Поморянський замок на Львівщині просять внести в державну програму реставрації

1742 0
Область не може самостійно профінансувати усі необхідні роботи.
Фото: ЛОДА

Фото: ЛОДА

Активісти, які опікуються Поморянським замком на Львівщині, просять Міністерство культури включити пам’ятку до державної програми реставрації «Велике будівництво». Про це ідеться на фейсбук-сторінці замку.

«Якщо цей об’єкт не буде включений в державну програму, шансів на його повноцінне відродження просто нема. Можна сміло визнавати всю титанічну працю та потуги громадськості, БФ «Спадщина.УА» та області протягом останніх 5 років як неефективні та даремні і ставити на перлині фортифікаційної ренесансної архітектури України хрест», – ідеться в дописі.

Додамо, що зараз формується перелік об’єктів культурної спадщини, що відреставрують за державні кошти протягом трьох наступних років.

Нагадаємо, у 2016-2017 роках у замку виконали першочергові протиаварійні роботи: укріпили несучі конструкції (дахи, віконні обрамлення, фасади) центральний і східний корпуси. Проте в січні 2018-го стіна східного крила відшарувалася та обвалилася. Цього року почали реставрацію цього крила за кошти обласного бюджету Львівської області – на це виділили 3 млн (і ще 2 млн – на парк біля замку). Утім, цієї суми замало для проведення всіх робіт.

Замок-палац XV-XVII століття в смт Поморяни на Золочівщині – пам’ятка архітектури національного значення. Востаннє його реставрували у 1978 році. Після того, як звідси на початку 90-х «з’їхало» ПТУ, місцеві мешканці поступово розтягнули конструкції палацу на будматеріали.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!