Поблизу Львова виявили цінні археологічні знахідки

3679 0
Могильник ранньозалізного часу знайшли археологи «Рятівної археологічної служби» у селі Ременів поблизу Львова. Знахідку виявили під час нагляду за будівельними роботами на території нового житлового кварталу. Похованням щонайменше 2,5 тис. років.
фото: zaxid.net

фото: zaxid.net

«Наразі ми дослідили лише чотири поховання, які були згори. Це скелети чоловіка, жінки і двох дітей, ймовірно, дівчинки 10 років і дитини орієнтовно 5 років. На скелеті жінки виявили мідне кільце, а поруч з дівчинкою – мідну кільцеподібну скроневу підвіску. Припускаємо, що ці поховання лише невелика частина могильника», - розповів керівник археологічної експедиції Олександр Сілаєв.

Окрім цікавої знахідки ранньозалізного часу, археологи на поселенні Ременів-1 натрапили на численний матеріал часів середньовіччя. За словами Олександра Сілаєва, у результаті розкопок розкрито господарську яму, у якій знайдено значну кількість кераміки Х-ХІІІ століття, мідне кільце та 3 фрагменти скляних браслетів. Ці артефакти ще раз підтверджують існування тут великого поселення давньоруського часу, інформує прес-служба НДЦ "Рятівна археологічна служба" Інституту археології НАН України.

Читайте також: У Львові знайшли артефакти давньоруської доби

Нагадаємо, минулого тижня археологи розпочали рятівні дослідження у селі Ременів, поблизу Львова. Фахівці НЦД «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України вивчають різночасове поселення Ременів-1, яке з 2000 р. є пам’яткою археології місцевого значення. Її ще у 1970-х роках відкрив відомий дослідник Микола Пелещишин. Це багатошарове поселення, тобто на одному місці впродовж різного часу існували поселення різних культур. Попередньо тут були виявлені житло ранньозалізного часу (І тис до н.е.), артефакти черняхівської культури (ІІІ-VI ст) та періоду середньовіччя.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!