Майже дві тисячі будинків Львова внесли до реєстру нерухомих пам’яток України

1551 0
У переліку є житлові будинки, вілли не лише з історичного ареалу міста. У списку понад 1800 пам'яток.
Фото: з відкритих джерел

Фото: з відкритих джерел

Понад 1800 архітектурних пам’яток Львова внесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Такий наказ 18 січня 2021 року підписав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. У ЛОДА кажуть, що це гарантує захист пам'яток, інформує Департамент архітектури та містобудування ЛОДА.

Читайте також: Недооцінений. Що буде із Свірзьким замком на Львівщині

«Цим наказом внесли лише ті будівлі, які раніше були в переліках. Тут немає щойно виявлених, а також пам'яток історії, мистецтва, археології», – йдеться у повідомленні.

Весь список пам’яток можна переглянути за посиланням, або ж на сайті Львівської обласної державної адміністрації.

«До Державного реєстру внесено 1831 культурну пам’ятку у Львові. Це означає, що надалі вони повною мірою перебуватимуть під захистом ЗУ «Про охорону культурної спадщини», а також зможуть претендувати на фінансування та співфінансування з міського та обласного бюджету. Для Львова це також актуально в контексті збереження історичного обличчя міста, розвитку туризму і запобігання скандальним забудовам», – зазначив директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько. 

Читайте також: Які пам'ятки на Львівщині можуть потрапити у програму «Велике будівництво». Перелік

Додамо, що у Львівській ОДА створили управління охорони об’єктів культурної спадщини області для кращого збереження культурних пам'яток області. 

Нагадаємо, жоден із 24-х об’єктів культурної спадщини, які ЛОДА подало до Мінкультури у межах конкурсу «Велике будівництво» для реставрації, не мають виготовленої документації, а отже, можуть втратити шанс на відновлення. Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!