Львівський університет потрапив до ТОП-200 вишів «Вікіпедії»

3127 0
Група дослідників з Франції проаналізувала статті про університети всього світу у 24-х мовних розділах Вікіпедії та створила «Wikipedia Ranking of World Universities», до якого увійшло 6 українських університетів, один з яких – львівський.
фото: kameniar.lnu.edu.ua, lnu.edu.ua

фото: kameniar.lnu.edu.ua, lnu.edu.ua

Дослідження базується на аналізі статей у 24-х мовних розділах Вікіпедії про університети світу, внутрішніх посиланнях з них на інші статті, а також на них з інших статей найпопулярнішої онлайн-енциклопедії.

Отримані дані були ранжовані за 3-ма різними алгоритмами – PageRank, 2DRank та CheiRank для відбору топ-100 університетів у кожному з 24-х мовних розділів Вікіпедії, після чого був створений загальний рейтинг за допомогою кожного алгоритму. Так, до загального «рейтингу Вікіпедії» увійшло для алгоритму PageRank — 1025 університетів світу, для 2DRank — 1560, а для CheiRank — 1379. Про це пише Watcher.ua.

Як вказують автори, найбільш репрезентативним виявився алгоритм PageRank, що використовується у Google і який показав збіг на 62% з найбільш авторитетним Шанхайським рейтингом університетів світу 2013 року. Аналогічний алгоритм використовується і для пошуку сторінок у самій Вікіпедії.

Читайте також: ТОП-10 найпопулярніших спеціальностей у вишах Львова: інфографіка

Відповідно до алгоритму PageRank, місця у першій десятці розподілилися таким чином:

1. University of Cambridge, U.K. (присутній у топ-100 24-х мовних розділів Вікіпедії)

2. University of Oxford, U.K. (24)

3. Harvard University, U.S. (22)

4. Columbia University, U.S. (23)

5. Princeton University, U.S (23)

6. Massachusetts Institute of Technology, U.S. (21)

7. University of Chicago, U.S. (22)

8. Stanford University, U.S. (21)

9. Yale University, U.S. (20)

10. University of California, Berkeley, U.S. (19)

 

А ось 6 українських університетів, які потрапили до цього рейтингу, опинилися на таких позиціях:

128 – Львівський національний університет імені Івана Франка;

158 – Київський національний університет імені Тараса Шевченка;

286 – Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна;

441 – Одеський національний університет імені І.І. Мечникова;

645 – Національний університет «Києво-Могилянська академія»;

665 – Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут».

Читайте також: Львівський університет визнали «найцитованішим» українським вишом

Окрім того, автори дослідження зробили ще кілька порівняльних аналізів отриманих даних. По-перше, американські університети займають лідерські позиції у рейтингу з XIX століття, коли англійська мова поступово стає мовою науки. А по-друге, було складено мережу культурних зв’язків, яка базується на потраплянні університету з одного мовного середовища до топ-100 іншого мовного середовища. За цим аспектом перше місце посідають університети з англомовних країн. Як відзначає MIT Technology Review, результати роботи вчених з Франції «дають можливість побачити рейтинг, який може допомогти уникнути упереджень, що виникають при укладанні інших рейтингів, а тому «рейтинг Вікіпедії» забезпечує новий спосіб ранжування університетів світу та має активізувати дискусію щодо якості рейтингів освітніх закладів».

Опублікувала Юлія Сабадишина


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!