Багатоквартирний будинок, за яким намагаються закріпити 2,7 га землі
Однак депутати не змогли погодитися щодо назви майбутнього парку.
Керівник фракції «Європейська солідарність» Петро Адамик продемонстрував відеозапис засідання сесії депутатів ЛМР із 2021 року, коли прийняли рішення щодо створення живого Парку пам’яті за загиблими в Україні.
«Це була ініціатива нашої загиблої колеги Олени Пасевич. Це був її останній проєкт. Живі дерева – це символ того, що зміст жертовності наших захисників саме у жертовності життя. Тому давайте не називати новий парк теж Парком пам’яті. Не треба нівелювати те, що вже зробено», – зазначив Петро Адамик.
Тоді міський голова Львова Андрій Садовий запропонував змінити назву майбутнього парку: «Є проголосована ухвала. Стосовно назви, чи ми ставимо Парк Гідності? Але ж є вже Сквер Гідності… Можливо, тоді Парк військової гідності?».
Натомість депутати не змогли одразу на засіданні сесії домовитись щодо зміни назви парку, адже її варто погодити із родинами загиблих захисників.
«Прошу не міняти такі важливі питання. Вчора на робочій групі ми спілкувались представниками родин полеглих Героїв і ми говорили саме про парк пам’яті. Адже пам’ять для них це не пустопорожнє слово, яке можна замінити на гідність чи честь», – пояснив керівник фракції «Варта» Юрій Мартинюк.
Тож наразі депутати проголосували за створення такого парку на Сихові, однак щодо остаточної назви ще будуть радитись.
«Є створена робоча група. Ми разом з представниками від фракції та родинами запропонуємо рішення, яку назву носитиме майбутній парк», – підсумував керівник робочої групи по створенню парку Євген Бойко.
Читайте також: Багатоповерхівки чи парк. Що збудують на Сихові
Нагадаємо, що 16 жовтня заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач заявив про тиск і погрози з боку забудовника, який претендує на ці 2,7 га комунальної землі, де планують облаштувати новий простір. Підприємство, яке є правонаступником ПАТ «Квіти Львова», викупило за адресою вул. Хуторівка, 51 будинок із сараєм. Далі дерев’яна будівля на паперах перетворилася у багатоквартирний будинок. І в обхід міської ради, на основі технічної документації сформували ділянку площею 2,76 га та оформлено на неї кадастровий номер за категорією «землі житлової та громадської забудови».
До слова, водночас ТзОВ «Агрокультура Захід», перед заявою Любомира Зубача, 16 жовтня розіслало пресреліз, в якому написали, що «земельна ділянка є у постійному багаторічному користуванні товариства відповідно до закону»: «Наша компанія регулярно сплачує місту земельний податок, який сумарно сьогодні обчислюється мільйонами гривень. Тобто всі законі підстави і документи на землю і приватну власність чинні і ніколи не піддавались жодному сумніву».
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.