме і надалі».
Читайте також: Коли відбудеться радіодиктант національної єдності. Його проводять щорічно до Дня української писемності та мови, який відзначають 27 жовтня;
Та: В Україні ввели нові правила дистанційного навчання в школах. Що зміниться. Дистанційні класи будуть продовжувати функціонувати за умови, що в класі навчаються щонайменше 20 учнів.
5. У Львові стартував BookForum. Програма. Протягом чотирьох днів, на восьми локаціях у центрі міста та онлайн, відбудеться понад 150 подій – панельні дискусії, публічні інтерв’ю, майстер-класи та Ніч поезії.
Читайте також: Можуть знизити ризик захворювань. На які сезонні овочі звернути увагу.
Слава Україні. Гарного Вам дня!