Львівський мистецький центр запрошує на виставку Лесі Хоменко про анексію Криму

637 0
Тема, яка об’єднала три роботи на виставці – це анексія Криму,
Фото: Your Art

Фото: Your Art

Львівський муніципальний мистецький центр запрошує на першу персональну виставку «Бажана площина» художниці  Лесі Хоменко у Львові, яка відкриється 23 червня.

У проєкті «Бажана площина» Хоменко продовжує свою програмну роботу з живописом та деконструкцією фігуративного зображення. Художниця використовує підрамники, об’єкти, полотно та біфлекс, а також роботу художниці Алевтини Кахідзе, яку Хоменко запросила бути гостею виставки.

Тема, яка об’єднала три роботи на виставці – це анексія Криму, розказана через особисті спогади, сконструйовану оповідь та бажання заволодіти площиною – чи то територією, чи то картиною.

На виставці Леся Хоменко працює із зображенням хвиль, надаючи їм геополітичного символізму захоплення території. Образи хвиль запозичені – на виставці експонується малюнок художниці Алевтини Кахідзе та копія картини Айвазовського Дев’ятий вал.

В центрі експозиції розміщено конфлікт. Підслухану суперечку, додуману та сконструйовану як міф. Розмова, підслухана художницею в 2019 році на турецькому пляжі поміж відпочиваючими з Росії та України, – це словесна битва за територію, за бажаний Кримський пляж, наразі важкодоступний. Баталія, що розгортається на іншому пляжі, в іншому місці. Крим на виставці уособлює захоплену площину. Героям, зображеним на біфлексі, відмовлено в площинності і винесено на тривимірну основу.

Читайте також: Львівська майстриня створила оригінальну витинанку з паперу з опалого листя. Фото

Леся Хоменко народилась у 1980 році у Києві, де живе і працює зараз. Закінчила Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури у 2004 році. З 2004 року співзасновниця та учасниця групи Р.Е.П. У 2005-2006 роках брала участь у резиденції Центру сучасного мистецтва при НаУКМА; у 2008 році – у резиденції LIA (Leipzig International Art program) у Лейпцизі, Німеччина. З 2008 року – учасниця кураторського об’єднання ХУДРАДА. Її роботи були експоновані на багатьох персональних та групових виставках, серед яких – головний проект Kyiv Biennale Arsenale 2012 року, а також виставки у Національному художньому музеї України, у нью-йоркській White Box gallery, віденській MUMOK та Zacheta gallery у Варшаві.

Леся Хоменко – номінантка премії PinchukArtCentre Prize у 2009, 2011 та 2013 рр. і Future generation art prize у складі групи Р.Е.П. у 2012 році, заснованих Віктором Пінчуком, а також номінантка премії Каземира Малевича у 2012 та 2016 роках. Леся Хоменко, співзасновниця групи РЕП, в своїй власній практиці працює з живописом та інсталяцією.

Виставка буде вільною для відвідування з 24 червня 2021 року з 10:00 до 19:00. Далі щодня з 10:00 до 21:00

Нагадаємо, Львівський мистецький муніципальний центр відкрився 19 жовтня 2020 року на вулиці Стефаника, 11. Сучасний культурний простір об’єднав галерею із виставковою площею 100 квадратних метрів, лекторій, медіатеку та кав’ярню. Робота над створенням Центру тривала від листопада 2019 року.

Партнерська публікаціяЧитайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!