
фото: поліція львівської області
Міністерство охорони здоров’я до осені сподівається забезпечити можливість виявляти штам коронавірусу Sars-CoV-2 «Дельта». Про це зазначив головний санітарний лікар Ігор Кузін, повідомляє «Радіо Свобода».
Читайте також: Потужна версія Covid-19. Чим небезпечний штам коронавірусу «Дельта»
За його словами, наразі хворих, інфікованих штамом «Дельта», лікують за тим же протоколом, що й пацієнтів із іншими штамами.
«Частина лабораторій вже має специфічні ПЛР-системи, які дозволяють доволі швидко виявити саме прицільно цю мутацію. На рівні Центру громадського здоров’я в нас є майже 2 тисяч таких тестів. На рівні областей також декілька тисяч вже є. І сподіваємося, що до осені ми зможемо такі тест-системи забезпечити на рівні кожної області», – каже Ігор Кузін.
Зараз лабораторії можуть виявляти «Дельту» двома шляхами – геномним секвенуванням і за допомогою специфічних ПЛР-систем.
Читайте також: Врятуватися від «Дельти», або коли Львівщина досягне колективного імунітету
Три державні лабораторії мають можливості для діагностики за допомогою геномного секвенування. Ще більше 5-6 таких лабораторій перебувають у приватній власності.
Нагадаємо, до початку чергової хвилі Covid-19, яка за прогнозами медиків може розпочатися вже наприкінці літа – початку осені, в Україні загалом і на Львівщині зокрема хочуть встигнути вакцинувати якомога більше людей. Та щоб хвороба не розповсюджувалась, потрібен колективний імунітет. Його вдасться досягти лише за умови щеплення 70% населення. Чи вдасться це зробити, досліджувало Tvoemisto.tv.
Додамо, що у Моршині, що на Львівщині, вдалося досягти колективного імунітету, провакцинувавши близько 71% населення.