Глава УГКЦ Святослав закликав молодь іти на вибори і не дати висміяти Україну

6820 0
Блаженніший наголосив на зрілості та відповідальності за майбутнє держави.
Risu.org.ua

Risu.org.ua

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) звернувся до молоді у посланні на Квітну неділю. Про це повідомляє інформаційни ресурс УГКЦ.

Блаженніший Святослав посилається на соціологічне опитування і каже, що для молоді свобода є основним ціннісним орієнтиром. Так само і для більш старших українців.

«Наприкінці 2013 року нас намагалися позбавити можливості реалізувати нашу національну мрію – мрію про вільну, соборну, європейську Україну. І цілком невипадково, що супротивні сили обрали мішенню свого удару саме молодь. Церковні дзвони пробудили нашу совість, і ми на Майдані ціною великих жертв відстояли наше право у свободі чинити добро, вільно жити на своїй Богом даній землі», – пригадує Глава УГКЦ.

Читайте також: У храмах УГКЦ та ПЦУ ввели молитву за чесні вибори

«Заклик до зростання у свободі водночас є закликом до дозрівання у відповідальності. Адже нині ворог нашого спасіння – особистого і національного – знову намагається приспати нашу чуйність. Хоче, щоб ми сприймали свободу як право без особистого зусилля, щоб просто «плили за течією», самі відмовилися від високих устремлінь та ідеалів.

Свобода без відповідальності стає сліпою і руйнівною силою, сваволею, що закриває очі на дотеперішні здобутки, нищить наявне добро – особисте та суспільне – і ставить під сумнів особисте та національне «завтра», – додає Блаженніший.

Він нагадує, що дорога з рабства до свободи – це важкий і тривалий шлях, яким треба крокувати з дня на день, послідовно й витривало, через можливі помилки.

Глава УГКЦ наголошує, що сьогодні в Україні національна і християнська зрілість виявляються через участь у виборах Президента України.

Читайте також: Україна переможе. Про що говорив у Львові предстоятель ПЦУ Епіфаній

«Саме цей день може стати вирішальним для долі країни на десятиліття, а навіть і для її подальшого існування. Тому закликаю вас до зрілої відповідальності. Тільки зріла особа здатна передбачити наслідки свого вибору та брати на себе особисту відповідальність за них. Не даймо нікому висміяти України, глумитися над кров’ю і стражданням нашого народу, який ціною власного життя виборює справжню свободу!», – ідеться в посланні.

Глава УГКЦ пригадав критерії, які свого часу висловив Блаженніший Любомир (Гузар) і за якими, на його думку, необхідно оцінювати претендентів на пости в органи державної влади: професіоналізм, порядність і патріотизм.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!