Львів'яни отримали важкі опіки через вибухи акумулятора. Чому вони вибухають та як цього уникнути

3233 0
Неправильне використання акумуляторів призводить до пожеж чи вибухів.
Умовне фото / Pexels

Умовне фото / Pexels

Через регулярні відключення електроенергії на Львівщині мешканці області змушені користуватися генераторами та акумуляторами, щоб заживити побутові прилади чи підзарядити гаджети. Проте часто неправильне використання резервного живлення призводить до пожеж чи вибухів. 

Читайте також: Рятувальники розповіли про правила безпеки під час роботи з електрогенераторами

Так, вчора, 28 січня, стало відомо, що в Опіковому центрі Лікарні св. Луки лікують двох пацієнтів з важкими опіками, отриманими внаслідок вибухів акумуляторів у квартирах. Їм довелося пересаджувати шкіру. Крім того, наприкінці грудня 2022 року вибух акумулятора зруйнував у Львові дві квартири. Tvoemisto.tv зібрало добірку причин вибухів та порад, як цього уникнути.

Джерело: Управління з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та ТрО ЛМР

Чому вибухають акумулятори?

 • Неміцні стінки. Якщо катод з анодом зімкнуться, то їхнє нагрівання спричинить вибух.
 • Зарядка. Якщо акумулятор виключно автомобільний і не призначений для використання у побутових умовах, то можуть накопичуватися кисень або водень. Ці гази утворюють вибухонебезпечну суміш і вибух може виникнути від однієї іскри. Найнебезпечнішим вважається тип акумулятора кобальт літію.
 • Літієвий акумулятор. Він може вибухнути, якщо його поставити на швидку зарядку. Такий акумулятор повинен розряджатися та заряджатися у стандартному, повільному режимі.
 • Кислотний акумулятор. Він може вибухнути від різкого перепаду температур, тому його не можна штучно зігрівати або залишати на морозі.
 • Удар корпусу. Це може призвести до обриву пластин та короткому замиканню, а воно своєю чергою до вибуху.
 • Стимулювання замикання. Це призводить до миттєвого виділення вибухонебезпечної суміші водню та кисню.
 • Контакт з інструментами. Якщо самостійно розбирати корпус неробочого акумулятора, то при контакті з інструментами може виникнути коротке замикання. 
 • Штучне нагрівання. Акумулятор може вибухнути, якщо його штучно нагріти феном або іншими методами.

Як уникнути вибуху?

 • Встановлювати акумулятор варто у приміщенні, що добре провітрюється.
 • Купувати лише сертифіковані моделі акумуляторів, це стосується і зарядних пристроїв до них.
 • Тримати акумулятор в прохолодному місці.
 • При використанні акумулятора слідкувати, щоб він не нагрівався.
 • В жодному разі не залишати без догляду, як включений акумулятор, так і коли підзаряджаєте.
 

Нагадаємо, що рятувальники Львівщини наполягають обов'язково дотримуватись правил пожежної безпеки при користуванні генератора. Зокрема, потрібно купувати лише сертифіковану продукцію в ліцензованих точках продажу.

_______________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!