Львів’ян запрошують на виставку старовинних скринь

3070 0
У Шевченківському гаю відбудеться виставка « Мальовані скрині» з фондової колекції музею.
фото: facebook.com/1971MNAP

фото: facebook.com/1971MNAP

З 9 вересня у великому виставковому залі Музею народної архітектури та побуту у Львові відкривається виставка «Мальовані скрині» з фондової колекції музею.

«З давніх часів скрині виконували утилітарну функцію – в них зберігали сувої полотна, вишиті і ткані рушники, предмети святкового одягу, прикраси, гроші, інші цінні речі. Скриня передавалась у спадок від покоління до покоління, зберігаючи пам'ять роду, традиції, родинне тепло.

«Як правило, в скрині зберігають придане дівчини, здебільшого, виготовлене нею самою: вишиті сорочки, блузки, рушники і наволочки, сувої домотканого полотна та інше. Вміст скрині підтверджував талант і працьовитість нареченої, бо так і говорилося: «Яка скриня, така й господиня»,– розповідають організатори.

Читате також: Як жили древні лемки та бойки. 8 експонатів Шевченківського гаю. Фото

Опублікувала Наталія Середюк


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!