Львів'ян кличуть до собору Святого Юра відзначити 30-річчя маніфесту за легалізацію УГКЦ

2232 0
Також сьогодні відзначається 120-ліття єпископської Хіротонії Праведного Митрополита Андрея.
Фото: lvivexpres.com

Фото: lvivexpres.com

Сьогодні, 17 вересня, у день 120-ліття єпископської Хіротонії Праведного Митрополита Андрея та 30-ліття маніфесту за легалізацію УГКЦ львів'ян запрошують до Архикатедрального Собору святого на Архиєрейську Божественну Літургію.

«Запрошуємо вірних до спільної молитви – разом дякуватимемо Господеві за дар свободи для нашої Церкви та проситимемо благодатей для нашої держави у неспокійний час випробувань», – ідеться в повідомленні.

Розпочнеться богослужіння о 18:00.

Читайте також: У Львові відзначають 30-ліття виходу УГКЦ з підпілля. Раритетні фото

Довідково:

4 серпня 1987 року була написана Заява про вихід з підпілля УГКЦ, яку адресували Папі Римському Івану Павлові ІІ й керівникові СРСР Михайлові Горбачову. Серед ініціаторів та учасників були владика Павло Василик та його учні: о. Григорій і о. Микола Сімкайло (згодом владика Коломийсько-Чернівецької єпархії), о. Володимир Війтишин (тепер Івано-Франківський архиєпископ і митрополит), о. Тарас Сеньків (тепер владика Стрийської єпархії), о. Іван Сеньків (тепер ієромонах), о. Йосип Мороз.

Наприкінці цього ж року активні греко-католики утворили Комітет захисту прав Української Католицької Церкви на чолі з колишнім політв’язнем Іваном Гелем. Комітет почав збирати підписи під заявою щодо офіційного визнання УГКЦ. Протягом 1988–1989 років було зібрано близько 120 тисяч підписів.

17 вересня 1989 року відбувся масовий похід вірян до собору святого Юра. Вони вимагали свободи віросповідання для греко-католиків.

Відтак, 28 листопада 1989 року (перед зустріччю Івана Павла ІІ з Горбачовим 1 грудня 1989 р.) вийшла заява Ради у справах релігій при Раді міністрів УРСР, згідно з якою греко-католики отримували право на заснування й реєстрацію громад, користуючись «усіма правами, встановленими законом для релігійних об’єднань в УРСР».


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!