На Форумі видавців облаштували стенд із книгами для незрячих

1438 0
У Львові стартував 23-й львівський Форум видавців, який цього разу створив окремий майданчик для особливих читачів. Йдеться про дитячі твори, надруковані шрифтом Брайля.
фото: прес-служба ЛМР

фото: прес-служба ЛМР

Про це розповіла Оксана Потимко, виконавчий директор Львівського обласного осередку ГО «Українська спілка інвалідів – УСІ». Також організатори підготували  заходи,  які торкаються  проблематики  випуску  художньої  і навчальної літератури шрифтом Брайля,  а також порушують питання забезпечення інклюзивної освіти незрячих школярів.

Стенд   вміщує  22  рельєфно-крапкові  видання,  надруковані  протягом останнього  року.  Серед них – твори Івана Франка, Грицька Григоренка, Каті  Штанко,  Оксани  Думанської,  Оксани  Кротюк, а  також перекладні  твори  Туве  Янссон  українською  мовою, – інформує прес-служба Львівської міської ради.

Програма заходів 23-го Міжнародного форуму видавців

(за тематикою «Книгодрукування та інклюзивна освіта незрячих школярів»)

 

за участю Вільнюської центральної спеціалізованої бібліотеки для незрячих; Львівського обласного осередку ГО «Українська спілка інвалідів – УСІ»; Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка»; благодійної організації «Фонд родини Нечитайло»

15 вересня 2016 року

15:00: презентація Вільнюської центральної спеціалізованої бібліотеки для незрячих Литви (вул. І. Франка, 119, Львівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат I – III ступенів №100, 2-ий поверх актова зала).

16 вересня 2016 року

13:00: дискусійний майданчик «Чи потрібна книга брайлем в епоху цифрових технологій?» (вул. В. Стефаника, 2, зал бібліографії Львівської національної наукової бібліотеки ім. В. Стефаника НАН України);

15:00: зустріч представника Вільнюської центральної спеціалізованої бібліотеки для незрячих Далії Балцитіте (Литва) з українськими інвалідами по зору (вул. Городоцька, 81, Львівський обласний фонд соціального захисту і реабілітації сліпих).

17 вересня 2016 року

10:00: майстер-клас з виготовлення тактильної книги для дітей з особливими потребами (вул. Коперніка, 17, «Навчебава» на цокольному поверсі Львівської національної галереї мистецтв).

15 – 18 вересня 2016 року

Експозиція літературних творів рельєфно-крапковим шрифтом для дітей різних вікових категорій; видання для батьків та педагогів, які опікуються дітьми з вадами зору (вул. Коперніка, 17, 3-ій поверх, стенд №415 Львівської національної галереї мистецтв).

Опублікувала Юлія Сабадишина


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!