Ефективний бойкот російських товарів. Поради

2605 0
Найбільш ефективним з точки зору наслідків для російської економіки буде енергетичний бойкот з боку українців, вважає доцент кафедри міжнародного економічного аналізу та фінансів ЛНУ ім. Івана Франка Ярослав Притула.  

 

Про це він повідомив в ефірі tvoemisto.tv.

«Ми не перші, хто економічним бойкотом намагається досягнути певної цілі. Економічна наука знає багато таких випадків. Ефект є не завжди той, що ми очікуємо. Зокрема, тому, що дуже тяжко контролювати кожну окрему людину – чи вона бойкотує, чи ні. Бойкот може мати ефект, але нам треба було б говорити не лише про економічний бойкот товарів, але й про економічний бойкот послуг», – сказав він.

Ярослав Притула зауважив, що йдеться про російське телебачення, російську «попсу», інші послуги російського медіапростору.

Читайте також: Бойкот російських товарів у Львові: маркування, окремі полиці чи відмова?

«Вони дуже легко сприймаються тут, і ми навіть не відчуваємо, що платимо за це гроші. Думаю, якби ми зменшили споживання російського медіаресурсу, то виграли б від цього і в здоров’ї, і економічно, і морально. Я не кажу, що нам не треба читати російських книжок – є дуже багато достойних авторів…» – сказав Ярослав Притула.

На його думку, дуже важлива річ – це те, скільки користі бойкот приносить самим українцям.

«Наприклад, якщо це стосується газу, то з одного боку ми б бойкотували Росію, а з іншого – було б більше користі нам», – сказав Ярослав Притула.

Він пояснив: «Якби ми зменшили споживання російського газу, то, з одного боку, це був би бойкот російського товару, а з іншого – так ми економитимемо кошти. Для України зараз це актуальна проблема. Нам бракує до наступного літа кілька мільярдів кубометрів газу. Це означає, що якби кожен з нас – кожна сім’я, кожне господарство – зекономили 10-20% газу від тої суми, яку зараз споживаємо, це було б реально відчутно і для Росії, і для нас – тим, що економимо свої гроші».

Щодо бойкоту окремих товарів (пиво, жуйки, шоколад, побутова хімія, – ред.), на думку Ярослава Притули, це не так сильно б’є, власне, по економіці Росії: «Часто жуйки, пиво – це не є зовсім російські товари. Дуже часто – це транснаціональні компанії, які збудували собі заводи в Росії, виробляють там і продають продукцію на інших територіях. Це не є так боляче для російської економіки. Найбільший експорт – це газ та нафтопродукти. Економія енергетичного ресурсу – це найкращий бойкот».

Читайте також: Як економити газ в побуті?


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!