На Львівщині реставрують дерев’яну церкву XVIII століття

1749 0
Церкву побудували ще 1757 року.
Фото: ЛОДА

Фото: ЛОДА

У селі Черепин, що на Львівщині, продовжують реставрацію Церкви Стрітення Господнього, початок будівництва якої датують 1757 роком. Тут облаштовують зовнішнє водовідведення, системи блискавкозахисту, перестиляють підлогу, повідомляє ЛОДА.

Читайте також: У Винниках, поблизу Львова, відкрили стежку Андрея Шептицького

За словами директорки департаменту архітектури та містобудування Львівської ОДА Олени Василько, торік на цю пам‘ятку архітектури національного значення виділили майже 300 тис. грн, цього року передбачили ще 250 тисяч з бюджету області і 100 тисяч гривень як співфінансування з місцевого бюджету, яке надає Пустомитівська райрада.

Читайте також: Поморянський замок на Львівщині просять внести у державну програму реставрації

Генеральний проєктувальник робіт у Черепині – ДП «Укрзахідпроектреставрація», головним архітектором проєкту є Остап Василина. Роботи виконує ТзОВ «Сомиг ЛТД».

Довідково

Перша згадка про церкву в Черепині датується 1741 роком. 1757 року монастир Божого тіла отців домініканів та львівські майстри-теслі брати Яцек та Антон Дроздовичі уклали контракт на будівництво нової церкви Стрітення Господнього.

У 1852 році до Черепині, після висвячення, був скерований о. Михайло Коновалець. Один з його внуків - Євген Коновалець - став відомим в українській історії творцем ОУН. Вона, традиційно, має три зруби, три верхи, розміром 13,9 м х 7,9 м, а по периметру широке піддашшя.

Стіни під ним складаються з відкритого старого зрубу. Стіни бабинця та вівтаря мають зрізані кути. До вівтаря з півночі прибудована ризниця. У південній стіні є бічні двері. Дзвіниця походить з 1754 року і має розмір 3,3 м х 3,3 м. У ній висить дзвін з 1690 року.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!