Коли відновлять реставрацію мурів Високого замку

1406 0
Під час робіт виявили обставини, які не могли врахувати під час розробки проектно-кошторисної документації, тож її довелося коригувати.

Весною цього року у Львові призупинили реставрацію та консервацію руїн Високого замку, які планували провести до кінця 2019 року. Тоді, за словами начальниці управління охорони історичного середовища Лілії Онищенко, під час безпосередніх робіт виявили певні обставини, які не могли врахувати під час розробки проектно-кошторисної документації, тож тепер її потрібно відкоригувати.

«Вважалося, що цей мур стоїть на скалі, кам’яній основі — на це вказували дослідження, які провели перед розробкою ПКД. Проте коли почали укріплювати руїни, виявилося, що ця скала вже перетворилася на пісок, що впливає на хиткість муру. Зараз знову проводять геологічні дослідження та геодезичну зйомку. Крім того, мур востаннє реставрували приблизно півстоліття тому, багато елементів, які робилися з радянської цегли, відшарувалися. Їх треба демонтувати і вирішити, з якого матеріалу відновлювати», — казала вона.

Читайте також: Парки Львова в минулому і тепер: «Високий замок». Фото

Однак, за останньою інформацією Лілії Онищенко, вагомішою причиною для припинення робіт стала аварійна дорога, яка веде до телевежі.

«Вона є доступною для легкового транспорту, але не для вантажного, оскільки осипається. Зараз провели тендер на укріплення тих ділянок, де вона осипається. Поки не відремонтують дорогу, підрядник не буде продовжувати виконувати роботи», – додає вона.

Нагадаємо, управління охорони історичного середовища ЛМР замовило реставрацію та консервацію руїн Високого замку у червні минулого року. Тендер виграла компанія «Арка-Пік», яка має укріпити фундамент залишків стіни, доповнити відсутні ділянки мурування, встановити огорожу та підходи до стіни з урахуванням потреб людей із особливими потребами. Власником компанії є мешканець Івано-Франківська Іван Дубровний.

Ольга Коваль

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!