Дітям в садочках дозволили не спати, – МОЗ

1049 0
Рішення пов’язане з необхідністю спускатися в укриття під час повітряних тривог.
Фото: З відкритих джерел

Фото: З відкритих джерел

Денний сон у дошкільних закладах на період дії воєнного стану не є обов'язковим, повідомляє LB.ua.

«В умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації іншого характеру денний сон допускається замінювати денним відпочинком. При цьому, загальна тривалість сну для дітей дошкільного віку – 12-12,5 години, з яких 2-2,5 години відводиться на денний сон або денний відпочинок. Для дітей від 1 до 1,5 року денний сон або денний відпочинок організовують два рази на день загальною тривалістю 3,5 години. Для дітей віком від 1,5 року і старше організовують однократний денний сон або денний відпочинок тривалістю до 3-х годин», – йдеться в змінах до Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, яке внесло МОЗ.

Читайте також: Біля «Арени-Львів» планують збудувати дитячий садок та школу

За словами голови управління освіти та науки КМДА Олени Фіданян, враховуючи військову ситуацію, було прийняте рішення, що денний сон вже не буде обов’язковим. Тепер це називатиметься «денний відпочинок».

Це не означає, що дітей не вкладатимуть спати. Просто тепер це не є обов'язковою до виконання нормою. Рішення пов’язано з тим, що під час повітряних тривог усі вихованці та увесь персонал дитячих садочків мають спускатися в укриття.

У Львові, як і на Львівщині, рекомендацій не надходило. Наразі усе без змін.

Як зазначила Тvoemisto.tv головна спеціалістка відділу дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи Любов Зеленко, режими дня і сну у садочках області є незмінними і їх не бажано порушувати. Якщо тривога починається перед денним сном, то дітей не вкладають спати, а ведуть в укриття. Якщо ж сирени залунали у момент, коли діти сплять, їх піднімають і переводять в укриття.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!