МОЗ затвердило форму довідки про протипокази до вакцинації від Covid-19

2334 0
У довідці про тимчасові протипоказання до вакцинації від Covid-19 має бути обов’язково вказаний термін їх дії.
Фото: Роман Балук

Фото: Роман Балук

В Україні затвердили форму довідки, яку лікарі видаватимуть пацієнтам, що мають тимчасові або постійні протипоказання до вакцинації від коронавірусу. Відповідну форму № 028-1/о «Висновок лікаря щодо наявності протипоказань до вакцинації проти гострої респіраторної хвороби Covid-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та інструкцію про її заgовнення затвердили наказом МОЗ № 2394.

Як повідомили у пресслужбі МОЗ, форму № 028-1/о заповнюють на підставі медичних записів про стан здоров'я пацієнта з урахуванням критеріїв, які визначають відповідно до інструкцій до застосування вакцин. Повний перелік можна знайти за посиланням.

Читайте також: На Львівщину прибули американські ліки від Covid-19

У МОЗ нагадують, що постійні протипоказання можуть бути лише до щеплення конкретною вакциною від Covid-19, як-от важка алергічна реакція (анафілаксія) на першу дозу цієї вакцини або на один із її компонентів. У довідці про тимчасові протипоказання до вакцинації від Covid-19 має бути обов’язково вказаний термін дії цих протипоказань.

Читайте також: На що варто звернути увагу під час вибору сімейного лікаря. 5 фактів

Додамо, що від сьогодні, 8 листопада, в Україні невакцинованих освітян, працівників центральних органів влади та місцевих держадміністрацій відсторонятимуть від роботи без збереження заробітної плати. Повернутися на роботу вони зможуть після отримання хоча б однієї Covid-дози. Перелік професій, які підлягають обов'язковій вакцинації, затвердило Міністерство охорони здоров’я. Список можуть розширювати і доповнювати.

Нагадаємо, що постійні протипоказання можуть бути лише до щеплення конкретною вакциною від Covid-19, як-от важка алергічна реакція (анафілаксія) на першу дозу цієї вакцини або на один із її компонентів.  У довідці про тимчасові протипоказання до вакцинації від Covid-19 має бути обов’язково вказаний термін дії цих протипоказань.

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!