Мережею Facebook шириться новий вірус. 5 порад, як вберегтися

18896 0
До України «докотилася» хвиля Facebook-віруса, який останні два дні активно поширювався в Західній Європі та США. Пропонуємо кілька порад, як не потрапити «на гачок» віруса.
фото: www.tecnomasters.com.br

фото: www.tecnomasters.com.br

Процес зараження виглядає так: користувач отримує повідомлення про те, що хтось з його друзів зробив пост і затегав його в дописі. У самому пості розміщено нібито відео з фотографією людини, яка тегнула. Коли користувач натискає на відео – потрапляєте на сайт, де до браузера встановлюється розширення. Поки що відомі факти зараження користувачів з браузером Chrome, але інші браузери теж можуть бути вразливими.

Читайте також: Як це - працювати у Facebook? Історія львів'янина

Інтернет-видання Watcher.ua пропонує механізм, як не потрапити «на гачок» віруса:

- якщо ви клацнули на відео (а воно може потрапити до вас як через пост друга, так і через приватне повідомлення) і користуєтесь браузером Chrome – дуже висока ймовірність, що ви вже почали розсилати повідомлення вашим друзям з цим вірусом;
- необхідно відкрити диспетчер задач браузера і закрити процеси, які викликають підозру;
- потім потрібно відкрити список встановлених в браузері розширень (chrome://extensions) і видалити ті, які ви не встановлювали самостійно, або які викликають у вас підозру. Наприклад, April First Prank Toolkit;
- також варто видалити всі пости, де ви тегнули ваших друзів, та приватні повідомлення;
- після цього зайдіть в перелік додатків, які у вас встановлені у Facebook, та видаліть ті, про які не пригадуєте, для чого їх встановили або взагалі не знаєте, звідки вони взялись: https://www.facebook.com/bookmarks/apps.

Опублікувала Юлія Сабадишина

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!