Петиція про порятунок монастиря на території ЛАЗу набрала необхідні пів тисячі голосів

1730 0
Тепер її має розглянути сесія ЛМР.
фото: e-dem.in.ua

фото: e-dem.in.ua

Зареєстрована у Львові 26 червня петиція про порятунок колишнього костелу Матері Божої Шкаплерної та монастиря ордену кармелітів босих, що на вул. Персенківка, 10, набрала 500 підписів, що необхідні для її розглядою міськрадою.

Документ на сайті Єдиної системи електронних петицій зареєстрував Богдан Рабешко, який вважає, що колишня культова споруда на території автобусного заводу може стати однією із візитівок міста у майбутньому. Однак зараз вона перебуває в занедбаному стані.

Читайте також: Петиція про відкриття крематорію у Львові набрала необхідні пів тисячі голосів

У 2014 році для порятунку храму громадські активісти ГО «Громадський рух «Європейське місто» домоглися того, що споруду віднесли до реєстру пам’яток архітектури України. Це надало монастирю особливий охоронний статус

«Наступний крок – це примусове вилучення Комплексу у державну або комунальну власність, оскільки теперішній власник будівлі допускає її подальшу руйнацію. Згідно пп.2,3,4 ст. 21 Закону України «Про охорону культурної спадщини» у зв’язку з фінансовою неможливістю власника будівлі (зараз споруда та й все майно колишнього автобусного заводу заарештовані Державною виконавчою службою через банкрутство ЛАЗу) провести реставраційні роботи та через загрозу знищення пам’ятки державний орган охорони пам’яток зобов’язаний в судовому порядку вилучити пам’ятку архітектури в державну власність», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Львів'яни вимагають прибрати парковку біля готелю Львів

Монастир був збудований у 30-х роках минулого століття. У часи Другої світової війни його зайняла радянська армія, потім – німецька військово-будівельна команда. У 1946 році кармеліти остаточно залишили Львів, а монастир перетворили на крамницю та станцію техобслуговування.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!