МОЗ планує змінити умови навчання на час карантину. Що це означатиме для учнів і вчителів

6042 0
Рішення ухвалять наступного тижня після конференції ВООЗ і ЮНІСЕФ щодо освіти в умовах карантину.
Фото: Freepik

Фото: Freepik

Міністерство охорони здоров’я планує змінити рекомендації стосовно роботи шкіл в умовах карантину. Зміни стосуватимуться режиму навчання учнів і роботи вчителів у класах. Про це розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко на конференції «Освіта в умовах пандемії: як організувати навчальний рік 2020-2021».

У регіонах, де буде найвищий рівень епідеміологічної небезпеки – «червона» зона, заклади освіти взагалі не відкриватимуть, у тому числі дитсадки. На решті території вони працюватимуть.

«Ми розуміємо, якщо будуть деякі школи в «червоній» зоні, то буде запроваджено онлайн-навчання саме на той період, поки регіон буде знаходитися в «червоній» зоні», – уточнив Ляшко.

Читайте також: Важливо дивитись в очі. Як карантин змусив львівських вчителів йти в онлайн

Тобто в «червоній» зоні школярі вчитимуться дистанційно, як і під час перших тижнів карантину в Україні.

У «помаранчевій» зоні заклади освіти заборонятимуть відвідувати групами, де більше 20 людей. Однак це рішення не стосується дитсадків, шкіл, а також закладів позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти. Тобто школи і дитсадки відвідуватимуть як і за звичайних умов, а у закладах вищої освіти (університетах, інститутах, академіях) мають встановити обмеження.

Щодо масок, то тут теж будуть змін. Так, заходити до школи потрібно буде обов’язково в масці. Поки що її обов’язково потрібно носити й на уроці, але, як додає Віктор Ляшко, цю норму змінять: вчителі зможуть викладати, а діти перебувати в класі без маски на обличчі.

У «помаранчевій зоні» дадуть рекомендацію вчителям одягати захисний щиток, який прозорий і дозволяє передавати емоції, щоб не порушувати освітній процес.

Читайте також: Викладачі-інноватори. Історії двох професорів, які по-новому вчать студентів

Санлікар також оголосив, що це – лише про плани МОЗ щодо зміни рекомендацій. За його словами, рішення ухвалять наступного тижня після конференції ВООЗ і ЮНІСЕФ щодо освіти в умовах карантину.

«Там також будуть розглядати питання підготовки до нового навчального року в умовах пандемії. Також будуть розглядати питання щодо того, потрібно чи не потрібно тестувати (на коронавірус — ред.) вчителів, учнів. Саме за результатами цієї глобальної конференції ми оцінимо доцільність перегляду наших рекомендацій», – зазначив головний санлікар.

Додамо, що поділ на зони кожні сім днів, а послаблення карантину в «червоній», «помаранчевій» чи «жовтій» зонах може статися не раніше, ніж через 14 днів. Тобто школа в «червоній» зоні може через деякий час знову запрацювати у звичному режимі.

Читайте також: Три тижні карантину з користю. Підбірка безкоштовних освітніх платформ

Нагадаємо, що головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко затвердив рекомендації щодо організації навчання із 1 вересня. Так, серед них – вже звичні скринінг, користування антисептиком, маскою та дистанція. Однак, окрім цього, адміністрації шкіл доведеться забезпечити кілька входів до закладу, розділити коридори та проводити деякі заняття просто неба. Що мало би змінитися у львівських школах та яким би був формат навчання, читайте тут


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!