Тих, хто перехворів на Covid-19, турбують панічні атаки, втрата апетиту і дратівливість, – дослідження

15413 0
У Львові провели опитування, як впливає коронавірус на психіку людини.
Photo by Volodymyr Hryshchenko on Unsplash

Photo by Volodymyr Hryshchenko on Unsplash

Через пандемію та перенесений коронавірус у людей все частіше з’являється страх, тривога, депресія. Причинами таких станів львів’яни здебільшого називають боязнь за власне здоров’я та життя, а також своїх близьких. У людей переважно зникає апетит, частішає серцебиття, з’являється безсоння та дратівливість. Про це Тvoemisto.tv розповів директор клініки «Медпарк», яка проводила опитування постковідних симптомів, Антін Кушнір.

Читайте також: Повторні пневмонії. На Львівщині створили анкету для тих, хто вдруге перехворів на Сovid-19

Медики провели опитування постковідних симптомів фізичного і ментального здоров’я, головна мета якого дізнатися, який має вплив коронавірус на здоров’я людей та яких послуг чи реабілітації фізичного і ментального здоров’я вони потребують.

«Дослідження створили після того, як пацієнти, які хворіли на коронавірусну інфекцію, почали ставити сімейним лікарям питання, які не надто характерні на прийомі в терапевта. Вони вказували на поганий сон, тривогу, погіршення настрою і запитували, як їх подолати», – каже Антін Кушнір.

За словами лікаря, відповідно до дослідження, в 1/3 респондентів дуже змінилося самопочуття після перенесеного захворювання. 40% людей мали такі симптоми як кашель, задишка, утруднене дихання. Понад 50% сказали, що в них змінився настрій – вони стали більш стурбовані, пригнічені, тривожні, втратили звичні інтереси.

Серед іншого люди вказували апатію, потьмарення свідомості, дратівливість, тривогу, панічні атаки з очікування найгіршого, страхи, безсоння, слабкість, агресивність.

Читайте також: Впав зір і шумить в голові. Львів'янка розповіла, як повторно захворіла на Сovid-19

«У людей була тривога, пов’язана здебільшого з тим, що вони не можуть контролювати і впливати на перебіг свого захворювання. Був страх не прокинутися, турбувало відчуття невиспаності, погіршення сну, порушення пам’яті. Крім того, є стрибки тиску, пришвидшене серцебиття, головокружіння. Люди мають страхи з онімінням верхніх кінцівок, смерті, самотності, подальших захворювань», – додає Антін Кушнір.

Головний лікар зазначає, пацієнти шукають виходу, питають порад, як вийти з таких станів. 

У дослідженні взяли участь близько 200 респондентів віком від 26 до 54 років, більшість яких (85%) жінки. Пройти дослідження можна за посиланням.

Ольга Шведа


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!