
Фото: BBC
Акцент дня: Не лише Волинь. Історики з’ясували, що в ті часи загинуло 30 тисяч українців. Ігор Галагіда – польський історик українського походження, професор Гданського університету, керівник проєкту Українського католицького університету «Жертви українсько-польського протистояння у 1939–1947 роках». На запрошення «Клубу експертів та експерток» науковець розповідає правду та міфи про Волинську трагедію, про 30 тисяч українських жертв того періоду, 20 тисяч з яких названі поіменно, чому Сагринь має стати новим символом українців, та пропонує конструктивний підхід у польсько-українській дискусії – не сперечатися, хто перший почав і хто винен.
Ситуація на фронті: За даними Генштабу, за добу відбулося 97 бойових зіткнень, з них 17 на Покровському напрямку. 14 разів ворог атакував на Лиманському напрямку та по 10 разів – на Торецькому та Новопавлівському. На Курщині українські захисники відбили 30 ворожих атак.
Російські загарбники завдали 40 авіаударів, застосувавши 59 КАБ. Крім цього, росіяни залучили для ураження 783 дрони-камікадзе та здійснили 3 828 обстрілів по позиціях наших військ і населених пунктах.
Читайте також: Козицький закликав голів громад Львівщини виділити 500 млн грн на потреби військових. Мета на 2025 рік — забезпечити фінансування безпеки та оборони на рівні 5 млрд грн.
Та: Допомога українській армії. Актуальні збори.
Тема дня: Наступні кілька тижнів буде інформаційна атака на Україну з боку США. Нам треба вистояти. В наступні кілька тижнів ми дізнаємося, що Україна – це «штучно створена країна, що в основному населена росіянами», каже Валерій Пекар, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи і Львівської бізнес-школи УКУ. США відкрито перейшли на бік ворога і будуть інформаційно атакувати Україну, але нам треба вистояти і не поширювати чужу пропаганду.
Читайте також: Зеленський пропонує перші етапи перемир’я: росія повинна діяти у відповідь. Серед них – звільнення полонених, негайне перемир’я в повітрі та на морі.
Та: Трамп призупинив всю військову допомогу Україні.
Ключові події
1. Президентка Єврокомісії представила план переозброєння ЄС і підтримки України на 800 млрд євро. Вона направила європейським лідера листа перед самітом ЄС з п’ятиступеневим планом переозброєння Європи.
Читайте також: Європейські країни узгоджують конфіскацію 200 млрд євро російських активів. Ці кошти можуть бути «частиною переговорів по закінченню війни.
Та: На дослідження пошкодженого укриття Чорнобильської АЕС виділили 400 тисяч євро – Міндовкілля. Є ймовірність, що усунення наслідків російської агресії потребуватиме більше коштів;
2. Музей Коновальця біля Львова треба рятувати? Що кажуть в самому музеї і до чого тут вбиральня. Львівський історичний музей опікується тільки будинком музею Коновальця, вся територія навколо нього належить місту.
На цю ж тему: Проєкт відновлення музею Шухевича у Львові подали на експертизу. Що відомо. Відновлений музей збільшиться на 49% і матиме площу 312,4 м², матиме нові експозиційні зали, а мешканці мікрорайону отримають нове, якісне укриття.
Читайте також: У Львові біля пам'ятника Федорову заборонили продаж всього російського. Це рішення було ухвалено на засіданні виконкому Львівської міської ради 4 березня;
3. У Львові виключатимуть опалення вдень через потепління. Подачу опалення призупинятимуть з 10.00 до 16.00.
Читайте також: У Львові зафіксували порушення на десяти будівництвах у 2025 році. Найчастішим – є будівництво без належних дозволів.
Та: Прокуратура вимагає скасувати рішення Київради про забудову ділянки на Батиєвій горі. Ділянку передали за так званою «туалетною» схемою.
А також: Суд повернув частину Садиби Терещенків до комунальної власності;
4. Найскладніша ситуація – у Львові. В області стрімко зростає захворюваність на грип. Інтенсивний показник перевищив епідемічний поріг у 2,3 рази.
Читайте також: В Україні стартує реєстрація на безкоштовний курс для бізнесу, що постраждав від війни. Участь у програмі можуть взяти представники приватного сектору, зокрема підприємці, керівники компаній, підрозділів чи проєктів, а також ключові експерти.
Та: Центри довіри. Куди звертатись студентам Львова за допомогою або підтримкою;
5. Яна Степаненко пробігла марафон і зібрала майже половину суми на бігові протези захиснику «Азову». Вона брала участь у Тokio Friendship Run.
Читайте також: У Львові можна долучитися до висадження дерев. Як це зробити.
Слава Україні. Гарного Вам дня!