На Західній Україні 62% хворих – імунізовані 1980-90-х років, - пишуть "Вікна-Новини". Цей феномен лікарі пояснюють неякісною вакциною або неправильними умовами її зберігання.
За повідомленням управління з питань НС та цивільного захисту населення ЛМР з посиланням на міську СЕС, перші випадки захворювання на кір у Львові зареєстрували 2 грудня. Найбільша кількість хворих львів`ян - серед студентів ЛНУ ім. І Франка.
Кір передається повітряно-крапельним шляхом: через повітря під час спілкування з хворим, чхання, кашель. А при розвитку ускладнень, особливо енцефаліту і менінгоенцефаліту, можливі летальні наслідки.
Незамінним способом вберегтись від захворювання санепідеміологи називають протикорову вакцинацію.
Як пояснив у коментарі медіа-порталу «Твоє місто» заступник головного держсанлікаря Львівської області Олег Когут, в Україні, згідно з календарем щеплень, вакцинацію дітям роблять двічі: на першому і на шостому році життя.
Втім, нагадаємо, цього місяця на Львівщині від ускладнень, що викликав кір, помер хлопець. Підліток, за інформацією ЗМІ, був зчеплений проти інфекції. Але - із порушенням графіку вакцинування.
Єдиним способом перевірити «дієвість зчеплення» О. Когут називає аналіз стану напруженості імунітету.
«За допомогою цього аналізу можна провірити наявність вакцини в організмі людини, якщо вона була належним чином зчеплена, то там будуть у відповідній кількості так звані титри антитіл до збудника кору», - зазначив О. Когут.
Щоправда у державних вірусологіних лабораторіях, як розповів медик, такий аналіз роблять лише у виняткових випадках: дослідження дуже складне і дороге.
У приватних установах Львові, як з`ясували журналісти порталу, такі аналізи взагалі не роблять.
Як нам повідомили на кафедрі мікробіології Львівського медичного інституту, найближче, де проводять такі дослідження - це у Києві.