Медики Львова закликають переселенців укласти декларацію з сімейним лікарем

556 0
У 4-ту поліклініку на Сихові упродовж року з початку повномасштабного вторгнення звернулися за допомогою понад 15 тисяч внутрішньо переміщених українців. Кількість укладених декларацій у медзакладі – 1 327.
Фото: ЛМР

Фото: ЛМР

Сімейні лікарі міських поліклінік Львова та ближніх сіл закликають вимушено переміщених українців укласти декларацій, про це пише ЛМР.

Зокрема, при зустрічах з мешканцами міських прихистків, вони зазначають, що уклавши декларацію, можна у свого лікаря отримувати ті самі послуги, що й раніше вдома, а також мати пільгові медикаменти та інше медичне забезпечення.

Щоб укласти декларацію, потрібно звернутися у найближчий медичний заклад, де працюють сімейні лікарі чи терапевти. Із собою потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон. Для дитини до 14 років – свідоцтво про народження.

У поліклініці безоплатно можна здати загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, аналіз на рівень цукру у крові, на визначення рівня холестерину, зробити кардіограму, швидкі тести на ВІЛ-СНІД, вірусні гепатити, швидкий тест на вагітність, на РВ та на коронавірус. На всі ці обстеження скеровує сімейний лікар.

«Також сімейний лікар скеровує до вузьких спеціалістів на УЗД, флюорографію, фіброгастроскопію, рентгенографію. Це обстеження в окулістів, лорів, невропатологів, кардіологів, гастроентерологів. Також можна отримати психологічну допомогу», – каже в.о. гендиректорка 4-ї міської поліклініки Львова Світлана Трофімова.

Вона додає, що допомогу обов’язково надають при будь-якому зверненні людини. Наприклад, у 4-ту поліклініку на Сихові упродовж року з початку повномасштабного вторгнення звернулися за допомогою понад 15 тисяч внутрішньо переміщених українців. Кількість укладених декларацій у медзакладі – 1 327.

«Наразі ми намагаємося допомагати, користуючись гуманітарною допомогою. Навіть якщо не підписана декларація, можна отримати ліки за державною програмою «Доступні ліки». Що стосується пільгового медикаментозного забезпечення, фінансування якого відбувається через місцевий бюджет, бажано укласти декларацію, бо інакше ми не зможемо відзвітуватися за використані гроші», – пояснює лікарка.

Водночас, медики можуть також вирішувати соціально-експертні питання (переоформлення групи на МСЕК та інше), скеровувати в стаціонари, виписувати довідки та надавати пільгові медикаменти.

Аби поселитися у тимчасове житло, кожен мешканець проходить медичний огляд. Це передбачено положенням про тимчасові містечка, яке раніше затвердив виконком мерії.

«Впродовж 10 робочих днів з дати укладення договору про поселення, людина зобов’язана пройти медогляд для встановлення відсутності протипоказань для поселення та надати відповідні документи. Це відбувається з метою профілактики шкірних захворювань чи інших, які можуть розповсюджуватися. Для нас важливо, щоб усі були здорові», – пояснює директор Центру соціальної підтримки та координатор модульних містечок у Львові Володимир Головатий.

 Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!