Міністр Шкарлет пропонує абітурієнтам, які вступають на контракт, складати «умовно тест на IQ»

1365 0
ЗНО нібито хочуть залишити, але у специфічній формі.
Photo by Green Chameleon on Unsplash

Photo by Green Chameleon on Unsplash

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет хоче, щоб замість тесту ЗНО, абітурієнти, які планують вступати на контракт, складали «умовно тест на IQ». Про це він сказав в інтерв’ю Страна.ua, передає НУШ.

«Я завжди підтримував ЗНО, але воно не повинно бути тільки елементом вступу до університету. ЗНО – інструмент оцінки якості знань, які отримали під час навчання на конкретній освітній програмі. Зі спілкування з роботодавцями розумію, що їм на роботу потрібні не ті випускники, які тільки склали ЗНО, а ті, що володіють певними навичками», – каже він.

У МОН вже є напрацювання з трансформації тестування. Його нібито хочуть залишити, але в специфічній формі. Наприклад, у вигляді тесту на здатність до навчання – як варіант для людей, у яких вже є страховий стаж (ті, хто випустився зі школи, вже працювали якийсь час і після цього хочуть вчитися далі)Для тих, хто вступає на бюджет, ЗНО потрібно точно. А ті, хто планує навчатися на платній основі, на контракті, можуть здавати це ЗНО у вигляді тесту на здатність до навчання.

Читайте також: Де найкраще вчать англійську та математику. Рейтинг шкіл Львова та ОТГ

«Дуже умовно – як тест на IQ. У багатьох країнах це є (США, Ізраїль, Японія). Що для нас важливо: поставити якомога більше перепон до вступу в закладу вищої освіти? Або дати випускникові конкурентні переваги? Є країни з іншим підходом, де виші приймають усіх, але в процесі навчання відсіюють. Важливо ж, які конкурентні переваги людина отримає після того, як закінчить вчитися, для того, щоб йти далі й показати всі свої кваліфікаційні здібності, заявити про себе як про фахівця високого рівня. Вважаю, що в Україні подібна, але своя модель, можлива», – додав він.

Також він сказав, що ЗНО залишиться обов’язковим для всіх випускників шкіл.

Нагадаємо, що реєстрація для участі у пробному ЗНО-2021 триватиме упродовж 5‒19 січня 2021 року. Зареєструватися можна на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти. З огляду на епідеміологічні загрози у 2021 році кожний учасник чи учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!