
Умовне фото
За тиждень із 26 вересня по 2 жовтня у лабораторних центрах на Львівщині провели 7 201 дослідження та зафіксували 2 499 підтверджених випадків інфікування коронавірусом. 18 захворілих померли від ускладнень, спричинених Covid-19. Головна епідеміологиня області Наталія Іванченко закликає мешканців залишатися вдома, як тільки відчули перші ознаки застуди, за потреби вдягати маску у місцях скупчення людей і вакцинуватися від Covid-19.
В Україні напередодні дозволили робити друге бустерне щеплення проти коронавірусу усім повнолітнім охочим. Раніше отримати її вдруге могли лише українці, які входять до груп ризику. Tvoemisto.tv роз’яснює, де у Львові та області можна щепитися від коронавірусу, які вакцини нині доступні та як їх поєднувати.
Коли і чим робити бустер
За словами головного державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, вакцинацію слід робити не раніше, ніж через 4 місяці після того, як отримали перше бустерне щеплення. Напередодні стало відомо, що Україна відмовилася від постачань вакцин проти коронавірусу виробників AstraZeneca та Moderna. Наразі для щеплень доступні вакцини CoronaVac, Janssen і Comirnaty. Зокрема, усі вони, як запевнив у коментарі Tvoemisto.tv директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Орест Чемерис, є нині в пунктах щеплення на Львівщині. Йдеться про:
- інактивовану вакцину CoronaVac від Sinovac
- мРНК-вакцину Comirnaty від Pfizer-Biontech
- векторну вакцину Janssen (Jcovden) від Johnson&Johnson
Читайте також: Як змінився Сovid-19 і чи будуть нові обмеження на Львівщині
Де вакцинуватися
Загалом в області працює 169 пунктів щеплень та 12 мобільних бригад, аби забезпечити щепленнями охочих мешканців. Перелік пунктів можна дізнатися за посиланням або за телефоном 16-77.
Окрім цього, в Україні запустили інтерактивну карту пунктів вакцинації від коронавірусу. За допомогою спеціальної мапи можна побачити найближчий пункт вакцинації, а також записатися на щеплення через медичну систему Helsi. Якщо натиснути на позначку-хмаринку «Helsi» на карті, то висвічується назва пункту, адреса, телефони, правила прийому і кнопка запису.
Читайте також: Як змінився Сovid-19 і чи будуть нові обмеження на Львівщині
Як поєднувати
Відповідно до наказу Міністерства охорони здоровʼя України, дозволена взаємозамінність вакцин, тобто для бустерної дози може підходити будь-яка вакцина, яка нині доступна в закладах охорони здоровʼя. Як пояснюють у пресслужбі МОЗ, якщо людина отримала базовий курс вакциною Comirnaty, Moderna чи будь-якою іншою вакциною, вона може отримати бустерне щеплення (як перше, так і друге) вакциною CoronoVac. Ці схеми вакцинації, окрім того, що безпечні, ще й захищають від госпіталізації та летальних наслідків через коронавірус.
Що з щепленням дітей від коронавірусу
В Україні дозволили також вакцинацію від коронавірусу дітям від 5 років. Раніше щеплювали лише від 12 років і старших. Вакцинують дітей від 5 до 11 років вакциною Comirnaty від Pfizer. Як уточнив у коментарі Tvoemisto.tv координатор вакцинальної кампанії на Львівщині Олег Когут, препарат має спеціальне дозування, не таке, як Pfizer для дорослих, однак в Україні цієї вакцини наразі немає.
Важливо, що для щеплення дітей обов'язково потрібна згода від батьків.
Читайте також: Коронавірус змінився, пік попереду. Яким зараз є «портрет» хворого на Сovid-19
Нагадаємо, чи посилюватимуть карантин на Львівщині, у якому віці зараз найчастіше хворіють на Covid-19, чи змінилися симптоми та які вакцини є в наявності у області, читайте у матеріалі.
Ольга Коваль
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.