Одразу троє лауреатів отримають першу стипендію імені Маркіяна Іващишина

861 0
Із-поміж 30 заявок, що пройшли технічний відбір, стипендіатів обрала Капітула з 5 осіб різних сфер діяльності – від мистецтва до бізнесу.
фото надали олександра дябіна

фото надали олександра дябіна

Стипендіями імені Маркіяна Іващишина у 2021 році відзначили одразу трьох претендентів. Ними стали Олександр Максимов, Мар’яна Хемій та Олена Кухар. Про це повідомляє мистецька рада «Діалог».

Від 6 вересня до 15 жовтня тривав збір заявок від активних людей культури віком до 45 років з усієї України на перший open-call Стипендії імені Маркіяна Іващишина. Із-поміж 30 заявок, що пройшли технічний відбір, стипендіатів обирала Капітула з 5 осіб різних сфер діяльності – від мистецтва до бізнесу (цього року до Капітули увійшли: Євгенія Нестерович, Володимир Топій, Лідія Савченко-Дуда, Тарас Добрянський та Остап Іващишин).

Читайте також: Без нього не було б України. Львів'яни сумують за Маркіяном Іващишиним

Стипендію зможуть використати тільки на навчання чи підвищення кваліфікації.

Стипендіати 2021 працюють у різних галузях культури:

Олександр Максимов – перформер, куратор і культурний менеджер з міста Дрогобича отримав у межах Стипендії можливість тримісячного стажування у партнерів проєкту — Jam Factory Art Center. Олександр з 2019 року проводить у Дрогобичі фестиваль сучасної імпровізаційної музики Jazz Bez, координує Міжнародний фестиваль Бруно Шульца, був куратором резиденції «Магічні соляні міста» (2020), працює як перформер.

Мар’яна Хемій – журналістка, менеджерка культурних проєктів з Києва, співзасновниця й головна редакторка Тиктор медіа, отримує стипендію на навчальний курс Marketing Storytelling у Projector – Creative & Tech Online Institute. У своїй заявці Мар’яна написала, що через свій медіапроєкт вона прагне «популяризувати культуру, зокрема у її взаємозв’язках з містами / місцями: ми розповідаємо, як простір / місто впливає на митців, і навпаки – як творчість і люди впливають на сприйняття міст і сприяють внутрішньому туризму». 

Читайте також: Люди, у яких світ трошки чорно-білий. Маркіян Іващишин про місію студбратства

Олена Кухар з Києва, вона вже понад 12 років працює у проєктному менеджменті в сфері медіа та культури. Стипендія дасть їй можливість розвинутися у вже розпочатій спеціалізації, і продовжити навчання бізнес-медіації на програмі Українського центру медіації при kmbs. Після 5-місячного навчання Олена зможе провадити як медіаторка українські проєкти та організації у секторі культурно-креативних індустрій. Це «внутрішня», часто непублічна сфера діяльності в культурі, але від її рівня залежить корпоративна етика і галузевий клімат усіх ККІ.  

«Цей перший рік був випробуванням на практиці і напрацюванням алгоритмів для нашої ініціативиМи будемо працювати над розширенням інструментарію для наших майбутніх стипендіатів, адже кількість і якість заявок вже на першому році ініціативи показують, що така Стипендія потрібна спільноті. Є багато молодих людей, які вже роблять непересічні проєкти, і хочуть вчитися далі. Маркіян Іващишин вмів підтримати поривання таких людей, і ми раді продовжувати цю справу під егідою його імені», – говорить голова Капітули Євгенія Нестерович.

Стипендіальний фонд 2021 року організатори зібрали з благодійних внесків культурних та громадських діячів, представників бізнесу і товариства Маркіяна Іващишина – загалом 165 тис. грн за період з травня до жовтня 2021 року. Урочисте нагородження стипендіатів відбудеться на відкритті XXI міжнародного фестивалю Jazz Bez у Львові 3 грудня 2021 року.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!