Коли горить хата, то не час дискутувати, на яку стіну вішати ікони, — Глава УГКЦ про календарну реформу

4673 0
Наразі в Україні вивчають можливості переходу на григоріанський календар.
Фото умовне

Фото умовне

В Україні триває обговорення календарної літургійної реформи і вивчають можливості переходу Української Греко-Католицької Церкви на новий календар. 

Джерело: пресслужба УГКЦ

Глава УГКЦ окреслив три засади, які необхідні для проведення календарної літургійної реформи в Україні. За словами Предстоятеля, перехід на новий календар це не лише зміна дати Різдва — потрібна всеохопна, цілісна реформа, що потягне за собою зміну всіх інших дат нерухомих свят у літургійному році.

«Різдво — це цілий період літургійного року. Тому його потрібно відповідно організовувати й переживати. Не можна змінювати дату лише одного свята», —  зазначив Патріарх.

Читайте також: Коли Україна святкуватиме традиційні свята, якщо перейде на григоріанський календар

За його словами, календарну реформу необхідно проводити разом із іншими церквами України. Оскільки Різдво — це свято цілого народу і його важливо святкувати разом. Блаженніший Святослав вважає, що війна не є зручним часом для календарної реформи, тому що всі сили зараз варто спрямувати на перемогу України.

«Коли горить хата, то не час дискутувати, на яку стіну вішати ікони. Нам так важливо всі сили спрямувати на перемогу України! Стараймося гідно разом пережити весь різдвяний час, оновити наші сили для перемоги України над російським агресором», — закликав Глава УГКЦ.

Нагадаємо, що 28 листопада для українців, які святкуватимуть Різдво за Юліанським календарем, почався Різдвяний піст. Він триватиме 40 днів, до самого Святвечора, тобто 6-го січня.

Ірина Давосир

_______________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!