Львів та ще сім міст області будуватимуть спільний полігон для сміття

3282 0
До меморандуму, крім Львова, долучилися Борислав, Дрогобич, Трускавець, Пустомити, Східниця, Новий Розділ та Городок.
Фото: Андрій Костюк

Фото: Андрій Костюк

Львівська міська рада підписала меморандум про співпрацю з сімома містам Львівщини, аби створити регіональний полігон для захоронення сміття.

Читайте також: Як виглядає Грибовицьке сміттєзвалище. Актуальні фото

До співпраці долучилися Бориславська, Дрогобицька, Трускавецька, Пустомитівська, Східницька, Новороздільська та Городоцька міські рад. Земельну ділянку під полігон має виділити Львівська облрада, натомість місто візьме на себе витрати на будівництво та безпосереднє облаштування полігону. У ЛМР зазначають, що відповідно до законодавства, ділянка не може перебувати у межах міста.

«Вирішення критичної ситуації з ТПВ у нашому регіоні не можливе без будівництва регіонального полігону для захоронення відходів. Навіть при будівництві сміттєпереробних заводів все одно частина сміття потребуватиме захоронення», – сказав заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Бабак.

Крім полігону, у меморандумі передбачене вдосконалення системи поводження з відходами на території міст, вповадження сучасних технологій переробки ТПВ та відбору вторсировини, покращення екологічної ситуації в регіоні. Також до цієї ініціативи закликають долучитись й інші міста.

Читайте також: Грибовицьке сміттєзвалище. План «А» Садового

Нагадаємо, 30 травня 2016 року після ліквідації пожежі на Грибовицькому звалищі трапився обвал сміття, під яким опинилися троє пожежників та еколог ЛКП «Збиранка». Тіла пожежників знайшли, а пошуки тіла еколога результату не дали. У листопаді 2016 року суд зобов’язав Львівську міську раду закрити полігон. 

Пізніше у Львові розпочалася сміттєва криза, а обов’язки вивозити сміття з міста передали ЛОДА, яка вивозить сміття на полігони у інші області. Меморандум про співпрацю між ЛМР і ЛОДА закінчується у липні. До цього часу місто сподівається знайти власну ділянку під ТПВ на території області. Разом із тим, у Львові на вулиці Пластовій за кошти ЄБРР планують побудувати сміттєпереробний комплекс, проти якого протестують мешканці Знесіння.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!